Thanks Thanks:  6
Likes Likes:  4
Dislikes Dislikes:  0
Page 6 of 7 FirstFirst ... 234567 LastLast
Results 76 to 90 of 99

Thread: VU+ Uno - Test

  1. #76
    Happy fery21's Avatar
    Join Date
    18 Feb 2008
    Location
    Big Bang
    Posts
    2,460
    Mentioned
    7 Post(s)
    Rep Power
    77

    Default

    Si la solo, acum am vazut uno are splash_cfe_auto
    ..::EGAMI TEAM::..

  2. #77
    Standard RSP member SuperSonic's Avatar
    Join Date
    29 Nov 2008
    Location
    Cu capu' in nori
    Posts
    2,709
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    78

    Default

    Acel splash face parte din kit-ul imaginii, nu cred ca e bine sa instalezi separat.

  3. #78
    Happy fery21's Avatar
    Join Date
    18 Feb 2008
    Location
    Big Bang
    Posts
    2,460
    Mentioned
    7 Post(s)
    Rep Power
    77

    Default

    Nu, nu se instaleaza separat doar am atras atetia de ce la uno nu e nevoie de upfrade cfe
    ..::EGAMI TEAM::..

  4. #79
    O zi frumoasa! Snow's Avatar
    Join Date
    05 Jan 2007
    Posts
    3,368
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    87

    Default

    Cine le are cu germana?: http://www.vuplus-support.org/wbb2/t...threadid=15730
    Banuiesc ca a fost un prototip. Ar fi fost frumos.
    Last edited by Snow; 18-02-12 at 09:27.





  5. #80
    Happy fery21's Avatar
    Join Date
    18 Feb 2008
    Location
    Big Bang
    Posts
    2,460
    Mentioned
    7 Post(s)
    Rep Power
    77

    Default

    Nu, este in serie
    ..::EGAMI TEAM::..

  6. #81
    Standard RSP member Diablo1's Avatar
    Join Date
    29 Mar 2009
    Location
    Austria - TM
    Posts
    1,869
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    70

    Default

    Ce vrei sa sti Snow ca se tin si ei de farse
    Un board de duo bagat in carcasa de Uno
    Unul se minuneaza cät de mare e ventilatorul care e normal de Uno ( mam uitat la al meu )
    Al 2 tuner nu functioneaza , iar telecomanda e exact cea de la Duo
    Pun pariu ca si readerele sänt tot de cacao ca si la celelalte recuri din clasa asta
    E prea scump pentru ce stie sa faca , mai mult de 50€ nu merita

  7. #82
    O zi frumoasa! Snow's Avatar
    Join Date
    05 Jan 2007
    Posts
    3,368
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    87

    Default

    Am vazut ca postul are aproape un an, dar nu stiam despre ce se vorbeste acolo.





  8. #83
    Happy fery21's Avatar
    Join Date
    18 Feb 2008
    Location
    Big Bang
    Posts
    2,460
    Mentioned
    7 Post(s)
    Rep Power
    77

    Default

    Telecomada de la duo difera fata de cea de la uno, cu o singura tasta inportata, solo e identica cu cea de la duo.
    ..::EGAMI TEAM::..

  9. #84
    O zi frumoasa! Snow's Avatar
    Join Date
    05 Jan 2007
    Posts
    3,368
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    87

    Default

    De curand am reluat testul intre cele doua receptoare (uno si duo) si am observat niste diferente destul de importante. Astfel:
    -vu+ duo: dispune de tunere mult mai sensibile decat uno. Unde uno agata imaginea aratand un 3X si ceva la suta, duo arata o diferenta de aproape 10 procente. Imaginea fiind cursiva.
    -vi+ uno: ram-ii in plus isi fac simtita prezenta atunci cand folositi aparatul pe post de media player. Filme cu flux mare de informatii care pe duo, uneori chiar se blocau, pe uno merg fara probleme. Se impaca foarte bine si cu filmele 3D full hd.

    Imaginea folosita pe ambele receptoare a fost Black Hole 1.7.2





  10. #85
    Happy fery21's Avatar
    Join Date
    18 Feb 2008
    Location
    Big Bang
    Posts
    2,460
    Mentioned
    7 Post(s)
    Rep Power
    77

    Default

    Quote Originally Posted by Snow View Post
    ...
    -vu+ duo: dispune de tunere mult mai sensibile decat uno....
    Eu pesonal cred ca ai testat o clona Nu prea tind sa cred ca duo are un tunar mai sensibil, de si ambele sunt LG, am testat DVB-T/C pe uno cu tuner LG (slot nu usb) su thunerul s2 de la uno pe ultimo fara diferete, de apeciat la vu (cu BH cu alceva nu am testat) este suportu LNC pentru SCR ultimo cu atena turoidala si 8 LNC SCR tunerA-tunetB legat in loop merge perfect inregistare instanta a 4 canale diferite sat(2) diferit.
    ..::EGAMI TEAM::..

  11. #86
    O zi frumoasa! Snow's Avatar
    Join Date
    05 Jan 2007
    Posts
    3,368
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    87

    Default

    E printre primele modele de duo aparute, imposibil sa fie clona. E verificat si la ei. Este cel cu telecomanda alba.
    Am vorbit despre tunerul de sat, nu dvb-c/t.
    Uno nu l-am verificat, dar e luat de la satmultimedia. Nu cred sa aduca clone. Il voi verifica saptamana ce vine si revin sa confirm.





  12. #87
    O zi frumoasa! Snow's Avatar
    Join Date
    05 Jan 2007
    Posts
    3,368
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    87

    Default

    L-am verificat. Boxul (uno) este original.





  13. #88
    Standard RSP member inocentul's Avatar
    Join Date
    05 Jun 2008
    Location
    Dambovita
    Posts
    350
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default

    Quote Originally Posted by Snow View Post
    De curand am reluat testul intre cele doua receptoare (uno si duo) si am observat niste diferente destul de importante. Astfel:
    -vu+ duo: dispune de tunere mult mai sensibile decat uno. Unde uno agata imaginea aratand un 3X si ceva la suta, duo arata o diferenta de aproape 10 procente. Imaginea fiind cursiva.
    -vi+ uno: ram-ii in plus isi fac simtita prezenta atunci cand folositi aparatul pe post de media player. Filme cu flux mare de informatii care pe duo, uneori chiar se blocau, pe uno merg fara probleme. Se impaca foarte bine si cu filmele 3D full hd.

    Imaginea folosita pe ambele receptoare a fost Black Hole 1.7.2
    eu pot sa-ti spun ca ,cu aceiasi instalatie uno este mai sensibil la tuner decit duo.ca o curiozitate referitor la originalitate pot sa spun ca ambele au fost luate de la satmultimedia.duo avea toate suruburile din spate de la carcasa negre,iar uno are 3 suruburi nichelate si unul negru !cine poate sa dea o explicatie la acest fapt(am vb cu cineva care a cumparat si avea chiar un surub lipsa)? .mentionez ca uno merge impecabil,mai bine ca duo-dupa aprecierea mea.
    cum ai verificat daca uno este original ?
    multumesc.
    VuSolo 4K/DM500hd a8p modat kit Ridax/1,9m Al+Gibertini1,25m Al+1,0mAl triax+diseq10x1,Sony 49XH 9505

  14. #89
    O zi frumoasa! Snow's Avatar
    Join Date
    05 Jan 2007
    Posts
    3,368
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    87

    Default

    Cu pluginul si prin mail direct. Nu sunt singurul care are problema asta. Nu suntem nici macar unicat in Romania. Problema e intalnita peste tot. Google search iti va arata.





  15. #90
    maniac lao's Avatar
    Join Date
    02 Sep 2009
    Posts
    3,207
    Mentioned
    29 Post(s)
    Rep Power
    85

    Default

    Un alt lucru care mi-a atras atentia a fost telecomanda. Aparent identica cu cea de la modelul Duo si Solo, aduce o mica inovatie. Telecomanda poate fi programata pentru a o folosi si pentru televizorul d-vs, nemaifiind nevoie sa aveti ambele telecomenzi.
    Botonul de mute a fost transformat in buton de on/off pentru tv. Programarea se face apasand concomitant butoanele 1 si 3 pana cand se va aprinde ledul. Introduceti codul de 4 cifre al televizorului pe care il puteti gasi in manul, iar daca televizorul raspunde comenzilor primate, fixate codul apasand tasta Ok + Stop. Daca nu gastiti condul in manual, introduceti dupa ce-ati apasat tasta 1 si 3, codul 0000. Pe urma apasati in mod repetat butonul power din stanga telecomenzii pana televizorul va raspunde la comanda. Procedeul dureaza, dar poate fi util in cazul in care nu gasiti in manual codul televizorului.
    Am luat un uno de ocazie, e ok, merge normal, dar dupa ce am probat 4 imagini am ajuns la concluzia ca a fost programata telecomanda pentru TV.
    Orice ii fac nu merge volum +/- si mute. Se aprinde ledul dar nu face nimic!
    Cum naiba o dau la loc?
    O zi am pierdut pentru kktu asta!
    Doi mari vrăjmași are românul: mila pentru străini și ura pentru ai lui - Grigore Vieru

Page 6 of 7 FirstFirst ... 234567 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •