Thanks Thanks:  0
Likes Likes:  0
Dislikes Dislikes:  0
Results 1 to 7 of 7

Thread: Cccam pe Echosmart 792

  1. #1
    Member Visitor
    Join Date
    02 Apr 2008
    Posts
    9
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Cccam pe Echosmart 792

    Buna,
    Am un echosmart 792 cu lan si as dori sa stiu daca merge si cum pot configura la el o linie de genul celei de jos.

    HOST : totosat.sytes.net
    PROTOKOL : NewCamd5.25
    DESKEY : 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14
    USER : sat3 =to=> sat20
    PASS : totosat.p2h.info
    PORT : 6001 => CAID : 0604 ART//Nova
    PORT : 6002 => CAID : 0500 SRG Swiss//AKTA//Canal+ Marghreb//ART//JSC//BISS TV//RedHotSex//SCT (13E)
    PORT : 6003 => CAID : 00500 JSC Sports (13E/7W/26E)

    Eu in Cccam Settings am doar Domain, port, login name, passwords. Va rog sa-mi spuneti ce reprezinta acest protocol newcamd5.25, deskey si celelalte date.
    Ma intereseaza sa stiu cum sa configurez aparatul fara sa-l leg la calculator.
    MUltumesc
    Last edited by SuperSonic; 08-04-11 at 21:37. Reason: fara adrese de site-uri

  2. #2
    Membru de onoare
    Join Date
    08 Apr 2007
    Posts
    6,796
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    107

    Default

    Linia respectiva e pe protocol newcamd,nu cred ca poti pune linie N in Echosmart la cccam.Nu ai in meniurile ascunse si protocol newcamd?Vezi sectiunea Echosmart,nu tine de cccam.

    http://sateliti.info/showthread.php?4847-Echosmart-792
    Ai si meniu pentru newcamd.
    :

  3. #3
    叛徒 daradici's Avatar
    Join Date
    12 Apr 2008
    Location
    覆盆子灌木
    Posts
    1,073
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    67

    Default

    ....si protocolul newcamd este extraordinar de stabil pe echo...fata de cccam care lasa de dorit.

  4. #4
    Member Visitor
    Join Date
    02 Apr 2008
    Posts
    9
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default

    Am intrat cu menu+9999 dar nu ma prea descurc.
    Va rog sa ma ajutati cu un exemplu practic.
    Am acces la satelitii Astra 19,2 si Intelsat/Thor 1 W.

    Multumesc anticipat

  5. #5
    叛徒 daradici's Avatar
    Join Date
    12 Apr 2008
    Location
    覆盆子灌木
    Posts
    1,073
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    67

    Default

    Este foarte simplu, completezi datele de la servere cu datele tale de mai jos, care din pacate dupa cum se vede nu-ti aduc nimic pe satelitii amintiti de tine. Dupa care salvezi si restartezi serverele. Daca serverul este online se va colora cu verde deasupra lui, daca este offline se va colora cu rosu.

    In momentul in care vre-un server are mai multe porturi, completezi doar cu portul care te intereseaza sau completezi aceleasi date pentru mai multe servere si cu porturile diferite (toate care sint in lista).

    Bafta la teste !

  6. #6
    Member Visitor
    Join Date
    02 Apr 2008
    Posts
    9
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default

    Multumesc pentru ajutorul acordat pana acum.
    Am reusit sa configurez o linie newcamd in echosmart 792 gasita pe un server free.
    A functionat dar numai cateva ore. Cred ca liniile de pe serverele astea free au viata scurta.
    La toate serverele care folosesc newcamd dupa port am vazut ca apare si caid. Ce reprezinta acest lucru pentru ca eu la echosmart nu am avut nevoie de aceasta informatie?

    In alta ordine de idei am primit pentru test de la cineva o linie cccam cu programe din 2 pachete RO de la 1 W. Linia functioneaza foarte bine fara nici o intrerupere. Inainte am mai testat de la cineva si mergea tot timpul cu intreruperi.
    Ceea ce am observat la linia pe care o am acum este ca unde sunt 2 programe identice (de exemplu Pro tv) , doar unul functioneaza de la providerul cu frecventa cea mai puternica.
    Iar posturile de radio romanesti care sunt criptate nu sunt decodate.
    Se poate configura la o linie cccam pe server ca numai anumite programe din acelasi pachet de la un provider sa fie decodate prin cccam?

    Multumesc

  7. #7
    RSP - TEAM horatyu's Avatar
    Join Date
    16 Aug 2007
    Location
    SIBIU
    Posts
    5,748
    Mentioned
    63 Post(s)
    Rep Power
    113

    Default

    pe echosmart nu
    dar cel care are ti-a dat poate , dar e ceva de lucru

    oricum fa tu o selectare a posturilor care se deschid si in felul asta reusesti sa vezi totul fara intreruperi.
    LA TOTI NI GREU
    "SGU Stargate Universe"

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •