Thanks Thanks:  1
Likes Likes:  1
Dislikes Dislikes:  0
Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 19 of 19

Thread: O tastatura WiFi pentru Opera

  1. #16
    Standard RSP member
    Join Date
    27 Sep 2007
    Posts
    154
    Mentioned
    1 Post(s)
    Rep Power
    62

    Default

    Este compatibila.

  2. #17
    Member Visitor
    Join Date
    29 Oct 2010
    Posts
    2
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default wired

    Quote Originally Posted by Bugghy1978 View Post
    Ma adresez celor care detin o astfel de tastatura. Este functionala si pentru cautarea si schimbarea canalelor cu functia search, sau in modulul youtube? Deoarece este cam lent sa cauti cu telecomanda anumite canale sau sa scrii denumirea unor fisiere pe youtube cu telecomanda.
    poate e util de stiut ca se poate conecta o tastatura/mouse wired, prin hub USB, la alien. e drept ca, comenzile prin mouse merg greoi.
    n-am descoperit insa cum pot simula butonul rosu de pe telecomanda, cel de accept, direct din tastatura ...

  3. #18
    Standard RSP member
    Join Date
    27 Sep 2007
    Posts
    154
    Mentioned
    1 Post(s)
    Rep Power
    62

    Default

    Eu am renuntat sa o mai folosesc pentru Alien. Cert este ca nu poate face minuni o astfel de tastatura, dar asta nu din vina ei, din cauza receptorului. Tastatura aceasta se poate folosi si pe dispozitivele mini-pc cu android, chiar functioneaza foarte bine si sunt multumit ca i-am gasit o intrebuintare mult mai serioasa. Alienul ramane un bun receptor de satelit, cu cateva "floricele", unele doar intentii, altele doar inventii. Youtube are mereu probleme, iar Opera nu cred ca va fi optimizat pentru o rulare cat de cat acceptabila pe acest receptor.
    Deci, cei care aveti o astfel de tastatura o puteti folosi si pentru stick-urile usb-minipc cu android. In felul acesta tv-ul se transforma intr-un dispozitiv multimedia complet si cu acces la internet, iar receptorul de satelit ramane receptor de satelit.

  4. #19
    Member Beginner
    Join Date
    27 Dec 2012
    Posts
    20
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    42

    Default Functionează şi cu tastatură Logitech ...dar tot prost :(

    Quote Originally Posted by delta2k2 View Post
    N-am cum să te contrazic. Unii dintre noi incă mai aşteaptă să funcţioneze corect măcar ce scrie pe ambalajul receptorului.
    De acord ... deocamdată, la cum (nu prea) merge youtube, etc. ... o tastatură nu e prea utilă.
    Am testat rapid şi mergea cu ce am la laptop, adică un Logitech MK250 ... dar degeaba

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •