Thanks Thanks:  15
Likes Likes:  76
Dislikes Dislikes:  11
Page 46 of 56 FirstFirst ... 36424344454647484950 ... LastLast
Results 676 to 690 of 828

Thread: "Nu te supara frate!"

  1. #676
    Expert Gigablue & Mut@tant 4k laleauaneagra's Avatar
    Join Date
    01 Feb 2007
    Posts
    5,000
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    104

    Default

    pai nu ma intereseaza chiar DELOC avansari,graduri sau alte minuni VIRTUALE iar in 15 ani de activitate nu am dat ignore,nu am primit salariu etc...doar avansari in grad desi nu le am cerut sau dorit vreodata din simplu motiv ca in atatia ani si atatea fenomene ce se intampla cunosc foarte bine evolutia unui forum sau al unui user

    si acest forum face parte dintr o evolutia proasta care a plecat cu un scop cu un ideal si sa ajuns unde sa ajuns astazi.....desi chestiile astea nu ma intereseaza ptr ca am vazut la momentul oportun cine ce si cum

    degeaba esti maret in vorbarie chiar daca ea e corecta din punct de vedere teoretic daca caracteru tau e de pramatie....fie el si virtual

    un user nu il ignor ptr ca imi place sa i vad evolutia si sa l cunosc mai bine atat ca user oficial dar ca si clona,clone

    insa parpaneata face parte dintr un fenomen mai aparte...adica e obsedat sau indragostit de mine urmarindu ma aproape mereu postand mai mereu in contra cu mine chair daca nu prea are el treaba cu acel topic,subiect iar mai nou aceste dislike

    stiu eu ce urmareste nenea parpaneata...cu aceste provocari insa deja cam da in iz de boala nervoasa,deocamdata nu ma prostit nimeni doar daca am trecut eu cu vederea sau am lasat o balta din anumite motive

    ca incheiere cum spuneam imi pot rezerva o ora din timpul meu si pot lua de la primul post pana la ultima si voi da dislike pe toate,cred ca va fi primu user ce va detine un record pe dislike ca asa cum spuneai tu...nu face rau nimanui
    HD51: 4K - KODI - HBBTV - IPTV STALKER
    TOP5: Zgemma H9,
    Mut@nt/AX HD51 4K, Axas E4HD, Bre2ze4K, VU+ Ultimo 4K

  2. #677
    RSP - TEAM zildan's Avatar
    Join Date
    05 Dec 2007
    Location
    Sudul Romaniei
    Posts
    8,561
    Mentioned
    93 Post(s)
    Rep Power
    100

    Default

    Se poate dezactiva acel "boton".
    Aveati o "prietenie" mai veche, nu te-am banat pt injurii dar a fost ultima data !
    Daca o luati personal ajungeti la chestii complicate.
    Sh40, AML, prime focus 1,5m si altele ...

  3. #678
    Super Moderator tutri's Avatar
    Join Date
    19 Aug 2011
    Location
    UTC+13
    Posts
    1,065
    Mentioned
    3 Post(s)
    Rep Power
    58

    Default

    @laleauaneagra, eu nu m-am referit la tine, ca tu ai fi fost avansat sau nu. Ma refeream la el, deci lasa-l sa dea dislike, sau eventual sa dea si pe la mine, cu kilotona.
    muta sobolanu` de aici

  4. #679
    konstantine's Avatar
    Join Date
    18 Apr 2008
    Location
    Sudul României
    Posts
    2,306
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    100

    Default Unde dai şi unde crapă

    "Amos cu o calitate de cca.80%-100% pentru france chanels."
    http://www.lyngsat.com/Amos-2-3.html
    http://www.lyngsat.com/Eutelsat-5-West-A.html
    Un grad,inseamna mult...
    Si inca ceva: "domnule" , theqman2 ,daca nu primim acordul parintilor
    dvs. in 48 de ore,va vom restrictiona accesul pe forum pana in 2027 cand
    veti implini 14 ani.
    Last edited by konstantine; 06-10-15 at 03:57.
    Citat din Cătălin Ștefan:
    "M-am săturat să-mping apa la deal"
    http://technomitclima.ro/

  5. #680
    Standard RSP member
    Join Date
    16 Jan 2014
    Posts
    46
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    38

    Default

    "Un grad,inseamna mult..."
    Corect! Din cauza orei la care am scris sa strecurat eroarea si sa fiu judecat pentru asta!?

