Thanks Thanks:  0
Likes Likes:  0
Dislikes Dislikes:  0
Results 1 to 5 of 5

Thread: GoldenMedia 990 vs VU+ solo

  1. #1
    Member Visitor
    Join Date
    20 Dec 2007
    Posts
    2
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default GoldenMedia 990 vs VU+ solo

    Salut!
    Am vazut in sale acum Golden Media 990 (din cate inteleg copie de Amiko 8900) la un pret excelent zic eu (127 Eur livrat aici la mine). Cu proc. la 450MHz si o gramada de flash mi se pare f. rentabil.
    Nu stiu insa daca exista imagini enigma 2 mai noi (am vazut doar una din Aprilie parca facuta de PKT) dar am inteles ca lumea pune Amiko RSP firmware dar telecomanda e aiurita. Zic bine sau nu?

    Va rog, daca exista utilizatori care l-au butonat si de asemenea pe Vu+ solo si ar putea spune o parare, daca li se pare OK acest receptor super ieftin sau ar trebui sa mai pun ceva bani pt un VU?
    Stiu ca VU are suport f. bun insa e mai scump. Apoi dupa parerea mea acest proc. STI abia acum se lanseaza, ma gandesc ca e la fel de bun ca predecesorul lui (e echivalent cu procul SD din DM500 care a fost excelent). Vad ca Broadcomul a luat-o inainte, insa sper ca STI-ul sa vina din urma.

    Multumesc frumos si va urez Sarbatori Fericite !

    -romanul-

  2. #2
    Golden Member
    Join Date
    18 Mar 2007
    Location
    Baia-Mare
    Posts
    7,211
    Mentioned
    13 Post(s)
    Rep Power
    127

    Default

    VU+ solo

    "Stiu ca VU are suport f. bun insa e mai scump." precum ai scris aici ai dreptate este mai copt si recomandabil dar, depinde si de experienta fiecaruia in receptoare linux .vorbeste cu Mos-Craciun si poate ti-l aduce. sarbatori fericite

  3. #3
    Standard RSP member stargate's Avatar
    Join Date
    23 Apr 2007
    Location
    P3X-888
    Posts
    3,754
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    94

    Default

    Vorbesc din prisma lui "stan patzitu" ... vrei Enigma2 cumpara nene Dreambox sau VU+ , vrei sa faci misto de banii si de nervii tai cumpara alt receptor cu Enigma2 .
    Nota: Vizionarea programelor Pay TV fara un abonament valabil este ilegala
    Discutiile purtate si fisierele disponibile aici sunt ?n scop experimental si educational !

  4. #4
    maniac lao's Avatar
    Join Date
    02 Sep 2009
    Posts
    3,190
    Mentioned
    29 Post(s)
    Rep Power
    85

    Default

    Trebuie sa intelegem ca in pretul unui receptor scump intra si sustinerea soft. Orice firma serioasa aloca o parte importanta pentru aceasta, de aceea e vu apreciat.
    Chiar daca e nitel enervant momentan, asta in cazul lui uno, faptul ca ies mereu update si patch-uri e ceva pozitiv care spune multe. Cineva se ocupa!
    Toate aparatele astea care apar la preturi mici nu au suport corespunzator si, parerea mea, nici nu vor avea vreodata.
    Singurele aparate care corespund sunt dreambox si vu. Cum spunea cineva in alt thread, citez din memorie, "daca esti masochist cumpara altceva"
    Doi mari vrăjmași are românul: mila pentru străini și ura pentru ai lui - Grigore Vieru

  5. #5
    Member Visitor
    Join Date
    20 Dec 2007
    Posts
    2
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default

    Multumesc tuturor ce au raspuns. Sunt un pic masochist dar de data asta cred ca o sa va ascult
    Imi amintesc primul receiver (acum vreo 10 ani in urma) un Microyal care nu se putea patchui. I-am pus soft de alt receiver (Philips parca) si nu mai merge tunerul deloc, desi foloseau acelasi tuner. Apoi am gasit ca lipsea o rezistenta de pe placa, comparat cu celelalt si dupa ce am montat-o a mers perfect. Ce bucurie ) Bine asta dupa saptamani intreband pe formuri in stanga si dreapta si rugand pe altii sa faca poza la placa de baza ca sa o compar cu a mea..
    Last edited by romanul; 22-12-11 at 19:22.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •