Thanks Thanks:  101
Likes Likes:  210
Dislikes Dislikes:  1
Page 47 of 63 FirstFirst ... 3743444546474849505157 ... LastLast
Results 691 to 705 of 940

Thread: Digi TV...

  1. #691
    Standard RSP member 72THX's Avatar
    Join Date
    25 Jun 2010
    Location
    Satu' cu ministri
    Posts
    104
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    51

    Default

    @ parpaneata: am citit topicurile de mai sus totcmai de aceea am intrebat ce foloseste acum pentru casunt 3; pe cablu a fost nagra 2 ( caid 1880) si s-a stins de unde vrei sa stiu eu ce foloseste acuma ( nu am suportul tehnic care il au cei care fac asta de ani de zile ) dintre nagra 3 si irdeto ; una sau cealalta sau pe ambele alternativ.
    Si CAM-ul Diablo 2 pe care il foloseam pana acum nu mai merge.
    Am mai spus nu stau cu manutele in ele zi de zi ca altii care se pricep la astea, ma pricep la alte chestii dar nu la asta legata de decodari

    @ zildan: daca am citi si m-am uitat la imagini asta nu inseamna ca m-am prins despre ce este vorba tocmai deaia am pus intrebari ; stiu ca unii sunt satui de intrebari sa le spunem prostesti dar se pot explica unele chestii asa mai entry level.

    Nu e problema ca nu mai vad vad in continuare ca am abonament dar nu mai vad pe toate tleviziarele ci doar pe unul singur.
    Imi cer scuze ca v-am rapit din timpul pretios.
    Nu fura Guvernul uraste competitia

    Amiko Alien2 Triple Plus

  2. #692
    RSP - TEAM zildan's Avatar
    Join Date
    05 Dec 2007
    Location
    Sudul Romaniei
    Posts
    8,546
    Mentioned
    93 Post(s)
    Rep Power
    100

    Default

    NU o luati prea personal, mai si glumim!
    Sh40, AML, prime focus 1,5m si altele ...

  3. #693
    www.sateliti.info felix73's Avatar
    Join Date
    17 Jul 2008
    Location
    In Tara
    Posts
    5,570
    Mentioned
    5 Post(s)
    Rep Power
    100

    Default

    lasati le naibii de key.
    aveti epic drama HD


    frecventa noua

    12687v/28800/3/5

    pina miine o sa deschida dupa toate cardurile,deocamdata nu.
    Note: Viewing Pay TV without a valid subscription is illegal
    All Advice given Is for experimental and educational purpose only

  4. #694
    Banned
    Join Date
    12 Aug 2008
    Location
    In fata calculatorului
    Posts
    250
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default

    pe ce satelit sau cum, plz
    am fost out cateva zile

  5. #695
    www.sateliti.info felix73's Avatar
    Join Date
    17 Jul 2008
    Location
    In Tara
    Posts
    5,570
    Mentioned
    5 Post(s)
    Rep Power
    100

    Default

    thor/intelsat 1w
    Note: Viewing Pay TV without a valid subscription is illegal
    All Advice given Is for experimental and educational purpose only

  6. #696
    Member Visitor
    Join Date
    13 Dec 2017
    Posts
    5
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default

    eu de ce pot sa vad anumite postari care dispar dupa ce ma loghez? ca si cum nu am privilegii? ce trebuie sa fac ca sa am si eu access. sunt si eu nou in domeniul asta, dar nu deloc nou in de'ale it-ului si informaticii. inca imi prind urechiile in subtilitatiile unor mesaje, am dat comanda de un programator pentru cam-ul meu si sper sa o scot la lumina cu ajutorul vostru

  7. #697
    Standard RSP member ovidiumarius's Avatar
    Join Date
    30 Mar 2007
    Posts
    324
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    66

    Default

    Quote Originally Posted by 72THX View Post
    @ parpaneata: am citit topicurile de mai sus totcmai de aceea am intrebat ce foloseste acum pentru casunt 3; pe cablu a fost nagra 2 ( caid 1880) si s-a stins de unde vrei sa stiu eu ce foloseste acuma ( nu am suportul tehnic care il au cei care fac asta de ani de zile ) dintre nagra 3 si irdeto ; una sau cealalta sau pe ambele alternativ.
    Si CAM-ul Diablo 2 pe care il foloseam pana acum nu mai merge.
    Am mai spus nu stau cu manutele in ele zi de zi ca altii care se pricep la astea, ma pricep la alte chestii dar nu la asta legata de decodari

    @ zildan: daca am citi si m-am uitat la imagini asta nu inseamna ca m-am prins despre ce este vorba tocmai deaia am pus intrebari ; stiu ca unii sunt satui de intrebari sa le spunem prostesti dar se pot explica unele chestii asa mai entry level.

    Nu e problema ca nu mai vad vad in continuare ca am abonament dar nu mai vad pe toate tleviziarele ci doar pe unul singur.
    Imi cer scuze ca v-am rapit din timpul pretios.
    Omule ti-am scris foarte clar ce foloseste si anume : nagra 2 (1801), nagra 3 (1880) si irdeto (06BB) toate 3 concomitent.

    https://postimg.cc/image/pk5bdqxyt/
    Last edited by ovidiumarius; 15-12-17 at 20:55.

  8. #698
    Standard RSP member
    Join Date
    09 Feb 2008
    Location
    Targu Jiu
    Posts
    760
    Mentioned
    15 Post(s)
    Rep Power
    67

    Default

    @72THX, daca vezi pe un televizor inseamna ca ai un card care deschide tot sau deschide ce te intereseaza pe tine. Avand treaba asta, cardul, problema este mai mult de jumatate rezolvata. Cumpara-ti receptoare hd cu enigma sau android si treaba este rezolvata. Nu trebuie sa cumperi receptoare noi. Iti faci prea multe probleme. Sau astepti calm pana atunci cand se rezolva treaba. Probabil dupa sarbatori...si apoi iarasi la alte sarbatori, etc, etc sau...la CM de footba...

  9. #699
    Standard RSP member smf's Avatar
    Join Date
    25 Feb 2017
    Location
    Craiova
    Posts
    80
    Mentioned
    8 Post(s)
    Rep Power
    27

    Default

    Naspa cu lumina....kw este mai scump

  10. #700
    Standard RSP member
    Join Date
    03 Feb 2016
    Posts
    31
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    30

    Default

    *Din ce citesc aici trag o concluzie pe intelesul tuturor: ce a fost pana acum nu va mai fi, ptr. ca cei care pana acum ne-au oferit gratuit ce au oferit, in viitor ne vor oferi pe bani la fel cum ofera si ptr. satelit.
    Dar poate ma insel!? Nu cred.

  11. #701
    Expert Gigablue & Mut@tant 4k laleauaneagra's Avatar
    Join Date
    01 Feb 2007
    Posts
    5,000
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    104

    Default

    dragul meu ce a ce spui tu si inteleg eu....dar in fine....cine iti cere bani....e digi company...tot ei ti au dat si posibilitatea gratuit..

    sau mai exact......COMPROMISUL.....ca sant unii colegi ce au profitati si au facut bani...e o alta poveste...lunga si complicata..

    acum eu cred ca nu toti santeti nebuni dupa digi film si digisport....exista focus....sau na chiar digi..un abonament...invatati bk..rsa...niste mici investiti in receptoare...studiu...cunostiinte..rabdare..BUN SIMT...INCREDERE....si poate ca incet incet....o sa aveti pe tv....nu doar digi..VAI DOAMNE...si poate chiar o sa uitati de digi sau cnale romanesti..
    HD51: 4K - KODI - HBBTV - IPTV STALKER
    TOP5: Zgemma H9,
    Mut@nt/AX HD51 4K, Axas E4HD, Bre2ze4K, VU+ Ultimo 4K

  12. #702
    Expert Gigablue & Mut@tant 4k laleauaneagra's Avatar
    Join Date
    01 Feb 2007
    Posts
    5,000
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    104

    Default

    trebuie inteles un lucru...key ADIO....
    HD51: 4K - KODI - HBBTV - IPTV STALKER
    TOP5: Zgemma H9,
    Mut@nt/AX HD51 4K, Axas E4HD, Bre2ze4K, VU+ Ultimo 4K

  13. #703
    Standard RSP member paulino's Avatar
    Join Date
    12 Jul 2007
    Location
    in sud la dunare
    Posts
    388
    Mentioned
    3 Post(s)
    Rep Power
    64

    Default

    Cit timp exista N2 vor fi si keys...
    Ca inca nu se stiu e alta poveste.
    RAPIDIST PUR SINGE

  14. #704
    Standard RSP member
    Join Date
    04 Jan 2008
    Posts
    2,760
    Mentioned
    30 Post(s)
    Rep Power
    80

    Default

    Putintica ''rabdare'' si fara tutun
    Ce ''face'' omul , tot omul ''desface''
    Au fost pana in prezent , zeci de variante de ..... si toate au ''esuat'' mai repede sau mai greu
    Nu ca as fi eu marele ''sharinst'' , dar e in firea omului ( sa nu scriu romanului ) sa.....

  15. #705
    Standard RSP member 72THX's Avatar
    Join Date
    25 Jun 2010
    Location
    Satu' cu ministri
    Posts
    104
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    51

    Default

    Quote Originally Posted by parpaneata View Post
    @72THX, daca vezi pe un televizor inseamna ca ai un card care deschide tot sau deschide ce te intereseaza pe tine. Avand treaba asta, cardul, problema este mai mult de jumatate rezolvata. Cumpara-ti receptoare hd cu enigma sau android si treaba este rezolvata. Nu trebuie sa cumperi receptoare noi. Iti faci prea multe probleme. Sau astepti calm pana atunci cand se rezolva treaba. Probabil dupa sarbatori...si apoi iarasi la alte sarbatori, etc, etc sau...la CM de footba...
    Dragul meu parpaneata am card diablo 2 (si programatorul aferent ; a trebuit sa fac ceva teste cu firmware-ul care este cel mai ok) mai si am si un receiver Amiko Alien ( am cochetat si cu varianta satelit , dar din lipsa de loc, montare antena, etc. am renuntat ) ; acum in 2017 cand tv-urile au tuner DVBS, DVBC, DVBT sa mai iau alte cutii, alimentatoare, telecomenzi lucrulile se complica inutil ( toate au plusuri sau minusuri )
    Am studiat ( in limita timpului disponibil) si am vazut ca sunt echipamente care stiu cardsharing problema este ca unele nu stiu nagra sau nu ai prea multe informatii si nu pot risca sa iau asa ceva si sa nu mearga; alta chestiune am vazut un review ca gigi au scos 2 CAM-uri primul model care este cu mai mult plastic si in care bagi cardul de decodare si altul mai nou care chipurile il pui in TV si nu mai ai nevoie de card ( nu am nici o confirmare ca asa este ).
    Tot sunt nedumerit am un card gigi ( cu tot cu decodor ) daca pun cardul din degodor in Diablo 2 functioneaza ????? am inteles ca unele carduri sunt imperechiate cu receptorul ce sa poate intampla.

    Acum ceva posturi mai sus s-a scris ca gigi are 3 tipuri de codari nagra2, nagra 3 si irdeto am intrebat si eu ( cau necunoscator ) sa inteleg cum de au 3 si care functioneaza dar nu am primit un raspun concret ( chiar am fost luat la misto, OK am inteles si asta ) dar am o intrebarepun un emulator irdeto ar functiona???
    Am mai vazut ca se gasesc carduri blank intrebarea ar fi: se pot clona/programa daca ai un card gigi????? daca da cum se face , unde gasesc informatii sau un tutorial ?

    Voi care aveti satelit de ceva vreme si stati zi de zi pe ele le-ati invatat ca pe apa, eu am instalat enigma pe Amiko acum 2 ani si a fost cu strigaturi si ajutor din partea unor colegi de pe acest forum, binenteles ca am uitat tot ce am facut si cum am facut.
    Din ce am observat pe forum nu am vazut ( iar daca exista imi cer scuze ) ceva topicuri de tutoriale ceva de genul uite ma boule cum se face, macar ai o idee urmezi niste pasi iar daca nu merge mai ceri suport de la cei care stiu, pana la urma tot inveti ceva.
    C a exemplu daca vezi un tutorial facut cum trebuie cum sa iti schimbi lcd-ul de la laptop sau de la telefon sau mai stiu eu ce te bagi sa il faci singur ? ( bine asta daca nu ai doua maini stangi )

    Ma rog intrebari ar fi multe raspunsurile sunt mai putine ; La un moment dat dupa ce pui intrebari si ti se raspunde la misto nu iti mai vine sa mai pui intrebari iar daca nu gasesti informatii ramai doar cu intrebarea.
    Nu vreau sa intru in polemici cu nimeni pentru ca nu este constructiv si nu ne ajuta cu nimic.
    Nu fura Guvernul uraste competitia

    Amiko Alien2 Triple Plus

Page 47 of 63 FirstFirst ... 3743444546474849505157 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •