Thanks Thanks:  0
Likes Likes:  0
Dislikes Dislikes:  0
Results 1 to 3 of 3

Thread: BD-RW pe Kathy

  1. #1
    Golden Member vladcarama's Avatar
    Join Date
    25 Oct 2007
    Location
    Chisinau
    Posts
    2,998
    Mentioned
    8 Post(s)
    Rep Power
    80

    Default BD-RW pe Kathy

    Se poate de pus unitatea optică BD-RW din computer (eventual DVD-RW) ca să-l vadă Kathy prin reţea? Am incercat să-i deschid litera unitaţii optice I: cum fac cu mapele, adică Sharing - Share this folder on the network. Am pus la amnt.cfg cifsdir="I:" şi litera apare in ...mnt, dar conţinutul discului nu, poate ceva nu fac corect. Asta e, mi-am procurat o unitate optică BD-RW şi vreau să ştiu dacă s-ar putea de văzut filmul BluRay pe Kathy direct de pe unitatea optică, fără să-l mai copiez in computer... Ms.
    Nici o picatura de energie nu se pierde in zadar!

  2. #2
    Standard RSP member
    Join Date
    04 Apr 2009
    Posts
    570
    Mentioned
    8 Post(s)
    Rep Power
    58

    Default

    dace e vorba de un film pe un disc blu-ray in stare bruta, necomprimat in alte formate usuale e posibil sa nu poti sa-l vezi nici dupa ce copiezi continutul pe calc. kathy decodeaza Mkv-uri HD si alte fisiere ripuite. Nu cred ca stie si blu-ray.

  3. #3
    Golden Member qwess's Avatar
    Join Date
    26 Oct 2009
    Location
    Walachia / Paname
    Posts
    823
    Mentioned
    2 Post(s)
    Rep Power
    60

    Default

    ceea ce vrei e imposibil, momentan.In primul rand lui kathy ii trebuie un player care sa stie BD images, sa stie sa sa "desfaca" key-le de protectie... asta indiferent daca il trimiti prin streaming sau printr-o unitate atasata USB.
    AZbox HD de exemplu stie foarte bine M2TS, MTS atat din HDD cat si prin streaming dar la fel nu citeste imagini BD nerippuite neavand dezvoltat un player dedicat.
    Daca Kathy stie M2TS singura solutie e ripp/remux.




    Azbox HD with OpenSPA 3.0 powered by OSCam
    UE46F8000 powered by SamyGO_OSCam





Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •