Thanks Thanks:  4
Likes Likes:  5
Dislikes Dislikes:  0
Results 1 to 3 of 3

Thread: REZOLVAREA , restartarilor la OPENBOX

  1. #1
    Standard RSP member
    Join Date
    25 Mar 2009
    Posts
    28
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default REZOLVAREA , restartarilor la OPENBOX

    Da in sfirsit,cred ca am rezolvat problema restartarii ,din senin la OPENBOX .Am citit pe toate forumurile posibile,am schimbat peste 50 de firmware,si problema persista .Am observat ,ca se restarta mai ales pe prgr. HD,sau cind se pune stikul in el ,deci atunci cind , consuma mai multe resurse, si l-am luat pe partea electronica ,si am zis ca este de la sursa de alimentare.l-am desfacut si am schimbat condesatorul principal ,pe tensiunea de alimentare este de 33mF/pe 400V,si am pus unul de 96mF/pe 400 de V , ,si Bingo ,sunt trei zile nu mi sa mai restartat,este in coontinuare ,sub supraveghere,,,Am urcat si foto cu condesarorul care trebe schimbat .... este cel cu rosu,,,, sper sa fie de folos....as vrea sa mai incerce si altcineva..
    http://imageshack.us/photo/my-images/710/img2031wr.jpg/

    In caz ca are cineva o lista de canale pe buchete sa mi-o trimita si mie...

  2. #2
    RSP - TEAM zildan's Avatar
    Join Date
    05 Dec 2007
    Location
    Sudul Romaniei
    Posts
    8,511
    Mentioned
    93 Post(s)
    Rep Power
    100

    Default

    E clona sau orijinal?
    Desi e dubioasa intrebarea .
    Sh40, AML, prime focus 1,5m si altele ...

  3. #3
    Standard RSP member
    Join Date
    25 Mar 2009
    Posts
    28
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default openbox

    Mai ce sa-ti zic ,eu am schimbat la imagini de ,l-o luat dracu,putin m-o interesat .desii seria zice ca este orijinal,9D1A dar de felul meu nu prea tin cont de astea,asa si la dream ,am luat bomba ,si care e treaba l-am refacut cu jtagul si la buna vedere, cu cat patesti mai multe ...cu atat inveti mai multe....

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •