Thanks Thanks:  0
Likes Likes:  0
Dislikes Dislikes:  0
Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 42

Thread: Romtelecom preia abonatii BOOM TV

  1. #1
    Standard RSP member hydr0xygen's Avatar
    Join Date
    08 Sep 2010
    Location
    ìn IAD
    Posts
    204
    Mentioned
    1 Post(s)
    Rep Power
    51

    Post Romtelecom preia abonatii BOOM TV

    Daca in urma cu jumatate de am se vorbea despre un posibil faliment al DTH'ului Boom Tv, acuma Romtelecom a facut o oferta de aproape 6 milioane de euro pentru a prelua abonatii acestei companii ( aprox. 70.000 ) iar cei 100 de angajati vor ramane fara loc de munca.

    Sursa. http://www.incont.ro/it-c/romtelecom...a-boom-tv.html
    IpBox 91 HD - PkTeam Nebula v3

  2. #2
    Old Member mondo's Avatar
    Join Date
    31 Jan 2007
    Location
    Romania
    Posts
    2,428
    Mentioned
    38 Post(s)
    Rep Power
    87

  3. #3
    Standard RSP member hydr0xygen's Avatar
    Join Date
    08 Sep 2010
    Location
    ìn IAD
    Posts
    204
    Mentioned
    1 Post(s)
    Rep Power
    51

    Post Romtelecom preia abonatii BOOM TV

    Scuze, nu m-am uitat la offtopic, dar nu stiu ce sa mai zic, ori boom nu vrea sa vanda, ori romtelecom vrea sa dea mai putin. Dupa o stire din 30.01.2009, unde zice ca romtelecom cumpara si n-a mai cumparat

    http://sateliti.info/showthread.php?...umpara-Boom-TV
    IpBox 91 HD - PkTeam Nebula v3

  4. #4
    Standard RSP member Scary's Avatar
    Join Date
    09 Nov 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    122
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    60

    Default

    oricum boom are datorii foarte mari, mai mult fata de suma oferita de romtelecom. sunt curios, romtelecom cumpara doar abonatii, sau cumpara firma cu datorii cu tot? desi varianta a doua nu o prea cred....

  5. #5
    Standard RSP member
    Join Date
    20 Feb 2009
    Posts
    81
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    56

    Default

    Quote Originally Posted by Scary View Post
    ... sau cumpara firma cu datorii cu tot? ...
    sa fii sigur ca boom se vinde cu datorii cu tot. Intrebarea e: care e miza ? oare cei 60 de mii de clienti? hmmm...

    ca o comparatie (la alte dimensiuni) zapp a fost cumparat de cosmote...eu nu cred ca pentru clienti.
    There are only 10 types of people in the world: those who understand binary and those who don't.

  6. #6
    Standard RSP member Scary's Avatar
    Join Date
    09 Nov 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    122
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    60

    Default

    nu vreau sa devin offtopic, dar cosmote merge pe pierdere din luna in luna... daca nu ar mai face oferte nu cred ca s-ar mai abona cineva...

    offtopic

    ce ma amuza foarte tare, comsote ofera 5.000 de minute daca te abonezi. te intreb eu, vorbesti 2.000 de minute lunar la telefon?
    mai tare la orange. iti oferim nelimitat....

  7. #7
    Standard RSP member franta's Avatar
    Join Date
    24 Jun 2009
    Location
    Hamburg
    Posts
    1,430
    Mentioned
    3 Post(s)
    Rep Power
    64

    Default

    o intreebare , sa spunem ca eu sant client boom cum ma poate obliga cineva sa ma mut la dolce, ar trebui semnat un nou contract, cred ca e ca la banci orice scimbare in contract trebuie sa se faca cu acordu partilor.
    daca dolce cumpara boom dolce va incepe sa emita si pe 4 west (nu cred ca are loc) sau se muta toti clientii boom pe dolce (39 est)

  8. #8
    Standard RSP member techcenter's Avatar
    Join Date
    02 Feb 2008
    Posts
    446
    Mentioned
    1 Post(s)
    Rep Power
    61

    Default

    putin probabil ca romtelecom sa emita si pe 4 vest. d.p.d.v. economic, ar fi imposibil. pe alta parte, sa muti toti clientii orientati pe 4 vest la 39 est este o adevarata provocare. mai ganditi-va si la aspecte tehnice. unii dintre clienti nu pot fi reorientati catre 39 est din simplul motiv ca nu exista vizibilitate.

    succesuri

  9. #9
    Golden Member shadowman's Avatar
    Join Date
    21 Apr 2007
    Location
    Here
    Posts
    956
    Mentioned
    1 Post(s)
    Rep Power
    68

    Default

    Quote Originally Posted by franta View Post
    o intreebare , sa spunem ca eu sant client boom cum ma poate obliga cineva sa ma mut la dolce, ar trebui semnat un nou contract, cred ca e ca la banci orice scimbare in contract trebuie sa se faca cu acordu partilor.
    daca dolce cumpara boom dolce va incepe sa emita si pe 4 west (nu cred ca are loc) sau se muta toti clientii boom pe dolce (39 est)
    Respecte!
    Comform legilor in vigoare in eventualitatea ca Boom ar fi preluat de Romtelecom au obligatia sa instiinteze fostii clienti ai Boom daca doresc sa ramana incontinuare clienti ai Romtelecom sau nu doresc acest lucru.Fostii clienti trebuie sa raspunda in 30 de zile.Daca nu vor face acest lucru atunci ei se considera ca doresc sa ramana clienti ai Romtelecom.
    Bafta!
    Respect!

  10. #10
    Standard RSP member bliviu27's Avatar
    Join Date
    03 Feb 2009
    Location
    constanta
    Posts
    174
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    57

    Default Boom sport two

    CANALUL BOOM SPORT TWO aflat pe pozitia 51 a parasit grila boom tv fiind inlocuit de dolce sport 2 de pe pozitia 52 astfel boom ramane fara inca un program.........si incet incet se indreapta spre dolce

  11. #11
    Member Beginner
    Join Date
    22 Jan 2009
    Posts
    13
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default

    Pai de astazi a inceput si inlocuirea antenelor si receptoarelor b00m cu antene "minune"(cu sigla rosie HD) si receptoare dolce. Si mai nou au si lnb quad daxis de 0,2 db. Sa vedem cati din cei ce au ramas pe b00m vor accepta sa treaca pe d0lce si cati din cei ce vor accepta vor avea posibilitatea sa-si reorienteze noile antene spre hellas.

  12. #12
    Standard RSP member bliviu27's Avatar
    Join Date
    03 Feb 2009
    Location
    constanta
    Posts
    174
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    57

    Default Boom/dolce

    La inceputul lui februarie o sa sun la boom pt renegociere de contract intru in anul 4 cu ei sunt curios daca o sa-mi ofere un nou contract cu boom sau cu dolce! Revin cu detalii..............ca despre repozitionare antena sar putea sa ma piarda de client

  13. #13
    RSP - TEAM horatyu's Avatar
    Join Date
    16 Aug 2007
    Location
    SIBIU
    Posts
    5,748
    Mentioned
    63 Post(s)
    Rep Power
    113

    Default

    De astazi este oficial -Boom a fost preluat de Romtelecom.
    Pana in septembrie /octombrie toti clientii o sa fie mutati pe helas 39 est daca exista vizibilitate, daca nu pot rezilia sau li se ofera alternative : IpTV daca au internet de la Clicknet sau pot opta chiar la cablu de la Nextgen
    LA TOTI NI GREU
    "SGU Stargate Universe"

  14. #14
    Standard RSP member stargate's Avatar
    Join Date
    23 Apr 2007
    Location
    P3X-888
    Posts
    3,754
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    94

    Default

    si instalatorii boom in ce parte se orienteaza ?
    Nota: Vizionarea programelor Pay TV fara un abonament valabil este ilegala
    Discutiile purtate si fisierele disponibile aici sunt ?n scop experimental si educational !

  15. #15
    RSP - TEAM horatyu's Avatar
    Join Date
    16 Aug 2007
    Location
    SIBIU
    Posts
    5,748
    Mentioned
    63 Post(s)
    Rep Power
    113

    Default

    Pai raman in continuare sa faca mutatea antenelor si apoi probabil li se va cere sa plece unde doresc pentru ca Romtelecomul are oamenii lor ( angajatii lor)
    Last edited by horatyu; 03-03-11 at 22:42.
    LA TOTI NI GREU
    "SGU Stargate Universe"

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •