Thanks Thanks:  101
Likes Likes:  210
Dislikes Dislikes:  1
Page 48 of 63 FirstFirst ... 3844454647484950515258 ... LastLast
Results 706 to 720 of 940

Thread: Digi TV...

  1. #706
    Expert Gigablue & Mut@tant 4k laleauaneagra's Avatar
    Join Date
    01 Feb 2007
    Posts
    5,000
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    105

    Default

    deci repet.....exista informatii pe forum despre ce si cum....toate posibil sa fie pe la pagina 100 din anumite topicuri...ptr ca au cam trecut anii....

    exita mosc....exista bk si rsa....ptr imperechere....exista configurari de oscam...exista totu...ma putin sau mai mult

    insa nimeni nu va sta sa te invete de la litera A......trebuie studiu..investii cat de cat...timp foooooarte mult...

    iar daca esti doar un user ce vrea sa se uita la tv....unu sau doua....NU SE MERITA....abonamnet ...iar ptr mai multe tv tot ce iti ofera digi..ptr share local..intervine ce am scris mai sus

    @mario...ce spui tu acolo sant povesti...cu omu face si desface.....se desface ce se poate sau ce e lasat intentionat..sau daca exista errori...altfel erau toate desfacute...

    cat despre povestea ca sant desfacute.....si nu sant publice...PROSTIIIIIII.....

    vrei desfacut...IPTV....asta e valabil si ptr tine @72thx...

    @paulino.....mai vorbim

    ---------- Post added at 11:38 ---------- Previous post was at 11:32 ----------

    ACESTA ESTE UN HOBBY....cu ani....bani si timp pierdut...

    impartirea de cunostiinte si informatii....a fost SUFICIENTA....dar asa cum spui tu...ca esti luat la misto....tot asa am fost si noi tratati..de altii care si au batut joc de noi ca oameni..de timpul nostru si de ce a ce a oferit fiecare....

    au profitat de noi si de cunostintele noastre ptr a crea pay servere...ptr a vinde receptoare cu key ETC ETC.....SI ATUNCI PTR CEEEEEEEEEEE?????

    asa cum noi am inceput de la 0 .....DACA VREIT.....PUTETI INCEPE SI VOI
    HD51: 4K - KODI - HBBTV - IPTV STALKER
    TOP5: Zgemma H9,
    Mut@nt/AX HD51 4K, Axas E4HD, Bre2ze4K, VU+ Ultimo 4K

  2. #707
    Standard RSP member
    Join Date
    04 Jan 2008
    Posts
    2,761
    Mentioned
    30 Post(s)
    Rep Power
    80

    Default

    Daca erau povesti asa cum ai scris , oare de ce sa ajuns la varianta a 3-ia la nagra , la a 6-ea la viaccess s.a.m.d
    Eu urmaresc acest subiect de pe la inceputuri ( 199x ) si de atunci multe variante de diferite ...... s-au ''scurs''
    Timpul le va rezolva pe toate , mai devreme sau mai tarziu
    Deci mai traim si mai vedem...... un nagra 4 , viaccess 7 s.a.m.d
    Par example :

    Lista nu este completă, dar este una cuprinzatoare la data scrierii acesui articol.

    - ......
    - .......
    - Irdeto 1 a fost realizat de Irdeto in anul 1995, iar acum este un sistem compromis.
    - Irdeto 2 a fost creat tot de Irdeto in anul 2000 si este de asemenea un sistem de criptare compromis.
    - Irdeto 3 a fost dezvoltat de Irdeto in anul 2010 si este considerat sigur.
    - ......
    - .......
    - .......
    - Nagravision a fost creat de Nagravision in anul 2003 si este compromis.
    - Nagravision Carmageddon a fost dezvoltat de Nagravision, ca o combinatie intre Nagravision si BetaCrypt, dar a fost compromis.
    - Nagravision Aladin a fost creat tot de Nagravision si a fost compromis.
    - Nagravision 3 Merlin a fost lansat de Nagravision in anul 2007 si este considerat sigur.

    Sursă: https://hdsatelit.blogspot.ro/2014/0...alelor-de.html


    Cam multe ''povesti'' , daca discutam doar de nagra si irdeto , folosite de digi
    Pe site-ul in cauza sunt mai multe ''povesti'' compromise sau inca necompromise

    Nu am nimic cu tine personal , insa cand scrii ca ce am scris sunt povesti ( dupa tine ) , bag de seama ca nu prea esti realist in acest domeniu
    Last edited by mario08; 16-12-17 at 11:22.

  3. #708
    Expert Gigablue & Mut@tant 4k laleauaneagra's Avatar
    Join Date
    01 Feb 2007
    Posts
    5,000
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    105

    Default

    sant foarte realist....asa cum se fac upgrade si update peste tot..asa e si aici...cu versiunile...

    ptr ca multi provideri sau cam saturat sa plateasca bani grei pe sistemele de codare care sa fie sparte cu mare usurinta si de ce nu...chiar de oricine..

    pe cei care nu i interseaza acest aspect...INCA TE POTI BUCURA DE ACESTE CANALE.....de alti....NEVER...

    sistemele de criptare nu e un univers asa de larg ca si universul de windows si software....unde mereu e un dute vino....

    si poate ca da...timpul le va rezolva pe toate...DAR NU IN BINE...

    cine a vrut sa nu mai aibe de a face cu piratatrea A FACUT O...si nu trebuie sa ti dau eu ex....

    pana si iptv se poate rezolva.....

    tu crezi ca daca digi nu mai vrea share pe cardul lui..NU O POATE FACE???...eu cred ca totusi glumesti..

    dar in fine..gata...

    cat despre activarea noilor useri cu prob keylor atat mai pot spune....

    sau creat useri noi...DISPERATI..sau creat clone ale usrilor vechi cu aceasta ocazie...sa si refuleze prostia si jignirea fata de altii neavand curajul pe userul real..
    sau reactivat useri inscrisi cu multi ani in urma dar au cam uitat de noi si aceste forumuri...si le au regasit acum cand sant probleme..iar receptoarele minune vandute ca painea calda...SANT NULE....

    unde ati fost pana acum??....aaaa daaaa...va ti uitat la tv...si unii din voi aveti tupeul....sa da ti cu pumnul in masa acum...NU E FRUMOS SI NICI DE BUN SIMT

    si daaa TOATE ASTEA MA CAM DERANJEAZA...fiind unul dintre primii useri ai acestui forum si am pus pumnul in gura la orisicine a meritat si pe orice tema...IMORALA..

    in rest va doresc spor la treaba si rabdare si la alte versiune de sisteme...
    HD51: 4K - KODI - HBBTV - IPTV STALKER
    TOP5: Zgemma H9,
    Mut@nt/AX HD51 4K, Axas E4HD, Bre2ze4K, VU+ Ultimo 4K

  4. #709
    Standard RSP member
    Join Date
    09 Feb 2008
    Location
    Targu Jiu
    Posts
    761
    Mentioned
    15 Post(s)
    Rep Power
    67

    Default

    @72thx, ia fi atent ! Ai un surub de 14. Cu ce-l desfaci ? Cu o cheie fixa de 14 ? Da. Cu o inelara de 14 ? Merge. Cu o franceza ? Merge si cu aia. Asa e cu cele trei sisteme de codare a furnizorului Jiji. Nu-ti mai bate capul cu problema asta ca nu e importanta. Important este ca unul din sistemele astea de codare sa poata fi desfacut.
    Asta e una !
    A doua ar fi, atunci cand cineva te-a invatat sa pui o imagine pe un receptor, tu ce-ai facut ? Ti-ai notat undeva pasii ? Ca sa nu mai faca nimeni misto de tine....cum afirmi tu, cam asta ar fi trebuit sa faci atunci. Nu te dadacesc ptr ca probabil ai o varsta, nu mai esti copil.
    Caile de a vedea Jiji fara abonament sunt explicate si de mine si de alti colegi mai sus. Banii de abonament ii investesti in receptoare iar timpul liber il investesti in tine invatand, cautand, proband.
    Ti-am mai scris tu ai ce-ti trebuie si investitia materiala este mica.
    CAM-ul Diablo este inutil acum.
    CAM-ul Jiji este imperecheat cu un card Jiji....deci abonament.
    Alte CAM-uri sunt inutile acum.
    Spor la invatatura !

  5. #710
    Standard RSP member
    Join Date
    03 Feb 2016
    Posts
    31
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    31

    Default

    OFF TOPIC
    Incepe si aici mascareala tipic romaneasca!? Am impresia ca scopul topicului este cu totul altul. Si indiferent de statut si vechime ar trebui ca acest gen de discutii sa fie eliminate de admini.
    Nu intereseaza pe nimeni aceste detalii care nu fac obiectul topicului!!!

  6. #711
    Standard RSP member
    Join Date
    09 Feb 2008
    Location
    Targu Jiu
    Posts
    761
    Mentioned
    15 Post(s)
    Rep Power
    67

    Default

    Ai vrea sa-ti trimit noile key Jiji pe PM @jef ?
    Asta ar fi mascareala !
    Scopul topicului este gasirea unei solutii. Cheile nu sunt singura solutie.

  7. #712
    Expert Gigablue & Mut@tant 4k laleauaneagra's Avatar
    Join Date
    01 Feb 2007
    Posts
    5,000
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    105

    Default

    asa crezi tu????

    sti ce e tipic romanesc?????comportamentul vostru....

    crezi ca poti sa vi la mine la usa si sa ceri ajutorul ...DOAR CAND IA NEVOIE?????

    am pierdut timp..bani...nopti si stres..incepand de la banalul ss2...de multi colegi nici nu mai stiu nimic..altii au renuntat...exact din motivul pe care il spui tu...mascareala romaneasca...

    vi tu cu 16 posturi sa mi spui ca e mascareala????care e scopul acestui topic???sa apara keyle si sa dispareti din nou..de fapt voi asta asteptati..sa apara keyle...si ADIO

    pana acum au fost 20 de useri online.....acum ati revenit toti...si sant sute de useri atat aici cat si pe celelalte forumuri..

    ba chiar conteaza vechimea si statutul...

    in 13 ani.....am vazut si am invatat multe...despre useri...comportamnet...atitudine..interes..mura in gura si mana intinsa...ca pe urma sa fi scuipat in fata...

    dar stai lin....keyle vor aparea ...desi ma indoiesc....ptr ca grandomania exista si persista cat ai fi de nou sau cat ai fi de vechi....

    dar apropo...stiti regulamentul forumului???...stiti ca nu se posteaza key pe forum???sant curios cine o sa va trimit pm uri....cu noile key

    ---------- Post added at 14:05 ---------- Previous post was at 13:49 ----------

    si ca sa fiu inteles IN CLAR....NIMIC NU E OFFTOPIC...

    DEOCAMDATA MA INTERESEAZA SI IMI PASA DE ATITUDINEA SI INTERESUL UNORA....

    cat despre solutii....chiar daca exista ceva....NU VOR FI FACUTE PUBLICE....ptr ca asa e logic si normal....

    deci liniste...si terminati cu tot felul de idei paranormale.....

    nu de alta...dar ce i de la digi sant si ei useri pe aici....SI SE CAM PRAPADESC DE RAS
    HD51: 4K - KODI - HBBTV - IPTV STALKER
    TOP5: Zgemma H9,
    Mut@nt/AX HD51 4K, Axas E4HD, Bre2ze4K, VU+ Ultimo 4K

  8. #713
    Standard RSP member
    Join Date
    07 Sep 2008
    Posts
    62
    Mentioned
    1 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default

    Pentru laleaua neagra si parpaneata. : Poti sa intelegi ca avem abonament, dar folosim si aceste receptoare? E la mintea cocosului de vreme ce vorbim de cablu, cum sa ai cablu in casa fara abonament? Eu pur si simplu vreau sa folosesc receptorul personal, cutia lor sta cu tot cu card in dulap sa nu adune praful pe mobila. Receptorul meu triple tuner il folosesc si pe cablu pe jijel si pe satelit cu cartela focus. Deci nu vreau sa stau cu 2 receivere pe masa pentru acelasi tv. Asa ca stai linistit, platim abonament, nu umblam dupa pomana.[COLOR="Gray"]

    ---------- Post added at 13:55 ---------- Previous post was at 13:49 ----------

  9. #714
    Old Member mondo's Avatar
    Join Date
    31 Jan 2007
    Location
    Romania
    Posts
    2,432
    Mentioned
    38 Post(s)
    Rep Power
    88

    Default

    Vind chei de la digi!

  10. #715
    Standard RSP member
    Join Date
    18 Apr 2010
    Posts
    33
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default

    ... eu le cumpăr pe datorie .
    Lăsand gluma la o parte să sperăm că vor mai apărea, cum spunea cineva anterior toți plătim la gigi, dar sincer parcă sunt mai mulțumit de calitate imaginii pe Impulse T2/C decat pe conserva de la ei.
    Last edited by konstantine; 16-12-17 at 17:36.

  11. #716
    none
    Join Date
    01 Jan 1999
    Location
    acasa
    Posts
    807
    Mentioned
    35 Post(s)
    Rep Power
    100

    Default

    @mondo: cu breloc cu tot?
    ^^^^
    bafta

  12. #717
    Standard RSP member aliosatvd's Avatar
    Join Date
    20 May 2009
    Location
    ACASĂ
    Posts
    216
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    56

    Default

    Quote Originally Posted by bobdeville View Post
    ... cum spunea cineva anterior toți plătim la gigi, dar sincer parcă sunt mai mulțumit de calitate imaginii pe Impulse T2/C decat pe conserva de la ei.
    daca tot platesti la gigi, scoti bk/rsa dintr-un rec de cablu, apoi se introduc in Impulse T2/C si asa ai imperecheat cardul cu alt rec...... calitate ca si cu keytele.

    putin studiu cum zice alt coleg mai sus si sa rezolvat.

    spor la treaba.
    Omul cit traieste invata si tot prost moare....

  13. #718
    Standard RSP member
    Join Date
    09 Feb 2008
    Location
    Targu Jiu
    Posts
    761
    Mentioned
    15 Post(s)
    Rep Power
    67

    Default

    Quote Originally Posted by nilf40f View Post
    Pentru laleaua neagra si parpaneata. : Poti sa intelegi ca avem abonament, dar folosim si aceste receptoare? E la mintea cocosului de vreme ce vorbim de cablu, cum sa ai cablu in casa fara abonament? Eu pur si simplu vreau sa folosesc receptorul personal, cutia lor sta cu tot cu card in dulap sa nu adune praful pe mobila. Receptorul meu triple tuner il folosesc si pe cablu pe jijel si pe satelit cu cartela focus. Deci nu vreau sa stau cu 2 receivere pe masa pentru acelasi tv. Asa ca stai linistit, platim abonament, nu umblam dupa pomana.[COLOR="Gray"]

    ---------- Post added at 13:55 ---------- Previous post was at 13:49 ----------
    Cred ca ai inteles gresit ce scriam. Eu unul nu trimit pe nimeni la casierie dar deja sunt destule upgade-uri de abonament pe clablu. Despre pomeni....nu cred ca am scris pe undeva. Vad ca multa lume e surexcitata si agitata. Suntem aproape de sarbatori si trebuie sa fim mai buni.

  14. #719
    Banned
    Join Date
    12 Aug 2008
    Location
    In fata calculatorului
    Posts
    250
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default bun

    pai era plin OLX ....
    foarte bun ultimul paragraf din comentariu

  15. #720
    RSP - TEAM zildan's Avatar
    Join Date
    05 Dec 2007
    Location
    Sudul Romaniei
    Posts
    8,579
    Mentioned
    95 Post(s)
    Rep Power
    100

    Default

    Intro-o zi trista va cer o pauza de reculegere.
    Reluam maine polemica.
    Sh40, AML, prime focus 1,5m si altele ...

Page 48 of 63 FirstFirst ... 3844454647484950515258 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •