Results 1 to 7 of 7

Thread: Opticum 4160CX si Amiko SSD 550 imagini " pe cord"...

Standard RSP member
    Post Thanks / Like

Default Opticum 4160CX si Amiko SSD 550 imagini " pe cord"...

pentru pasionati...azi am avut placerea sa deschid 2 receptoare apropiate Opticum 4160 CX Plus (stinga) si Amiko SSD 550. Defectul remediat a fost sursa de alimentare la Opticum...care era decedat prin prajire...inclusiv cablul de alimentare.De la Amiko am folosit cablul de alimentare....
    PS: la ap foto nu reglez niciodata data si ora...

Standard RSP member mesterika's Avatar
    Post Thanks / Like

apar asemenea probleme din cauza sursei de alimentare , sunt subdimensionate ca consum.
    ...mai trebuie lucrat la ele , pentru a fi stabile in timp . problema nu este de la condensatori , care se usuca si se pun in scurt, traf-ul Chopper este de consum mai mic si de proasta calitate

Post Thanks / Like

salve, cine a incercat sa puna un card dolce pe acest tip de rec ? am sa incerc pun un card , sa-l leg in share local , de rec-uri opticum 4100c , prin adaptoare wireless seriale. daca cineva a incercat as dori sugesti .
    spor la treaba

dishwasher
    Post Thanks / Like

Nu merge acest card pe Opticum 4100c, de fapt nu merge pe alte modele decat cel oficial Dolce.
    UFS910, Nokia d-Box1, Sagem d-Box2, Philps d-Box2, Optibox500, Amiko Mini Combo

Post Thanks / Like

salve ,
    eu ma refeream la opticum 4160cx , ca sa pun card-ul de dolce. in opticum 7000cx , am facut probe in urma cu 3 ani, si functiona perfect(fara setari). inca mai sap ....
    multzam mult

dishwasher
    Post Thanks / Like

Nu mai retin exact de cand nu mai merge cardul dolce decat in recul oficial, parca de la inceputul verii trecute. Si da, Opticum mergea fara a introduce BK in meniul special, spre deosebire de alte tipuri de receptoare; am cautat pe net detalii despre aceasta gaselnita a echipei Truman, dar nu am gasit nimic.
    UFS910, Nokia d-Box1, Sagem d-Box2, Philps d-Box2, Optibox500, Amiko Mini Combo

Post Thanks / Like

salve,

avand mai multe recuri pe raft, prafuite, batanul opticum 4160cx, inca, se pare mai deschide prog in share cu oscam.
    dupa lungi incercari pe o troaca de pc, cu 7 ferestre, un oscam, am reusit sa-l fac pe batran sa alerge, ca in perioada lui de glorie.
    acum am sa incerc sa compilez si pe un tp-link 3020, sa pun un serial sa vad cum se comporta. am mai incercat pe 3020, un optibox cx pvr cu dogle si un stick 3G, cu o linie de share, si am reusit o rulare buna.

Bafta si spor la treaba