Thanks Thanks:  0
Likes Likes:  0
Dislikes Dislikes:  0
Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 60

Thread: Clarke-Tech ET9000 - noul lider din familia procesoarelor Broadcom

  1. #31
    Golden Member
    Join Date
    18 Mar 2007
    Location
    Baia-Mare
    Posts
    7,211
    Mentioned
    13 Post(s)
    Rep Power
    127

    Smile

    in spania la acest magazin se gaseste pe raft 4 buc vineri am trecut pe la ei costa 400 euro----http://www.padredefamilia.com/index.html?target=dept_112.html&lang=es

  2. #32
    Standard RSP member SuperSonic's Avatar
    Join Date
    29 Nov 2008
    Location
    Cu capu' in nori
    Posts
    2,709
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    77

    Default

    Se găseşte şi in ţară dar la o diferenţă de preţ
    Last edited by zildan; 18-04-11 at 23:05. Reason: scos lynk

  3. #33
    Standard RSP member vicu432's Avatar
    Join Date
    10 Jan 2009
    Location
    italia
    Posts
    105
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    56

    Default Et 9000

    Cei interesati,care vor sa stie mai multe date despre Clarke Tech ET9000 intrati aici http://www.clarke-support.com/Forum/forum.php.

  4. #34
    Standard RSP member
    Join Date
    24 Jul 2009
    Posts
    71
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default

    mai multe detalii, cum se comprta, e mai stabil decat un dm800se? pot sa pun un tunner dvb-c pe el ?
    ipbox 910hd / h-h opticum dm 3800/ e2 pkt

  5. #35
    Standard RSP member MihaiP's Avatar
    Join Date
    14 Apr 2008
    Posts
    2,086
    Mentioned
    19 Post(s)
    Rep Power
    78

    Default

    Contrar sfatului meu ...cuscrul meu si-a comandat un receptor CTech ET9000 ! cum eroarea s-a produs ...
    nu ramine decat sa incerc sa scot din el tot ce este mai bun ! si va voi tine la curent ....
    Pentru ca tonul acestui anunt este cam pesimist ...o sa incerc sa ma explic :

    - receptorul calca pe calea deja cunoscuta a lui VU+Duo ...receptor bun dar care s-a stins ca interes ...
    - receptorul vine intr-un moment rau pentru dezvoltatorii Broadcom ... restrictii si disparitia celei mai
    bune echipe ... BlackHole ...
    - imagineile vazute de mine pana acum par a fi mai degraba incercari decat finalizari
    - ca la inceputurile lui VU+ ... imaginea pare a se "carpi" manual cu drivere de ultima ora ...
    - suportul fabricantului mi se pare subtire ... putine imagini in timp destul de mare ...
    - comentariile asupra receptorului real ...ca rezultat al unei testari coerente , fie lipsesc ,
    fie vin din partea unora care n-au competenta ...si asta pe forumuri cu reputatie !
    - cam mult amatorism in jurul unei firme cu o reputatie onorabila !!!
    - materialele de prezentare ale firmei ...sub toata critica ! poze cetzoase , date tehnice sumare ...

    Cu toate astea ...cunoscute fiind datele problemei ... ma voi mobiliza si va voi tine la curent !
    totul incepe saptamina viitoare cu o operatie pe cord deschis ...
    Last edited by MihaiP; 21-04-11 at 19:22.

  6. #36
    Standard RSP member Meridian's Avatar
    Join Date
    01 Sep 2010
    Location
    Andromeda
    Posts
    1,072
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    62

    Default

    Manualul de utilizare a receptorului:

    Clarke tech ET 9000

  7. #37
    Standard RSP member vicu432's Avatar
    Join Date
    10 Jan 2009
    Location
    italia
    Posts
    105
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    56

    Default

    Quote Originally Posted by mihaip View Post
    Contrar sfatului meu ...cuscrul meu si-a comandat un receptor CTech ET9000 ! cum eroarea s-a produs ...
    nu ramine decat sa incerc sa scot din el tot ce este mai bun ! si va voi tine la curent ....
    Pentru ca tonul acestui anunt este cam pesimist ...o sa incerc sa ma explic :

    - receptorul calca pe calea deja cunoscuta a lui VU+Duo ...receptor bun dar care s-a stins ca interes ...
    - receptorul vine intr-un moment rau pentru dezvoltatorii Broadcom ... restrictii si disparitia celei mai
    bune echipe ... BlackHole ...
    - imagineile vazute de mine pana acum par a fi mai degraba incercari decat finalizari
    - ca la inceputurile lui VU+ ... imaginea pare a se "carpi" manual cu drivere de ultima ora ...
    - suportul fabricantului mi se pare subtire ... putine imagini in timp destul de mare ...
    - comentariile asupra receptorului real ...ca rezultat al unei testari coerente , fie lipsesc ,
    fie vin din partea unora care n-au competenta ...si asta pe forumuri cu reputatie !
    - cam mult amatorism in jurul unei firme cu o reputatie onorabila !!!
    - materialele de prezentare ale firmei ...sub toata critica ! poze cetzoase , date tehnice sumare ...

    Cu toate astea ...cunoscute fiind datele problemei ... ma voi mobiliza si va voi tine la curent !
    totul incepe saptamina viitoare cu o operatie pe cord deschis ...
    Pune imagine OpenPli,asta este imaginea stabila si merge perfect.
    De aici o poti descarca http://www.pli-images.org/modules/fi...=1&dir=/et9000

  8. #38
    Standard RSP member
    Join Date
    24 Jul 2009
    Posts
    71
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default

    Quote Originally Posted by mihaip View Post
    Contrar sfatului meu ...cuscrul meu si-a comandat un receptor CTech ET9000 ! cum eroarea s-a produs ...
    nu ramine decat sa incerc sa scot din el tot ce este mai bun ! si va voi tine la curent ....
    Pentru ca tonul acestui anunt este cam pesimist ...o sa incerc sa ma explic :

    - receptorul calca pe calea deja cunoscuta a lui VU+Duo ...receptor bun dar care s-a stins ca interes ...
    - receptorul vine intr-un moment rau pentru dezvoltatorii Broadcom ... restrictii si disparitia celei mai
    bune echipe ... BlackHole ...
    - imagineile vazute de mine pana acum par a fi mai degraba incercari decat finalizari
    - ca la inceputurile lui VU+ ... imaginea pare a se "carpi" manual cu drivere de ultima ora ...
    - suportul fabricantului mi se pare subtire ... putine imagini in timp destul de mare ...
    - comentariile asupra receptorului real ...ca rezultat al unei testari coerente , fie lipsesc ,
    fie vin din partea unora care n-au competenta ...si asta pe forumuri cu reputatie !
    - cam mult amatorism in jurul unei firme cu o reputatie onorabila !!!
    - materialele de prezentare ale firmei ...sub toata critica ! poze cetzoase , date tehnice sumare ...

    Cu toate astea ...cunoscute fiind datele problemei ... ma voi mobiliza si va voi tine la curent !
    totul incepe saptamina viitoare cu o operatie pe cord deschis ...

    astept detalii, sunt pe cale sa achizitionez unu si nu ar strica mai multe opinii
    ipbox 910hd / h-h opticum dm 3800/ e2 pkt

  9. #39
    Standard RSP member
    Join Date
    24 Jul 2009
    Posts
    71
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default

    mihai ai mai avut timp sa testezi ? as dori sa stiu si parerea ta despre et 9000
    ipbox 910hd / h-h opticum dm 3800/ e2 pkt

  10. #40
    Standard RSP member
    Join Date
    13 Feb 2007
    Location
    Earth
    Posts
    1,977
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    76

    Default

    '' Contrar sfatului meu ...cuscrul meu si-a comandat un receptor CTech ET9000 '' e scris in limba romana ....
    Don't dream your life - live your DREAMbox ! DON'T FORGET TO SAY '' THANKS '' Note: Viewing Pay TV without a valid subscription is illegal All the files available here are kept for experimental and educational purpose only!

  11. #41
    Standard RSP member MihaiP's Avatar
    Join Date
    14 Apr 2008
    Posts
    2,086
    Mentioned
    19 Post(s)
    Rep Power
    78

    Default

    Data sosirii receptorului ... 10 mai ! de acolo incolo ... teste si povestiri !

  12. #42
    Standard RSP member MihaiP's Avatar
    Join Date
    14 Apr 2008
    Posts
    2,086
    Mentioned
    19 Post(s)
    Rep Power
    78

    Default

    Iata ca a sosit si ziua ! cu bucurie trebuie sa va anunt ca temerile mele ... nu au fost intemeiate !
    CT ET9000 este un receptor de clasa , arata foarte bine ... cu toata sobrietatea carcasei si merge
    excelent desi lucrurile sint inca la inceputuri !
    Am facut un prim test pe imaginea de firma ... pe care nu prea ai ce testa fiind cam ..."cheala" !
    si cu un skin in alb-negru care mie cel putin nu-mi place ! este o imagine a unui receptor FTA echipat
    Enigma2 ! nimic interesant ! nimic surprinzator ! totul functional !
    Pentru ca OpenPLI este gruparea cea mai activa in dezvoltarea Enigma2 pentru ET9000 ... mi-am
    zis ca intr-acolo trebuie sa-mi indrept atentia ... si n-am gresit ! o imagine completa ... cu server de
    download ( pluginuri, skinuri , camuri , settings ... ) tot tacamul ! Skinurile au suport de start camuri !
    iar la instalarea CCcam primiti ca bonus un panel de control si informare cum rar am vazut ... totul
    despre CCcam !
    Directoare de configurare softcam :

    CCcam : /etc
    oscam : /etc/tuxbox/config

    Director gazda executabile softcamuri :

    /usr/bin

    N.B. Puneti o versiune actuala de Oscam ... cea descarcata de pe server este antica !

    Calitatea imaginii si sunetului sint excelente ...ca deobicei la Broadcom !
    Iata si un set de imagini / capturi care vorbesc de la sine !





    Last edited by MihaiP; 11-05-11 at 07:15.

  13. #43
    Standard RSP member MihaiP's Avatar
    Join Date
    14 Apr 2008
    Posts
    2,086
    Mentioned
    19 Post(s)
    Rep Power
    78

    Default

    Dupa o prima noapte de mers in draci ... doar caldut ! asta datorita unui radiator de mari
    dimensiuni montat pe procesor care ne scuteste de zgomotul , la inceput discret , al unui
    ventilator. Totusi , daca veti monta un disc clasic in carcasa , fabricantul a prevazut un
    spatiu de montaj pentru ventilator si orificii de aeraj sub disc. La configurarea tunnerelor
    puteti opta pentru un cablu de antena si conexiune loop la cel de-al doilea tunner sau pentru
    doua cabluri ( LNB TWIN ) . Continui sa fiu incantat de prestatia lui Clarke-Tech ET9000.
    Last edited by MihaiP; 11-05-11 at 07:22.

  14. #44
    Standard RSP member vicu432's Avatar
    Join Date
    10 Jan 2009
    Location
    italia
    Posts
    105
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    56

    Default Skin

    Pune skin GLASS HD16,ai sa fii si mai incantat

  15. #45
    Standard RSP member MihaiP's Avatar
    Join Date
    14 Apr 2008
    Posts
    2,086
    Mentioned
    19 Post(s)
    Rep Power
    78

    Default

    Si pentru ca prietenul nostru @motoru a sugerat o comparatie cu VU+Duo ...
    cred ca o voi face chiar astazi dupamiaza ! asta ca lucrurile sa-mi fie proaspete
    in memorie ! va voi tine la curent ...

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •