Thanks Thanks:  11
Likes Likes:  17
Dislikes Dislikes:  1
Page 4 of 24 FirstFirst 1234567814 ... LastLast
Results 46 to 60 of 351

Thread: Telekom Romania (DOLCE)

  1. #46
    Banned
    Join Date
    31 Jan 2007
    Posts
    4,224
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default y

    stai linistit,eu unul mam resemnat,asta e ,am luat teapa bine cel putin ca nu era altfel,orcum am vorbit din nou cu cei de la 930 si au spus ca;un contract odata semnat inseamna ca esti de acord cu el,asa ca platesc fara remuscari,orcum are programe cu imaginea calitativ mai buna decit cei de la focuss si asta ma multumeste.Spaniolul :wink:

  2. #47
    Banned
    Join Date
    31 Jan 2007
    Posts
    4,224
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default y

    kanalD pe programul 111 :wink: in sfirsit au reusit sa-l bage,poate vor da drumul si la noul soft ca de cind il astept mi sau lungit urechile Spaniolul :wink:

  3. #48
    Member Beginner
    Join Date
    01 Feb 2007
    Posts
    14
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default teapa Dolce

    nu stiu ce teapa au luat unii cu factura dar eu azi am primit-o si am si achitat-o deoarece am avut de plata doar abonamentul la linia telefonica si rata la al doilea STB(12LEI)nu stiu ce alte servicii zic unii ca au de plata,asta este,probabil unii au ghinion ce sa zic.

  4. #49
    Banned
    Join Date
    31 Jan 2007
    Posts
    4,224
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: teapa Dolce

    Quote Originally Posted by bila34
    nu stiu ce teapa au luat unii cu factura dar eu azi am primit-o si am si achitat-o deoarece am avut de plata doar abonamentul la linia telefonica si rata la al doilea STB(12LEI)nu stiu ce alte servicii zic unii ca au de plata,asta este,probabil unii au ghinion ce sa zic.
    Am uitat un amanunt,abonamentul lam facut in decembrie iar factura ce mia venit acum e pe ianuarie,deci in a doua luna vei vedea cum stau lucrurile ,ca asa am zis si eu ca e ok,la prima factura,dar a dua.........Spaniolul :wink:

  5. #50
    Standard RSP member outcast's Avatar
    Join Date
    31 Jan 2007
    Posts
    1,660
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    74

    Default

    care e concluzia cu factura? eu m-am abonat saptamina trecuta..am luat 2 stb,pachetul varity specia+ activ.ce o sa platesc in primele 6 luni?

  6. #51
    Banned
    Join Date
    31 Jan 2007
    Posts
    4,224
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default y

    Quote Originally Posted by outcast
    care e concluzia cu factura? eu m-am abonat saptamina trecuta..am luat 2 stb,pachetul varity specia+ activ.ce o sa platesc in primele 6 luni?
    Ai rabdare,la a doua factura o sa ai surpriza platesti programele dar nu si abonamentul de 6,5 ron

  7. #52
    Super Member
    Join Date
    13 Feb 2007
    Posts
    51
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: DOLCE

    Deci baietii care-i treaba pana la urma mai platesti si altceva in afara de abonament sau nu?

  8. #53
    Golden Member shadowman's Avatar
    Join Date
    21 Apr 2007
    Location
    Here
    Posts
    956
    Mentioned
    1 Post(s)
    Rep Power
    69

    Default Re: DOLCE

    A aparut TELETEXT la Antena1(234)!
    Nu stiu de cand,dar acum am vazut!
    Respect!

  9. #54
    Banned
    Join Date
    31 Jan 2007
    Posts
    4,224
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: y

    Quote Originally Posted by spaniolul View Post
    Ai rabdare,la a doua factura o sa ai surpriza platesti programele dar nu si abonamentul de 6,5 ron
    Ei zic ca nu dar pe factura apare altceva ei zic ca apare la scaderi de plata pe urmatoarea pagina de la factura cert e ca am facut o proba nevorbind la telefon si... aceiasi suma am platit adica abonamentul pentru telefon,internetul si dolce,acum nu mai stiu ce sa zic!

  10. #55
    Banned
    Join Date
    31 Jan 2007
    Posts
    4,224
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Wink Re: DOLCE

    Ciudatenii la DOLCE!!
    cu toate ca am intilnit multe in viata de instalator sisteme de receptie satelit atit in tara cit mai ales afara ce am auzit azi am ramas masca; am fost la un client care locuieste la bloc,omul abonat la romtelecom cu telefonul ar fi vrut sa puna DOLCE dar cind a chemat instalatorii prin comanda telefonica la DOLCE bineinteles a ramas masca; NU va instalam sistemul pe bloc!! nici sa nu va ginditi,daca nu aveti vedere direct catre satelit va luati gindul de la noi si chemati pe altii,oamenii ce sa mai au ramas masca si au sunat la Focussat adica la nr, de telefon pe care lam pus pe pliante focuss si leam impartit in zona respectiva asa am ajuns la ei si oamenii au spus ce aveau pe suflet; domne dar chiar nu se poate pe bloc? ba da am raspuns eu,deoarece sunteti cu fata catre N va montez sistemul pe terasa blocului,si uite cum eu instalez ca am mai primit inca 6 comenzi azi tot in acelasi bloc tot cu aceiasi explicatie; refuzul DOLCE de a instala pe terasele blocurilor ,iar Dolce pierde clienti,
    Oare de ce nu vor pe terase cei de la DOLCE? au cumva rau de inaltime?

  11. #56
    Standard RSP member garyman's Avatar
    Join Date
    09 Apr 2007
    Location
    in sudul tarii
    Posts
    118
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    63

    Default Re: DOLCE

    daca nu ma insel , terasa blocului este un spatiu comun , de care nu poti beneficia independent , deci este practic indivizibil .Este posibil ca prin montarea lor pe terasa sa se intre in conflict cu asociatiile de propietari , lucru de care cei de la dolce se feresc .
    pierdut in discutii aprinse .... desi nu doresc nimic

  12. #57
    Banned
    Join Date
    31 Jan 2007
    Posts
    4,224
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Wink Re: DOLCE

    Quote Originally Posted by garyman View Post
    daca nu ma insel , terasa blocului este un spatiu comun , de care nu poti beneficia independent , deci este practic indivizibil .Este posibil ca prin montarea lor pe terasa sa se intre in conflict cu asociatiile de propietari , lucru de care cei de la dolce se feresc .
    da e posibil si acest aspect,numai ca persoanele respective stau la ultimul etaj deci suprafata care este deasupra lor este practic propietatea lor,sau ma rog intra in propietate comuna iar antenele nu le montez practic pe terasa le prind de aticul blocului(marginea) deci nici un fel de probleme cum sar spune!

  13. #58
    RSP Team XVanish's Avatar
    Join Date
    05 Jan 2007
    Location
    Baia Mare
    Posts
    2,373
    Mentioned
    9 Post(s)
    Rep Power
    100

    Default Re: DOLCE

    E posibil, probabil ei doresc sa evite conflictele cu asociatia sau cu locatarii... in blocul vecin am un amic care vroia sa-i pun pe bloc o antena de 0,9 cu H_H... ma credeti ca nu l-au lastat vecinii? Mai sunt si oameni scartzari pe care cica ii deranjeaza antena...
    Internetul e distractie, nu pierde controlul!

    Foloseste Google si YouTube inainte de a pune intrebari stupide!

  14. #59
    Golden Member shadowman's Avatar
    Join Date
    21 Apr 2007
    Location
    Here
    Posts
    956
    Mentioned
    1 Post(s)
    Rep Power
    69

    Post Re: DOLCE

    Respecte!
    Mesaj primit azi de la Dolce Tv,in care se mentioneaza ca,in noaptea de 01/05/2006,se v-a intrerupe emisia ptr.scurt timp pentru unele lucrari in sistem!
    Sa fie oare vorba de noul soft si unele modificari in grila de programe?
    Oare ceva posturi de radio vom primi?Speram in mai bine!



    Respecte!
    Dupa anuntul de la Dolce Tv,referitor la lucrarile prevazute in sistem,din noaptea de 01/05/2006,personal am constatat doar o usoara spre medie imbunatatire a imaginii!Atat!Nimic ceva legat de soft,nimc legat de grila de programe si nimic legat de programele de radio!
    P.S.-La programul AtomicTv nu mai scrie mesajul care aparea pana acum.Atat!
    Mai asteptam!
    Last edited by shadowman; 02-05-07 at 11:16. Reason: L/E
    Respect!

  15. #60
    Banned
    Join Date
    31 Jan 2007
    Posts
    4,224
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: DOLCE

    30 aprilie 2007 Datorita unor lucrari de imbunatatire a echipamentelor noastre de satelit, prevazute pentru noaptea dintre 1 si 2 mai 2007, functionarea serviciului Dolce va fi afectata. Aceste lucrari ne vor permite sa imbunatatim calitatea serviciilor oferite.

    Va multumim pentru intelegere.
    http://www.dolce.ro/ro/stiri/2007/in...0.04.2007.html

Page 4 of 24 FirstFirst 1234567814 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •