Thanks Thanks:  0
Likes Likes:  0
Dislikes Dislikes:  0
Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 44 of 44

Thread: UFS 910 tiTan alpha

  1. #31
    Standard RSP member
    Join Date
    04 Jan 2008
    Posts
    2,759
    Mentioned
    30 Post(s)
    Rep Power
    80

    Default

    Dupa cum se vede , viitorul imaginilor de la AAF nu va mai fii cu KCC-ul ( din pacate )

  2. #32
    Standard RSP member
    Join Date
    25 Mar 2009
    Posts
    45
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    55

    Default Titan

    Titan netitan este totul un fiasco ....in continuare nu se pot seta decat cei 4 sateliti ....total neintaresant ...abandonez ideea de a mai instala oricat de rapid ar functiona .Daca voi stiti vreo metoda si puteti sa imi dati un sfat este binevenit.

  3. #33
    RSP - TEAM zildan's Avatar
    Join Date
    05 Dec 2007
    Location
    Sudul Romaniei
    Posts
    8,512
    Mentioned
    93 Post(s)
    Rep Power
    100

    Default

    Pai imaginea asta este furnizata pentru teste si buguri.
    Doar nu te gandeai ca e cumva de exploatare .
    Sh40, AML, prime focus 1,5m si altele ...

  4. #34
    Standard RSP member
    Join Date
    25 Mar 2009
    Posts
    45
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    55

    Default @Zildan

    Tot respectul insa pt a testa trebuie sa incerc ....oricum pe Astra ssmd merge beton ....Ar fi fost interesant si restul...
    Respect maxim din Oradea

    ---------- Post added at 18:30 ---------- Previous post was at 18:20 ----------

    In schimb HaarpV2 merge beton ....rapid stabil si cu emu oscam5866 nu crapa deloc ...asa ca ramanem pe PKT

  5. #35
    Standard RSP member
    Join Date
    09 Jan 2010
    Posts
    75
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default

    I cannot find instructions for use of Multipart, Mini Boot etc in English.
    Very annoying

    Everything is written in German



    Nu pot găsi instrucţiunile de utilizare a mai MultPart Mini Boot in limba engleză.
    foarte enervant

    Totul este scris in limba germană

  6. #36
    Standard RSP member
    Join Date
    25 Mar 2009
    Posts
    45
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    55

    Default Versiune kcc

    Versiunea pt KCC ...merge ....insa cineva are solutie pt lista de sateliti ....alta decat hotbird si astra ?

    http://depositfiles.com/files/ikkefvrpk
    Last edited by bihoreanul; 11-10-11 at 22:27.

  7. #37
    RSP - TEAM zildan's Avatar
    Join Date
    05 Dec 2007
    Location
    Sudul Romaniei
    Posts
    8,512
    Mentioned
    93 Post(s)
    Rep Power
    100

    Default

    Pai asta ce e?
    Sh40, AML, prime focus 1,5m si altele ...

  8. #38
    Standard RSP member
    Join Date
    25 Mar 2009
    Posts
    45
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    55

    Default @zildan

    Da ....multumesc pt aceasta lista insa nu rezolva problema lipsei optiunilor din Tuner configuration ...pt ca acolo am doar 4 sateliti care pot fi setati .Astra 19,28,26e si HB 13e.Pt asta exista solutii?Daca da te rog frumos sa imi spui .
    Respect maxim din Oradea

  9. #39
    Standard RSP member
    Join Date
    04 Jan 2008
    Posts
    2,759
    Mentioned
    30 Post(s)
    Rep Power
    80

    Default

    Au mai aparut 2 noi upgrade-uri la proiectul Titan :

    - AAF Titan Pre-Alpha FULL v1.1a : http://www.megaupload.com/?d=HRC15XDC
    - AAF Titan Pre-Alpha USB v1.1a : http://www.megaupload.com/?d=BXA9RUC4

    Un fapt imbucurator fiind ca se pot instala acum si in sistemul clasic cu BA , am instalat cu BA 6.1 o versiune v1.1 sata si o versiune v1.1a functionand fara prb. ( versiunea v1.1a sata Full/USB nefiind in acest moment cand scriu la sectiunea AAF Downloads )
    Inca am observat ca nu sa rezolvat prb. listei de prg./sateliti si afisarea subtitrarilor la filme .avi
    Vad ca functioneaza la reboot cu un hdd conectat pe usb extern fara prb. , la vers. cu sata daca imi aduc aminte bine trebuia sa decuplez hdd-ul extern de pe usb inainte de bootare , fiindca la bootare ramanea blocat

    Am o rugaminte la cei care stiu bine limba germana si sint inscrisi pe forumul AAF daca pot trasmite/scrie ca la un urmator upgrade daca se poate sa se poata selecta ca la imaginiile vechi la tuner - advanced si aici sa activezi selectezi satelitii de care ai nevoie ( plus prg. tv default aferente imaginii )
    Adica la 1-ma setup al vechilor imaginii AAF selectam Advanced si activam doar pt. un lnb satelitii pe care ma interesa , ca apoi dupa 1-mul restart sa figureze ca activi respectivi sateliti
    Asta deoarece cred ca mai sint si alti useri care folosesc Kathy ca si client , adica fara diseq 1.2 activat ( comanda diseq facandu-se din alt receptor - optibox/dm.......)
    Comuti pe satelitul care doresti din celalat receptor montura h-h si apoi cu Kathy doar selectezi satelitul in cauza ( acesta fiind activat la 1-mul setup al imaginii AAF ) si 1-ma oara dai un search manual pt. actualizarea listei de canale in functie de zona geografica/reglajul antenei cu multumirile de rigoare

    Deocamdata atat , inca fiind in teste

  10. #40
    Standard RSP member
    Join Date
    04 Apr 2009
    Posts
    570
    Mentioned
    8 Post(s)
    Rep Power
    58

    Default

    a avut careva ocazia sa testeze preAlpha 1.2? se pare ca aduce diseqC 1.1. is la munca si n-am cum sa pun sa vad ce si cum. ori daca cere iar mini-maxi-taxi, e de pomana.

  11. #41
    Standard RSP member
    Join Date
    01 Nov 2008
    Posts
    41
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Titan

    Se poate pune cu KCC...,dar eu inca n-am reusit sa inteleg cum se comfigureaza ca nu vad pentru moment decat prog de pe HD+ ,in rest n-am semnal.."tuner failed"
    Last edited by val; 19-10-11 at 18:22. Reason: quote inutil / pct. nr. 12 din Regulament

  12. #42
    Standard RSP member
    Join Date
    25 Mar 2009
    Posts
    45
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    55

    Default Deocamdata tot aia

    Este aproape acelasi lucru ....suport doar pt aceeasi 4 sateliti in rest ...merge si cu kcc instalata ....raman la HAARP V2 care este perfecta cu ultimul oscam

  13. #43
    Standard RSP member
    Join Date
    04 Jan 2008
    Posts
    2,759
    Mentioned
    30 Post(s)
    Rep Power
    80

    Default

    Intr-adevar la proiectul Titan ( vers. pre-alpha ) asta este un mare dezavantaj fata de imaginiile anterioare AAF , imposibilitatea setarii pt. mai multi sateliti
    Mai ales daca folosesti Kathy ca si client impreuna cu alt receiver , nu stiu daca ar merge cu diseq 1.2 adica Kathy singur sa comande o montura h-h
    Unde se gaseste fisierul cu sateliti, a incercat cineva sa schimbe acel fisier cu unul vechi unde sint mai multi sateliti ?

  14. #44
    Standard RSP member
    Join Date
    04 Apr 2009
    Posts
    570
    Mentioned
    8 Post(s)
    Rep Power
    58

    Default

    pai ei zic ca au bagat suport pentru diseqC 1.1 ,chiar daca nu ai decat 4, se mai pot adauga in lista. intrebarea e daca te lasa sa setezi mai multi decat 4.

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •