Thanks Thanks:  0
Likes Likes:  0
Dislikes Dislikes:  0
Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 34

Thread: subtitrare MKV

  1. #16
    Standard RSP member
    Join Date
    21 Jan 2011
    Posts
    43
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    49

    Default

    Quote Originally Posted by skycleaner View Post

    Am incercat sa modific sunetul cu Audio Converter insa mi se blocheaza undeva si apar aceste ferestre
    Din cate observ in a doua fereastra. Lipsesc Path-urile, nu sunt incarcate...........................
    In versiunea postata de lao gasesti tot ce-ti trebuie. Le gasesti in tools.
    Last edited by marck; 25-02-11 at 11:15.

  2. #17
    Standard RSP member skycleaner's Avatar
    Join Date
    31 Jan 2007
    Posts
    663
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    67

    Default

    @mark21 se pare ca gresesti. Din anumite discutii pe forumuri straine se pare ca doar dream500, dream800se si dream 8000 pot suporta pluginul ala. E treaba de procesor se pare... Chiar is curios cum ai facut tu pentru ca eu nu am reusit nici macar sa il instalez. Cta despre programul de mai sus... my mistake... uitasem sa iau si tools de acolo. Sper sa mearga acum!

    Am instalat programul pus de @lao insa acum primesc o alta eroare Video track not found! unde am mai gresit?
    Last edited by skycleaner; 25-02-11 at 16:03.
    Trecut la Sfinti

  3. #18
    Standard RSP member
    Join Date
    16 Oct 2008
    Posts
    730
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    61

    Default

    Poate am ramas in urma, nu stiu, dar cind mi-am luat dm800 am aflat cu dezamagire ca nu stie DTS, e o problema hardware.

    Daca voi aveti DTS, as vrea sa vad si eu cum,.

  4. #19
    Standard RSP member skycleaner's Avatar
    Join Date
    31 Jan 2007
    Posts
    663
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    67

    Default

    Asta e adevaru. Nu merge si basta. Chiar as vrea sa vad si eu la cineva ca merge.
    Trecut la Sfinti

  5. #20
    Standard RSP member
    Join Date
    21 Jan 2011
    Posts
    43
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    49

    Default

    Quote Originally Posted by skycleaner View Post
    @mark21 se pare ca gresesti. Din anumite discutii pe forumuri straine se pare ca doar dream500, dream800se si dream 8000 pot suporta pluginul ala. E treaba de procesor se pare... Chiar is curios cum ai facut tu pentru ca eu nu am reusit nici macar sa il instalez. Cta despre programul de mai sus... my mistake... uitasem sa iau si tools de acolo. Sper sa mearga acum!

    Am instalat programul pus de @lao insa acum primesc o alta eroare Video track not found! unde am mai gresit?
    Se mai intampla sa greseasca omul dar cred ca ai incurcat userii.
    Exista un marck si un mark21.
    Lao ti-a zis sa faci conversie din DTS in AC3. Nu stiu de ce plug-in vb. Trebuie sa bagi doar path-urile din tools in casutele respective (ma refer la al -II- lea screenshot) si faci conversie din DTS in AC3. Dureaza cateva minute.

  6. #21
    Standard RSP member skycleaner's Avatar
    Join Date
    31 Jan 2007
    Posts
    663
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    67

    Default

    Quote Originally Posted by mark21 View Post
    numai dezinformari..

    sunetul dts merge cu pluginul dts de la gemeni panel..

    chestia cu modificarea subn ului este valabila la skin dtv_HD glass

    inlocuiesti skin.xml si reboot

    sigur merge..

    pai da... eu de el vorbeam si sincer am facut totul ca la carte dar imi gaseste nus tiu ce frames defecte si nu mai continua
    Trecut la Sfinti

  7. #22
    Standard RSP member
    Join Date
    21 Jan 2011
    Posts
    43
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    49

    Default

    Asta este versiunea full. Poti face si altfel dar te costa timp si soft-uri.
    Cu pack mKV toolnix faci demux, alegi pista audio, conversie DTS to AC3 cu eac3/BeSwett, dupa care mux. cred ca intri mai mult in rahat decat esti acum, crede-ma. Am avut multe din aceste probleme. Vb. cu le099 din rdi-sat in PM, sigur te va ajuta, de la el am invatat multe.

  8. #23
    Standard RSP member skycleaner's Avatar
    Join Date
    31 Jan 2007
    Posts
    663
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    67

    Default

    Ok mersi fain de tot!
    Trecut la Sfinti

  9. #24
    Standard RSP member
    Join Date
    21 Jan 2011
    Posts
    43
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    49

    Default

    Curiozitatea m-a impins la un test. Cu toate cele, mutumesc pentru titlul filmului, este "ok". Pe AZBox nu au fost probleme din punct de vedere DTS asa ca am trecut la conversia audio pentru un Cube care nu "aude" DTS. Totul a decurs normal, conversia cu pack postat de lao a decurs normal.

  10. #25
    Standard RSP member skycleaner's Avatar
    Join Date
    31 Jan 2007
    Posts
    663
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    67

    Default

    Mnea... eu nu am reusit nicicum. Si atunci am apelat la MKVmerge am scos partea audio si am transformat-o separat cu Total Audio mp3 Converter in Ac3. Apoi am pus totul la loc si sper sa mearga. Deja il copii pe hdd-ul de pe dreambox. Ghinionul meu este ca Total Audio l-am luat virusat si am avut o gramada de treaba. Dar asta e alta poveste...
    Trecut la Sfinti

  11. #26
    Standard RSP member
    Join Date
    21 Jan 2011
    Posts
    43
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    49

    Default

    Ti-am spus ca vei intra intr-un rahat mai mare decat tine. Pentru extragere pista audio din MKVMerge trebuie sa folosesti BeSweet. Te intreb cat cunosti in domeniul audio. In caz ca doresti partea audio AC3 din acel film o pun pe un share. Ce sa-ti fac eu omule, cine te-a pus sa-ti iei un DM, stiai ca sunt aceste probleme. Filmul este ok, chiar daca nu ajunge la maximul elaborat in Law Abiding Citizen.
    Last edited by marck; 27-02-11 at 22:19.

  12. #27
    Standard RSP member
    Join Date
    23 Apr 2008
    Location
    Bucharest West
    Posts
    362
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    61

    Default

    Popcorn Hour Audio converter cu 5 click uri scoti dts , tranforma in ac3 sau mp3 dupa dorinte..

    il folosesc cu succes pt tv.. ca tv ul meu nu stie DTS..
    Vu+Zero4K, Offset Motor 1m

  13. #28
    Standard RSP member skycleaner's Avatar
    Join Date
    31 Jan 2007
    Posts
    663
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    67

    Default

    Quote Originally Posted by marck View Post
    Ti-am spus ca vei intra intr-un rahat mai mare decat tine. Pentru extragere pista audio din MKVMerge trebuie sa folosesti BeSweet. Te intreb cat cunosti in domeniul audio. In caz ca doresti partea audio AC3 din acel film o pun pe un share. Ce sa-ti fac eu omule, cine te-a pus sa-ti iei un DM, stiai ca sunt aceste probleme. Filmul este ok, chiar daca nu ajunge la maximul elaborat in Law Abiding Citizen.
    Si iata ca nu am intrat in "deep shit" si am reusit. Toata actiunea a durat 7 minute. Nu sunt chiar un cunoscator in domeniu dar daca vrei poti. Si mai apoi treaba cu DM-ul...hm ce ar fi trebuit sa imi iau? Ca de avion nu am bani. Insa te intreb eu pe tine, asa fara suparare... de cati ani cunosti treaba cu antenele?
    Trecut la Sfinti

  14. #29
    Standard RSP member
    Join Date
    21 Jan 2011
    Posts
    43
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    49

    Default

    Sunt bucuros ca ai reusit. In rest a fost doar un schimb de idei de tip psihologic, trebuia sa te fac sa lupti. Si acum fara suparare, chiar nu vad de unde, sau din ce ar veni ea, nu vad ce are in comun acest tip de conversie audio cu antenele de care incerci sa-mi explici cate ceva. Probabil ai fost atacat de introducerea cuvantului DM, dar si aici exista o explicatie. Nu mai este DM-ul de acum nu stiu cat timp. Deja azi pana si un amarat de AzBox face mai mult decat 8000. Este doar o realitate.

    P.S.
    Treaba cu antenele o cunosc de ceva timp si asta, "fara suparare". Deja ti-am explicat cum sa faci intr-un "amestec" multimedia/sat.

    O zi buna.
    Last edited by val; 03-03-11 at 08:12. Reason: punctul nr. 12 din regulament

  15. #30
    maniac lao's Avatar
    Join Date
    02 Sep 2009
    Posts
    3,190
    Mentioned
    29 Post(s)
    Rep Power
    85

    Default

    Dupa ceva teste am gasit solutia cea mai buna, rapida si fara bataie de cap: un cablu HDMI de la PC la TV.
    Si nu am probleme cu sunetul si nici cu subtitrarea.

    PS. Baieti, n-are rost! Bagati ceva constructiv!
    Doi mari vrăjmași are românul: mila pentru străini și ura pentru ai lui - Grigore Vieru

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •