Thanks Thanks:  19
Likes Likes:  16
Dislikes Dislikes:  0
Page 5 of 5 FirstFirst 12345
Results 61 to 70 of 70

Thread: HRnigma II Jole&A-team

  1. #61
    Standard RSP member
    Join Date
    23 Nov 2007
    Posts
    65
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    60

    Default

    sal all,

    Am testat si eu imaginea openPLi de la HrNigma si pot spune cu parere de rau ca s-a intors stuttering-ul enervant ce apare pe canalele cu SR mare (de ex History HD pe 0.8W), asa ca am revenit la HRNigma 3 pe vechiul kernel. E pana acuma singura care nu a vacut vreodata stuttering.
    In rest imi pare super frumusica, mai ales ca are default subtitle playerul.

    Pentru cine se plangea de serverul de download eu nu am vazut problema pe nici una dintre ele. Doar ca e putin mai lunga calea de ajuns la el.
    Este asa: "Blue button" - "Software management" - "Advanced option" - "packet management" - si aici se gasesc cam toate pluginurile (am vazut inclusiv "graphlcd" pluginul de LCD4LINUX, dar nu l-am incercat ca nu am pe ce...)
    Telecomanda merge parca ceva mai rapid decat pe vechia imagine iar in rest doar ceva optiuni mai multe prin meniu, frumusele, si noua interfata web openPLI care este chiar superba.

    Respecte!

  2. #62
    Standard RSP member stargate's Avatar
    Join Date
    23 Apr 2007
    Location
    P3X-888
    Posts
    3,754
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    95

    Default

    O noua imagine HRnigma bazata pe OpenPli

    add
    -skin DMConcinnity-HD
    -Fixed clock in standby mode

    Download
    Nota: Vizionarea programelor Pay TV fara un abonament valabil este ilegala
    Discutiile purtate si fisierele disponibile aici sunt ?n scop experimental si educational !

  3. #63
    Standard RSP member zottya's Avatar
    Join Date
    09 Jun 2007
    Location
    Transylvania
    Posts
    224
    Mentioned
    1 Post(s)
    Rep Power
    63

    Default lcd4linux

    Am pus-o pt.pluginul lcd4linux.Din pacate e slaba , nu se poate seta nicidecum.Am gasit varianta asta pt.platforme SH4, mai demult , functioneaza cu orice imagine E2 pe Alien.In standby e atat de mica ora incat trebuie sa te duci destul de aproape ca sa vezi si este monochrome.

  4. #64
    Standard RSP member Ovizel's Avatar
    Join Date
    14 Sep 2007
    Location
    Cluj Napoca
    Posts
    66
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    61

    Default

    Aceasta imagine HRnigma bazata pe openpli pare a fi ceva "furaciune" de la grupul HDMU (sau cine stie cine a furat de la cine ).
    Se poate observa la serverul de download, cel putin la sectiuea boot logo, sunt toate logo de la HDMU, la skin-uri la fel.
    Destul de instabila, chiar mai instabila comparativ cu ultima imagine beta de la grupul HDMU care btw, scot imagini beta insa le scot parca pe banda rulanta.

  5. #65
    Standard RSP member Meridian's Avatar
    Join Date
    01 Sep 2010
    Location
    Andromeda
    Posts
    1,072
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    62

    Default

    Se pregateste un nou update...

  6. #66
    Standard RSP member Ovizel's Avatar
    Join Date
    14 Sep 2007
    Location
    Cluj Napoca
    Posts
    66
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    61

    Default

    Nu-i rau ca o sa scoata un nou update, insa sa vina cu ceva stabil si cat mai fluent in rulare
    Desigur, fluenta depinde si de oscam-ul rulat si configurarea lui corecta pentru Alien.

  7. #67
    Standard RSP member
    Join Date
    30 Mar 2010
    Posts
    114
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    52

    Default

    Salut,

    Am folosit 2 ani Spark, dar vreau sa incerc si Enigma 2.
    Dupa ce am citit mai multe pareri, m-am hotarat sa instalez HRnigma II ver.1.4 STM23>P-179 Final. Citind mai departe, am vazut ca a aparut HRnigma II v 2.1.
    Am cateva intrebari:

    1)
    Cum pot sa o instalez? Repet procedura de instalare pentru Enigma2, si fisierele se vor suprascrie? Sau va trebui sa sterg HRnigma II ver.1.4 STM23>P-179 Final si apoi instalez HRnigma II v 2.1?

    2)
    Skin-urile din RSP (E2-Plugins-Skins_for_RSP-Image) merg si in aceasta versiune?
    Skin-urile daca sunt pentru Enigma 2, merg in orice versiune de Enigma 2, indiferent de ce team a lansat imaginea, sau fiecare imagine are skin-urile ei?
    Locatia este aceasi /usr/local/share/enigma2 ?
    Se pot crea skin-uri pentru aceasta imagine/Enigma 2, sau exista un program ce poate crea? (Skin Creator).
    Intreb pentru ca as vrea sa creez un skin simplu (doar sa imi arate numele canalului in partea stanga jos, meniu simplu, culori simple, alb/negru).

    3)
    Unde se afla imaginea de boot? Vreau sa creez una personalizata.

    4)
    Exista vreo optiune de afisare in totalitate a numelor fisierelor de pe stick? Sunt afisate doar primele 8 litere urmate de ~1. Stil Msdos.

    5)
    Cum pot instala noi plugins? La Spark este Mcas care folosesti keydata.bin Care este echivalentul pentru Enigma 2? Exista vreun tutorial pentru instalarea unui plugin, sau stergerea sa?

    6?
    Care este locatia de instalare a fisierului satelites.xml ? Este extraordinara optiunea de generare a unui .xml cu sateliti/frecventele dorite. Lucru inexistent in Spark. Incep sa vad diferentele.

    Multumesc.

  8. #68
    Standard RSP member Meridian's Avatar
    Join Date
    01 Sep 2010
    Location
    Andromeda
    Posts
    1,072
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    62

    Thumbs up

    Amiko Alien 2
    New update: HRnigma 2 OpenPli!



    - StreamPlayer
    - List IPTV program that is in the list of favorites when choosing the IPTV channels has slowed work with remote
    - New Bootlogo
    - Skin ORG OpenPLI
    - Scarlet HD
    - DTV-HD-Reloaded
    - Picons
    - Samba Server

    Telnet and ftp password:
    Login: root
    Password :amiko

    Download: Link 1 Link 2
    Last edited by zildan; 23-12-12 at 16:34.

  9. #69
    Member Beginner
    Join Date
    23 Oct 2011
    Posts
    12
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default

    am pus aceasta noua imagine,dar am primit numai un boot(de 2 ori)

  10. #70
    Standard RSP member Meridian's Avatar
    Join Date
    01 Sep 2010
    Location
    Andromeda
    Posts
    1,072
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    62

    Default

    @timleon - Nu am mai putut modifica postul. E pentru Amiko Alien 2. Cineva sa faca o sectie si pe Enigma 2 Amiko Alien 2 asa cum exista pe Spark. Sanatate!

Page 5 of 5 FirstFirst 12345

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •