Thanks Thanks:  0
Likes Likes:  0
Dislikes Dislikes:  0
Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 46

Thread: Optibox Anaconda

  1. #16
    Member Beginner
    Join Date
    23 Aug 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    23
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default pai asa am facut

    Pana la urma am achizitionat un Optibox Anaconda. O fi bine, o fi rau... foaie verde de-aoleu.
    Am reusit sa updatez soft-ul si am dat o scanare blind pe 1.0W Thor 3 5 / Intelsat 10-12 si a gasit 423 programe TV. Asta mi s-a parut amuzant, stiam ca blindul tocmai asta face, elimina orice presetare. Cauta intai analogic TP si pe urma ia la puricat ce-a gasit. Cred ca din prostie am umblat pe la frecventa la "antena" in "setari antena". Ce frecventa ar trebuie sa fie ? Nu pot sa setez cumva sa scaneze si pe Thor 5 6, care din cate stiu sunt pe 0.8W ? Cum trebuie sa fac ?
    Si nu in ultimul rand: ma poate ajuta cineva, contra cost, sa pun un server cc pe el ?
    Thor 5, Thor 6, Intelsat 10-02, Skystar HD2

  2. #17
    Member Beginner
    Join Date
    23 Aug 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    23
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default se blocheaza la Blind Scan

    Si ca sa fie triplare de post nu doar dublare, mai nou la Blind Scan ramane la 24.5 % si macina intr-una fara spor.
    Revin cu intrebarea de mai sus, ma poate ajuta cineva cu OsCam pe el ?
    Thor 5, Thor 6, Intelsat 10-02, Skystar HD2

  3. #18
    Standard RSP member Meridian's Avatar
    Join Date
    01 Sep 2010
    Location
    Andromeda
    Posts
    1,072
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    62

    Default

    @ razvanop : Ai si tu un avantaj, si anume, poti naviga pe internet direct pe tv...in timp ce eu cu alien doar visez la asa ceva...si eu m-am framantat mult: anaconda sau alien...


  4. #19
    Standard RSP member stargate's Avatar
    Join Date
    23 Apr 2007
    Location
    P3X-888
    Posts
    3,754
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    94

    Default

    sa fiu offtopic ... tu ai avantajul enigma2 el inca viseaza
    Nota: Vizionarea programelor Pay TV fara un abonament valabil este ilegala
    Discutiile purtate si fisierele disponibile aici sunt ?n scop experimental si educational !

  5. #20
    Member Beginner
    Join Date
    23 Aug 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    23
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default cum se face ?

    No bun atunci... multumesc frumos de ajutor si cu offtopicul si cu visele !
    Am bagat plugin-urile pentru koala, am obtinut o linie C de la cineva, acum cine ma ajuta sa-mi spuna (daca nu e prea mare deranjul la Dumneavoastra boieri) unde si cum pun linia C.
    Nu pot decat sa multumesc din suflet celui ce ma va ajuta si sa fac si eu la randul meu bine si sa-i fac cinste si sa-i platesc timpul pierdut si... cam atat din pacate.
    Thor 5, Thor 6, Intelsat 10-02, Skystar HD2

  6. #21
    Standard RSP member Meridian's Avatar
    Join Date
    01 Sep 2010
    Location
    Andromeda
    Posts
    1,072
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    62

    Default

    @stargate...si inca visez la Enigma 2...eu nu am inteles de ce trebuie sa cumpar un anumit stick pentru a instala mult trambitata Enigma 2. De ce nu se intelege ca trebuie rezolvata aceasta aberatie cu eroarea de stick (inventie pura sau poate cu intentie sa cumparam un anumit stick)...deci eu visez la fel cu cel care are Anaconda (un sarpe cu dinti si venin) pe cand al meu un Alien (un extraterestru frigid cu stick-ul lui din alta galaxie)...scor:
    Anaconda - Alien 1 - 1 ! Astept sa vad repriza a doua...poate se rezolva problema cu stick-ul!




    P.S : Eventual sa isi faca pomana firma care a lansat receptorul Amiko Alien sa-mi trimita un stick. Multumim din inima partidului alienat!


  7. #22
    Standard RSP member stargate's Avatar
    Join Date
    23 Apr 2007
    Location
    P3X-888
    Posts
    3,754
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    94

    Default

    problema stickului nu tine de RSP Enigma Team ci de producatorul procesorului care "motorizeaza" Alien si din cate am inteles eu aici este greu sa se miste anumite lucruri dar eu din 4 stickuri de valori diferite si producatori diferiti nu am avut la niciunul probleme .
    Nota: Vizionarea programelor Pay TV fara un abonament valabil este ilegala
    Discutiile purtate si fisierele disponibile aici sunt ?n scop experimental si educational !

  8. #23
    Member Beginner
    Join Date
    23 Aug 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    23
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default pe koala vad ca merge enigma2

    in topicul de koala cei de acolo spun ca merge enigma2. Sau deduc eu gresit ? Si eu pe anaconda am bagate plugin-uri-le de koala.
    Am o problema, am o singura linie bagata in cccam si banuiesc ca din cauza unui delay de conectare la acel server se deconecteaza cccam-ul automat si asa ramane, ca sa vad ceva trebuie sa intru iar in plug-in cu telecomanda si sa ii dau start la cccam. Se vede ce se vede cateva minute si pe urma iar moare, cccam se inchide. Ce pot sa fac sa nu se mai inchida ?
    Thor 5, Thor 6, Intelsat 10-02, Skystar HD2

  9. #24
    Standard RSP member
    Join Date
    03 Sep 2008
    Posts
    117
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    57

    Default

    pune linia in oscam e mai stabil

  10. #25
    Standard RSP member MihaiP's Avatar
    Join Date
    14 Apr 2008
    Posts
    2,086
    Mentioned
    19 Post(s)
    Rep Power
    78

    Default

    Din punct de vedere tehnic , cele doua receptoare , Optibox Koala si Optibox Anaconde sint total diferite !
    singurul lor lucru comun este faptul ca aplicatia Linux este identica ! fapt care permite utilizarea pluginurilor
    de pe Koala si pe Anaconda ! Enigma2 Koala este specifica lui !!! si nu va rula niciodata pe Anaconda !
    Folositi Oscam chiar daca presupune un efort de asimilare ....

  11. #26
    Standard RSP member skkip3r's Avatar
    Join Date
    11 Nov 2008
    Posts
    40
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default

    @mihai

    Multumesc pentru ajutor, mare baiat, mare caracter

  12. #27
    Standard RSP member
    Join Date
    21 Oct 2009
    Posts
    163
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    54

    Default

    Salut!
    Am rugamintea cine are acest receptor sa incerce in WebZeal daca adaugand la favorite TvOnline - Televiziune Digitala Gratis se poate viziona unul din programele respective, ca solutie in cazul in care ploua torential si antena nu mai receptioneaza semnal.
    Solutie in cazul in care nu folosesti sharing-ul.
    Recomandati-mi va rog unul din aceste receptoare pentru achizitionare si de ce nu si altele care pot face lucrul cerut mai sus.
    OptiboX Anaconda, OptiboX Koala, Amiko SHD-8900 Alien.
    Multumesc anticipat si sper sa nu fiu certat prea aspru pentru cele cerute.

  13. #28
    Standard RSP member MihaiP's Avatar
    Join Date
    14 Apr 2008
    Posts
    2,086
    Mentioned
    19 Post(s)
    Rep Power
    78

    Default

    Amiko Alien are incepand cu versiunea 1.1.42 un browser Opera integrat ! un browser
    cu Opera de aceleasi capabilitati ca pe PC. O sa incerc sa vad daca poate face play
    de movie in fereastra .... dar nu cred ca poate inlocui semnalul satelit ... sigle ai acolo
    dar play nu merge pe multe dintre ele ...asta ca sa nu mai vb ca unele necesita sa ai
    un SopCast pe care sa-l poti inlantui ...el fiind cel care face play !

  14. #29
    Standard RSP member
    Join Date
    21 Oct 2009
    Posts
    163
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    54

    Default

    Astept sa incerci, poate cine stie!!!

  15. #30
    Member Beginner
    Join Date
    30 Jun 2011
    Posts
    15
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default

    @mihaip - as vrea sa te intreb cum ti se pare sensibilitatea tunerului fata de alte receivere. Sunt in sud si chiar daca Astra 19 s-a schimbat aproape toti satelitii, semnalul pe 28.2 nu este stralucit cu 1.4m.

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •