Thanks Thanks:  0
Likes Likes:  0
Results 1 to 6 of 6

Thread: Humax digi+II defect ?

Member Beginner

Question Humax digi+II defect ?

salut !

Am un Humax digi+II cumparat si folosit aprox 2 ani , dupa care am anulat abonamentu . a fost folosit ocazional pentru canale fta (inca un an )

am urmatoarea problema : se aprinde numai ledul rosu si nu raspunde la nici o comanda , ecranul la tv ramane negru . a fost verificata partea hard si se pare ca nu are nici o problema de alimentare . . .

banuiesc ca a fost afectat flash-ul , intrebarea mea este : cum se poate incarca din nou , ce soft am nevoie pentru asta si daca are cineva imaginea ?

vroiam sa il folosesc ca si al 2-lea receptor la un abonament digi . Oare daca il duc asa la digi nu il rezolva ei ?

Apreciez orice sfat

O zii buna

Pe serial nu poti face nimic,intreaba la ei la casierie cum te pot ajuta,daca e cumparat.Daca e in custodie/chirie trebuie sa il predai inapoi,deci nu primesti ajutor.

Member Beginner

Default cumparat

Quote Originally Posted by zmeura View Post
    Pe serial nu poti face nimic,intreaba la ei la casierie cum te pot ajuta,daca e cumparat.Daca e in custodie/chirie trebuie sa il predai inapoi,deci nu primesti ajutor.
    cumparat , iesit din garantie si este desfacut ( verificata parea de alimentare )

Intreaba la casierie si iti spun ei,altfel nu se rezolva nici cum.

Happy® fery21's Avatar

Te duci cu el la caserie rcs il tratesti in fata lol si le spui nervos :-M-am saturat de el nu mai merge! Se ocupa repede careva sa ti-l schimbe.
    FREE ALIEN

Member Beginner

Default :))

Quote Originally Posted by gobi2000 View Post
    Te duci cu el la caserie rcs il tratesti in fata lol si le spui nervos :-M-am saturat de el nu mai merge! Se ocupa repede careva sa ti-l schimbe.

)) da , cu siguranta asta este solutia )))