    "Si inca ceva: "domnule" , theqman2 ,daca nu primim acordul parintilor
    dvs. in 48 de ore,va vom restrictiona accesul pe forum pana in 2027 cand
    veti implini 14 ani."

    Vreti sa-mi restrictionati accesul pe forum ? OK. Nu am nimic impotriva, ci doar dezamagire ca am ajutat pe "cineva " si iata rezultatul.
    Vreti acordul "parintilor"? Nu o sa-l primiti niciodata !
    Chiar credeti ca toti participantii la forum sunt "copii"? Atunci regret ca m-am inscris pe acest forum si am incercat sa "comunic" pentru a ajuta sau a cere ajutor.
    Si astfel sa ajuns la polemici si critici dure, toate ca rezultat al binevointei.
    Va urez mult succes in evolutiile viitoare ale forumului si se vede ca "disputele" din anii trecuti v-au lasat "amprente" grele.

    Apropo " marcghi', v-am felicitat pentru sugestie si iata raspunsul primit! Se pare ca nu stiti cum sa reglati o cupa( poate doar cu ajutorul unui satfinder!) si asta cred ca va oferit mereu multe batai de cap.
    Ofeream si schite dar se par ca faceam o MARE GRESEALA! Nimeni nu va anvata cu adevarat sa-si folosasca atat mintea cat si "munca" pentru a realiza asta.

  6. #681
    konstantine's Avatar
    Join Date
    18 Apr 2008
    Location
    Sudul României
    Posts
    2,306
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    100

    Default

    Quote Originally Posted by theqman2 View Post
    Vreti sa-mi restrictionati accesul pe forum ?
    Conform datelor din profil,esti nascut pe 12 decembrie 2013.
    De aici rezulta ca esti minor si ai nevoie de acordul parintilor.
    Citat din Cătălin Ștefan:
    "M-am săturat să-mping apa la deal"
    http://technomitclima.ro/

  7. #682
    RSP Enigma Team & GM
    Join Date
    04 Jun 2007
    Location
    bucuresti
    Posts
    792
    Mentioned
    30 Post(s)
    Rep Power
    74

    Default

    @theqman2
    nu trebuie sa fi ironic ,ca am framintari -nu am framintari pentru ce ai postat . Daca tu ai gasit o metoda de reglare a monturii unei antene parabolice care sa minimizeze neajunsurile unei monturi manufacturate sau sa corecteze din abaterile unei monturi de fabrica ,in regula ,incearca sa faci un filmulet cu telefonul sau cu ce ai tu la indemina -tableta ,camera video ,-si urca-l pe youtube sa vedem despre ce e vorba ca din ce ai postat nu am inteles si nici ceilalti useri nu au inteles. Daca te gindesti ca ar fi prea lung sa faci un film ,poti sa incerci pe bucatele de 2-3 minute astfel sa parcurgi pasii care ii consideri tu importanti. Si discutam la obiect.
    @konstantin
    te rog nu te grabi sa il banezi ,sa vedem despre ce e vorba ; poate cunoste montura respectiva si noua ne scapa amanunte pe care el le stie vis-a-vis de reglaj
    pasionat de profesie ; Dbox2,Vu Ultimo,Vu Solo2, Vu Duo2,Sab Triple tuner Hd;
    offset 80cm,90cm,100cm,110cm,125cm toate produse de famaval ;
    simetrica 120cm,150cm,180cm ,260cm

  8. #683
    Expert Gigablue & Mut@tant 4k laleauaneagra's Avatar
    Join Date
    01 Feb 2007
    Posts
    5,000
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    104

    Default

    Quote Originally Posted by pestik View Post
    Salutari tuturor.Se poate deschide portul 80 in Dm 800 hd,care are telecomanda stricata?Un sfat va rog.
    eu am crezut ca va-ti mai cizelat unii dar degeaba.....am crezut ca e vina mea de aia am si luat o pauza lunga ,in fine..

    omule zi ce naiba vrei sa faci ca eu nu pricep o iota

    @laci deschizi port pe 80 in router?......bravo tie
    HD51: 4K - KODI - HBBTV - IPTV STALKER
    TOP5: Zgemma H9,
    Mut@nt/AX HD51 4K, Axas E4HD, Bre2ze4K, VU+ Ultimo 4K

  9. #684
    Standard RSP member
    Join Date
    16 Mar 2010
    Posts
    116
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    52

    Default

    Exact,daca a murit telecomanda,vreau sa schimb posturile din web if,ca nu am cum altfel si portul 80 in dream e inchis,@laleauaneagra poti lua pauza in continuare,oricum ai raspunsuri ironice si sfaturi 0.

  10. #685
    Expert Gigablue & Mut@tant 4k laleauaneagra's Avatar
    Join Date
    01 Feb 2007
    Posts
    5,000
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    104

    Default

    Quote Originally Posted by pestik View Post
    Exact,daca a murit telecomanda,vreau sa schimb posturile din web if,ca nu am cum altfel si portul 80 in dream e inchis,@laleauaneagra poti lua pauza in continuare,oricum ai raspunsuri ironice si sfaturi 0.

    berbecule,cand o sa ai tu cunostiintele mele o sa ai dreptu sa fi ironic cu mine,pana atunci sant eu cu tine ca esti paralel total cu acest hobby......apropo cum dracu ai ajuns pe aici

    berbecutule ca sa accesezi telecomanda din web in local....PUR SI SIMPLU NU AI NEVOIE DE NIMIC...ai inteles?DE NIMIC......tastezi ip receptorului in browser si vezi tu ce se intampla

    port 80 blocat in dream ?.......................ESTI MAI PROST CA LIMBA RUSA

    iar daca vrei sa accesezi web din extern,baaaaa berbecule deschizi port in router dar nu pe 80 berbecule ......ca si manelisti o sa fie calare pe tine,te vor scana,iti vor pune vreun user in cfg sau iti vor pune cfg pe toate gardurile etc etc.......vezi tu berbecule sant multe chestii cu care tu nu prea ai treaba

    la tine sa stricat telecomanda......asta e marea problema,plus ca nu sti sa-ti exprimi problema

    hai sa ai o zi faina

    ps.dupa ce deschizi port 80 in router sa mi dai ip tau in pm

    ---------- Post added at 12:40 ---------- Previous post was at 12:30 ----------

    sau apropo................

    daca ai vreun telefon cu spurcaciunea aia de android ia app vu + player il instalezi in telefon si uite asa ti ai tras o telecomanda smechera......dar banuiesc ca ala va fi si mai greu de configurat daca tu te ai incurcat in portu 80 din dm

    ---------- Post added at 12:52 ---------- Previous post was at 12:40 ----------

    si ca sa fiu rautacios pana la capat,omule esti din 2010 pe aici,ai doar 110 posturi(in fine nu conteaza postarile)asta spune totu despre tine,daca tu dupa 5 ani intrebi cum sa accesezi webinfo.........CE DRACU CAUTI TU AICI?

    cu useri ca tine am devenit un pic de oaie neagra a forumului asta si nu numai.....fara importanta pentru mine........dar voi fi mai mult decat ironic cu useri de genu iar daca te consoleaza cu ceva sant useri cu vechime mare si postari foarte multe care NU PREA AU CE CAUTA PE AICI

    fa-ti ordine pe la neuroni,pe la comportament,pe la modu de exprimare si la cum tratezi acest hobby....si poate STAM IN ALT MOD DE VORBA
    HD51: 4K - KODI - HBBTV - IPTV STALKER
    TOP5: Zgemma H9,
    Mut@nt/AX HD51 4K, Axas E4HD, Bre2ze4K, VU+ Ultimo 4K

  11. #686
    Old Member mondo's Avatar
    Join Date
    31 Jan 2007
    Location
    Romania
    Posts
    2,431
    Mentioned
    38 Post(s)
    Rep Power
    88

    Default

    Quote Originally Posted by laleauaneagra View Post
    berbecule, ESTI MAI PROST CA LIMBA RUSA

    .........CE DRACU CAUTI TU AICI?
    Iar esti "prafuit"?

  12. #687
    Expert Gigablue & Mut@tant 4k laleauaneagra's Avatar
    Join Date
    01 Feb 2007
    Posts
    5,000
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    104

    Default

    imi place ca unii atat moderatori,admini cat si useri se leaga uite asa de ce le place lor adica de cuvintele cheie care provoaca ISTERIE....

    de ce n facusi matale quate pe ce am scris eu referitor la subiect si sa mi spui ca sant prafuit?sau nu o fi corect ce am scris?

    cuvintele alea imi vin dupa ce tu ca user de 6 ani vi aici si intrebi cum sa accesezi WEBINFO.....apoi fratilor navigati voi fratilor pe forum ca o faceti bine si tot voi sa i ajutati pe alti asa cu cunostintele astea marete dupa atatia ani.......sau ai luat si tu o pauza nenea pestik si ai uitat cum se face?

    gata cu fotosinteza ca nu imi ard neuroni cu voi................aceasi marie cu alta palarie
    HD51: 4K - KODI - HBBTV - IPTV STALKER
    TOP5: Zgemma H9,
    Mut@nt/AX HD51 4K, Axas E4HD, Bre2ze4K, VU+ Ultimo 4K

  13. #688
    Old Member mondo's Avatar
    Join Date
    31 Jan 2007
    Location
    Romania
    Posts
    2,431
    Mentioned
    38 Post(s)
    Rep Power
    88

    Default

    Hai bre, te-ai suparat? Omul stia dar intreaba sa fie sigur ca nu greseste ceva in Webif. Acum 6 ani erau alte timpuri.

  14. #689
    Expert Gigablue & Mut@tant 4k laleauaneagra's Avatar
    Join Date
    01 Feb 2007
    Posts
    5,000
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    104

    Default

    neee,ce suparare...pai sa deschida portu 80 in router si ma uit eu sa vad daca e k.........mustaru mi a sarit asa un pic cand vi tu dupa 6 ani sa intrebi cum poti accesa un mod de telecomda ptr recu tau.....apoi e grele fratilor

    si tot tu imi dai peste nas ca sfaturile mele sant 0....sfaturile nu sant 0...poate modu de adresare,da,dar eu asa ma exprim cu acarici

    prima data evaluez situatia daca = acarici,asta e
    HD51: 4K - KODI - HBBTV - IPTV STALKER
    TOP5: Zgemma H9,
    Mut@nt/AX HD51 4K, Axas E4HD, Bre2ze4K, VU+ Ultimo 4K

  15. #690
    Standard RSP member
    Join Date
    04 Jan 2008
    Posts
    2,760
    Mentioned
    30 Post(s)
    Rep Power
    80

    Default

    Marsel , parca imi pare mie rau de tine ca esti pe post de ''cobai'' si culmea pe banii tai
    Cred ca cu un K3 era-i mult mai ''castigat'' , da a fost si este alegerea ta cu toate ca stiai de ''minusuri''
    bine ca macar astea soft se pot ''repara'' si ''strica'' mult mai usor/repede , chestie din drivere

Page 46 of 56 FirstFirst ... 36424344454647484950 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •