Thanks Thanks:  0
Likes Likes:  0
Dislikes Dislikes:  0
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22

Thread: Ce receptor HD sa cumpar !

  1. #1
    Standard RSP member dic_star79's Avatar
    Join Date
    15 Feb 2007
    Location
    44.42/26.12
    Posts
    4,462
    Mentioned
    3 Post(s)
    Rep Power
    96

    Default Ce receptor HD sa cumpar !

    De ceva timp tot ma informez depre diferite receptoare HD din seria "clone DM" sau altelele asemanatoare cu acelasi profil. Vreau sa imi cumpar un receptor HD care sa fie sub 1000 lei, am cautat si am vazut ca cele 3 clone de la DM seria 500HD, 800HD si 800HD SE precum si cele doua GigaBlue 800 si 800SE.
    Vreau un receptor care sa fie stabil cu cele 70 de linii care le am acum pe cel SD500, sa se impace bine cu cardul de Digi, sa aiba tuner sensibil si foarte bun, nu ma intereseaza floricelele, vreau doar sa fie cat mai stabil pe partea TV.

  2. #2
    maniac lao's Avatar
    Join Date
    02 Sep 2009
    Posts
    3,190
    Mentioned
    29 Post(s)
    Rep Power
    85

    Default

    N-am niciunul din astea, dar din "discutii" cred ca 800HD SE e cel mai bun din toate cele de mai sus. Dream e dream, vu e vu, restul... e pentru masochisti! Doamne, ce-mi mai place expresia asta, sa-i dea Dumnezeu sanatate celui care a zis-o prima data! Ca nu mai stiu cine era...

    Parerea mea, fa un efort si ia Uno, chiar daca nu e "copt" deocamdata, dai un ban da' stai in fata!
    Last edited by lao; 30-12-11 at 19:24.
    Doi mari vrăjmași are românul: mila pentru străini și ura pentru ai lui - Grigore Vieru

  3. #3
    Standard RSP member dic_star79's Avatar
    Join Date
    15 Feb 2007
    Location
    44.42/26.12
    Posts
    4,462
    Mentioned
    3 Post(s)
    Rep Power
    96

    Default

    Vu duo am la servici vreo 5 bucati, plicticose receptoare, vreau ceva cu care sa nu te plictisesti...din cele 5 de mai sus , dar sa fie si cat de cat stabile !

  4. #4
    O zi frumoasa! Snow's Avatar
    Join Date
    05 Jan 2007
    Posts
    3,368
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    86

    Default

    N-am testat gigablue 800 se, insa 800 solo momentan pe parte de tv la mine merge perfect. Cred ca in banii astia s-ar putea sa te incadrezi si la vu solo.





  5. #5
    Standard RSP member dic_star79's Avatar
    Join Date
    15 Feb 2007
    Location
    44.42/26.12
    Posts
    4,462
    Mentioned
    3 Post(s)
    Rep Power
    96

    Default

    Cica din auzite DM800 SE clona se misca extraordinar de bine, iar la o combinatie de minim 3 receptoare aduse din China iesi undeva la 800-850 lei.

  6. #6
    Standard RSP member
    Join Date
    28 Dec 2008
    Location
    www
    Posts
    48
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default

    Nu stiu cat costa un Xtrend ET9000 in Romania, dar pot sa-l recomand ca fiind ok
    Xtrend ET9000 - OPENPLi - Cccam 2.3.0

  7. #7
    Standard RSP member MaximusFBI's Avatar
    Join Date
    08 Jan 2011
    Location
    SPACE
    Posts
    183
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    50

    Default

    Recomand Amiko Alien 8900 .
    Are cel mai bun raport pret calitate si pe spark chiar cred ca este foarte stabil.

  8. #8
    Standard RSP member dic_star79's Avatar
    Join Date
    15 Feb 2007
    Location
    44.42/26.12
    Posts
    4,462
    Mentioned
    3 Post(s)
    Rep Power
    96

    Default

    Vreau un receptor care sa fie stabil cu cele 70 de linii care le am acum pe cel SD500, sa se impace bine cu cardul de Digi, sa aiba tuner sensibil si foarte bun, nu ma intereseaza floricelele, vreau doar sa fie cat mai stabil pe partea TV.
    Ce zici @MaximusFBI crezi ca face fata la cererea de mai sus Amiko?

  9. #9
    Member Addicted Member
    Join Date
    11 Feb 2007
    Location
    Șoseaua Kiseleff nr. 10
    Posts
    2,498
    Mentioned
    5 Post(s)
    Rep Power
    81

    Default

    Nu poti compara dreamboxul cu amiko.

  10. #10
    Standard RSP member
    Join Date
    04 Jan 2008
    Posts
    2,759
    Mentioned
    30 Post(s)
    Rep Power
    80

    Default

    Cred ca orice model care nu dispune de procesor de la Broadcom nu are comparatie , deci cred ca pe astfel de alegere ar trebui sa mergi/tii cont
    Acum care dintre firmele care folosesc astfel de procesoare ramane sa te hotaresti - Dream-urile ( nu stiu clonele daca folosesc acelas tip/model de procesor de la Broadcom ) , VU+ ( cu variantele sale ) , Clarke-tech ( anumite modele ) si restul
    Cred ca stii foarte bine ca in schimb cele care folosesc procesoare de la STi nu merg ca si servere , deci acestea zic eu trebuiesc excluse ( pareri personale )

  11. #11
    Standard RSP member
    Join Date
    04 Jan 2008
    Posts
    2,759
    Mentioned
    30 Post(s)
    Rep Power
    80

    Default

    Pt. posesorii de Giga Blue 800HD SE si Sunray triplu tuner :

    - Care este cel mai bun receptor la redarea/vizualizarea prg. tv hd ?
    - Care este imaginea ceea mai buna pt. vizualizari de prg. tv hd sau cu prb. cat mai putine la recptoarele in cauza ?
    - Care imagine functioneaza cel mai bine si este destul de complexa ( ma refer cu plug-inuri, skin-uri, emmu s.a.m.d ) ?

    As dori sa stiu daca raportul pret /performanta este mai bun in cazul achizitionari unui receptor hd sau sa cumpar un cam Diablo WiFi pt. plasma avuta care are tuner dvb-s/s2
    Ma intereseaza cel mai mult partea de receptie ( dvb-c/t/s/s2 ) si sharing , fiindca pe partea de multimedia dispun de un media player 3D si numai sint asa interesat
    Mai ales ca pretul lui Giga Blue 800 HD SE vad ca a scazut pe la 900 roni ( vers. completa - 2 tunere - dvb-s/s2 + dvb-c/t )

  12. #12
    Standard RSP member
    Join Date
    29 Aug 2007
    Posts
    104
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default

    ce ar fi mai convenabil; la ora actuala de cumparat ?amiko allien triple e destul de nou ca sa-si fi creat cineva vreo parere? daca nu ce ar fi de luat pana in 700 lei sau nu se merita mai bn unu la 1200 si ai pace? astept pareri,multumesc

  13. #13
    maniac lao's Avatar
    Join Date
    02 Sep 2009
    Posts
    3,190
    Mentioned
    29 Post(s)
    Rep Power
    85

    Default

    Ca o sugestie... vezi postul 1. Cam asa ar trebui pusa problema, intai ce doresti de la scula sa faca, apoi limita de pret.
    Nu exista box perfect, fiecare are ceva care merge prost sau deloc, doar ca e posibil sa nu te intereseze problema respectiva.
    Doi mari vrăjmași are românul: mila pentru străini și ura pentru ai lui - Grigore Vieru

  14. #14
    Standard RSP member dic_star79's Avatar
    Join Date
    15 Feb 2007
    Location
    44.42/26.12
    Posts
    4,462
    Mentioned
    3 Post(s)
    Rep Power
    96

    Default

    Eu am achizitionat o clona DM800SE, sunt multumit de cum functioneaza, conteaza foarte mult partea soft,conteaza mult ce imagine instalezi pe el si ce floricele adaugi.

  15. #15
    Standard RSP member
    Join Date
    29 Aug 2007
    Posts
    104
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default

    la ce pret si de unde? msi

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •