Thanks Thanks:  0
Likes Likes:  0
Dislikes Dislikes:  0
Results 1 to 5 of 5

Thread: reglare antena

  1. #1
    Standard RSP member
    Join Date
    21 Jun 2011
    Location
    ilfov
    Posts
    36
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default reglare antena

    as dori o parere din partea voastra,de duminica de cand a fost vijelia,s-a dereglat pozitia antenei si nu a mai mers jucaria.azi,am reglat-o cu tv-ul langa mine semnal 72 si calitate 72,totusi programele se intrerupeau sau ramanea imaginea blocata,o fii de la reglaj? Parerea mea este ca amiko nu este pentru incepatori ca mine,are un tuner sensibil,dm-ul l-am reglat in 5 min aproximativ. Dupa ce tp imi sugerati sa fac reglajul,pe 1w si daca considerati ca e vreo diferenta intre imagini in ce priveste sensibilitatea tunerului va rog sa imi ziceti si mie,poate pe viitor raspunsul vostru le va folosii si altora ca mine.

  2. #2
    Standard RSP member
    Join Date
    02 Apr 2007
    Location
    Weissenburg
    Posts
    252
    Mentioned
    3 Post(s)
    Rep Power
    64

    Default Reglare pe 1W

    Sanatate!

    Un Tp bun pentru gasit satelitul este 11900H (SR 28000 FEC 5/6 - 1 Music Channel), cu semnal puternic. Daca vrei sa faci reglaje fine, ai nevoie de un Tp cu semnal slabut, recomand 12607 V ( SR 27500 FEC 3/4 - DDTV ). Parametrii programelor sint dupa Lyngsat.com, dar alegerea frecventelor e din experienta. Eu folosesc pe clona mea de DM500s adenin`s sat finder for E1 cu rezultate multumitoare. Succes !
    160 pounds of star dust

  3. #3
    Standard RSP member
    Join Date
    21 Jun 2011
    Location
    ilfov
    Posts
    36
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default

    ms pt raspuns,diseara o sa incerc cu semnal slab,ieri poate am facut reglajul pe unu mai puternic si pe celelalte nu mergea bn.daca tot nu merge,o sa o reglez cu un receptor hss 1160 care simte mai bn ca amiko .

  4. #4
    Standard RSP member
    Join Date
    13 Feb 2007
    Location
    Earth
    Posts
    1,977
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    76

    Default

    '' o sa o reglez cu un receptor hss 1160 ''

    salut, nu e recomandat reglajul unei antene cu acest model de receptor , ofera informatii deformate ...

    spor ...
    Don't dream your life - live your DREAMbox ! DON'T FORGET TO SAY '' THANKS '' Note: Viewing Pay TV without a valid subscription is illegal All the files available here are kept for experimental and educational purpose only!

  5. #5
    Standard RSP member
    Join Date
    21 Jun 2011
    Location
    ilfov
    Posts
    36
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default

    pai cu asta am reglat dm-ul 500 care l-am avut inainte,parca nu astepti prea mult sa se schimba valorile.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •