Thanks Thanks:  6
Likes Likes:  10
Dislikes Dislikes:  0
Page 4 of 6 FirstFirst 123456 LastLast
Results 46 to 60 of 89

Thread: Snooker

  1. #46
    Standard RSP member
    Join Date
    16 Oct 2008
    Posts
    730
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    61

    Default

    Asta a spus comentatorul, ca l-a scos din mana...

    Mie nu mi s-a parut, dar observ ca si telespectatorii au preluat.
    Ca idee, la comentariul in engleza, se discuta cu umor de interventia arbitrei, in nici un caz nu au interpretat ca ar fi scos din mana...

    Deh, asta e, cand esti tributar limbii romane, acum se vad "roadele" dublajelor in limba romana.

    Sa asteptam finalul, meciul nu e gata, totusi, marele Campion, intilneste un pusti de 23 de ani, nu vad de ce are probleme, pe altii i-a batut la 1 sau la 2.
    Tare ma tem, ca se asteapta runda finala si finalizarea pariurilor, cind or juca mai toti ca va cistiga Ronnie, sa vezi atunci surpriza.

  2. #47
    RSP Enigma Team
    Join Date
    29 May 2008
    Posts
    151
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    60

    Default

    Cred ca tu ar trebui sa mai inveti engleza, pentru ca si comentatorii englezi au spus asta.

    Ura asta a ta spontana pentru Ronnie din momentul in care un moderator a zis ce bun e, e usor amuzanta. Atunci ti-ai schimbat prorocirea si ai inceput sa arunci cu venin, ignorand ca totusi Ronnie a jucat bine la acest campionat mondial.

    Cat despre dislike, simplu, am apasat pe buton. Nu imi plac nici hateri, nici fanboy. Asa ca daca vad un post cand se afirma prostii, ignorand realitatile, am sa dau dislike.

  3. #48
    Standard RSP member franta's Avatar
    Join Date
    24 Jun 2009
    Location
    Hamburg
    Posts
    1,430
    Mentioned
    3 Post(s)
    Rep Power
    65

    Default

    pana la momentu ala totu mergea cursiv in favoarea lu Ronie, dupa a pierdut 2 meciuri, deci ceva sa intamplat, plus ca un alt momnt de cumpana a fost cand a facut fault atingand cu vesta bila de pe masa, dar asta e o greseala imputabila lu Ronie

  4. #49
    Standard RSP member
    Join Date
    16 Oct 2008
    Posts
    730
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    61

    Default

    Nu stiu cum au impartit aia momentele, eu stiu ca prima sesiune a fost 4-4, a doua 5-3 si a treia tot 5-3, deci, statistic, nu a existat nimic care sa influenteze jocul.
    Astazi o sa vedem un Ronnie obosit si nervos, mai ales cind simte ca pierde.

    PS
    Acum am vazut ce a scris tic2000
    Nu e nici o ura pentru Roniie, dimpotriva, il consider cel mai bun, dar imi place sa sustin tinerii, in dauna batrinilor.

    Moderatorii nu au de ce sa fie amestecati aici, daca ma intrebi pe mine, ei doar profita de functia lor, sa isi sustina punctele de vedere.
    Ti-o spun din experienta personala, cind vad ei ca nu au argumente, hop, apasa pe buton.

    Partea cu dislike, e mai subtila, exista un bug pe forum si multi nu au parte de acest buton, sa speram ca lucreaza moderatorii...


    Incetati va rog cu party-pri-urile, daca scriu negativ despre cineva, nu inseamna ca il urasc.
    Eu ce sa cred ? ca tic2000 ma uraste ca mi-a dat dislike ?

    Asa si cu Roniie, e bun, e campion, are tot.
    Dar Judd Trump merita o incurajare, macar din partea mea.
    Pentru ca stiu ca restul o sa-l laude dupa ce va fi campion, exact ce urasc eu mai mult...

    ---------- Post added at 12:26 ---------- Previous post was at 12:20 ----------

    Ca idee, eu nu am nici like/dislike, nici edit post.

    Nu ma deranjeaza deocamdata.

    ---------- Post added at 12:29 ---------- Previous post was at 12:26 ----------

    Oricum, Ronnie nu a fost influentat negativ de arbitra, scorul era 13-9 cind arbitra a crezut ca Ronnie freaca stick-ul...

    S-a terminat 14-10.

  5. #50
    Standard RSP member franta's Avatar
    Join Date
    24 Jun 2009
    Location
    Hamburg
    Posts
    1,430
    Mentioned
    3 Post(s)
    Rep Power
    65

    Default

    ''fie ca cel mai bun sa castige''
    PS: ma gandesc ca acest bug e legat de faptu ca ai avut ban pe forum si poate ai anulate unele drepturi, chiar daca ai peste nr minim de posturi necesare
    Last edited by franta; 04-05-13 at 13:45.

  6. #51
    RSP Enigma Team
    Join Date
    29 May 2008
    Posts
    151
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    60

    Default

    Judd Trump nu citeste acest forum. Incurajarile tale nu au nici un efect asupra lui. Si nu aia deranjeaza, cel putin pe mine. Ma deranjeaza ca faci aceste "incurajari" spunand cum Ronnie e terminat, e batran, cum aia care cred ca el va castiga nu stiu ce... etc. Cand incurajarea ar fi sa ne spui cum Trump e un tanar care promite multe. Care a ajuns in finala campionatului mondial la prima lui aparitie parca. Ca este clasat in primele locuri ale ierarhiei mondiale in ciuda tineretii sale. Asa vad eu o incurajare. Altfel nu vad decat un fanboy Trump sau un hater Ronnie, sau amandoua.

    Cel putin eu, citind posturile tale, am trecut de la a privi neutru meciul, fiind fericit pentru oricare din cei doi ar castiga, pentru ca ii consider pe amandoi jucatori foarte buni, la a dori mai mult ca Ronnie sa castige, pentru a demonstra "unora" ca nu e terminat, batran, etc.


    Despre dislike stiu la ce te-ai referit, dar nu aia ai intrebat. Si nu e bug, e probabil chestie de permisiuni. RSP Standard Members nu vad butoanele, desi nu cred ca asta s-a intentionat.

  7. #52

    Join Date
    14 Feb 2007
    Posts
    1,089
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default

    @gabrield - Incerca sa te abtii cu sa speram ca lucreaza moderatorii... si alte ineptii gen "gica-contra" - am spus clar ca nu mai accept sa dai sfaturi si sa faci preziceri, cand trebuie sau nu sa-si faca treaba cei ce au forumul in "intretinere". Daca te pictisesti asteapta sa treca sarbatorile Pascale si dupa aia iti poti face de cap. Totusi, daca nu te poti abtine ... contiunua. Forumul nu este la cheremul tau sa faci varza tot ce atingi. Este ultimul avertisment.

  8. #53
    Standard RSP member
    Join Date
    16 Oct 2008
    Posts
    730
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    61

    Default

    Quote Originally Posted by franta View Post
    ''fie ca cel mai bun sa castige''
    PS: ma gandesc ca acest bug e legat de faptu ca ai avut ban pe forum si poate ai anulate unele drepturi, chiar daca ai peste nr minim de posturi necesare
    Ar fi o ipoteza, dar ma gindesc cu oroare ca un asemenea "istet" ar putea si in viata reala sa scorneasca solutii identice.
    Cum ar ca atunci cind depasesti viteza cu masina, sa ti se interzica accesul in Mall-uri sau supermarketuri...

    Cam asa ar fi logica cu butonul, daca e reala...

    La restul comentariilor, desi mi se adreseaza si bunul simt ma obliga sa raspund cu aceeasi masura cel putin, ma abtin, urmind sfaturile primite...
    apropo, dmd, parca topicul asta era abandonat unde sa scriu numai eu, varza fiind...


    tic2000,
    Nu poti sa fii sigur ca Judd Trump nu citeste acest forum, au existat situatii si mai putin probabile, asa ca nu fi convins.
    Ma bucur ca nu mai esti neutru la acest meci, nu stiu daca ai observat, lumea noastra este plina de neutri, nimeni nu mai se supara cind pierde, nu se mai bucura cind cistiga, numai impasibili avem in jur.

    Cit despre demonstratie, mai ai de asteptat, nu mult, dar azi nu va fi cazul.
    Ronnie nu face fata situatiilor in care presiunea e mare. A demonstrat asta de multe ori.
    Parca vad ca va fi descalificat pentru comportament obscen, asta in cazul in care scorul ii este favorabil, desigur.

  9. #54

    Join Date
    14 Feb 2007
    Posts
    1,089
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default

    Aceleasi sfaturi date moderatorilor, multumesc pentru contributia ta pe RSP, Sarbatori Fericite sa ai ! si cat mai multe posturi unde crezi ca forumul te reprezinta. Eu unul nu accept mistocareala "fina ".

  10. #55
    RSP - TEAM horatyu's Avatar
    Join Date
    16 Aug 2007
    Location
    SIBIU
    Posts
    5,753
    Mentioned
    63 Post(s)
    Rep Power
    113

    Default

    aici aveti sport live http://www.sportlemon.tv/c-11.html puteti vedea live si snooker cand eurosport nu transmite

    ---------- Post added at 15:14 ---------- Previous post was at 15:10 ----------

    acum ma uit in continuare la meci aici http://88.80.5.80/w00t/20130419/vv51...35-564926.html

    ---------- Post added at 15:22 ---------- Previous post was at 15:14 ----------

    revenirea lui Hawkins acum e 12-11 pentru Walden

    ---------- Post added at 15:38 ---------- Previous post was at 15:22 ----------

    scorul este 12-12 in semifinala de care am spus la finalul acestei reprize
    LA TOTI NI-I GREU, DAR NU LA FEL
    "SGU Stargate Universe"

  11. #56
    maniac lao's Avatar
    Join Date
    02 Sep 2009
    Posts
    3,207
    Mentioned
    29 Post(s)
    Rep Power
    85

    Default

    Acum e 12-12.
    Ma bucur, deoarece Hawkins face parte din grupul meu de favoriti.

    ---------- Post added at 15:46 ---------- Previous post was at 15:39 ----------

    Pe EPG ESP2 HD 28E zice ca da legatura la 17:00
    Doi mari vrăjmași are românul: mila pentru străini și ura pentru ai lui - Grigore Vieru

  12. #57
    RSP - TEAM horatyu's Avatar
    Join Date
    16 Aug 2007
    Location
    SIBIU
    Posts
    5,753
    Mentioned
    63 Post(s)
    Rep Power
    113

    Default

    http://88.80.5.80/w00t/20130419/vv51...35-564926.html aici deja este transmisie de la Sheffield , este interesant modul de prezentare
    LA TOTI NI-I GREU, DAR NU LA FEL
    "SGU Stargate Universe"

  13. #58
    maniac lao's Avatar
    Join Date
    02 Sep 2009
    Posts
    3,207
    Mentioned
    29 Post(s)
    Rep Power
    85

    Default

    Esp2 Dutch 13E LIVE
    Doi mari vrăjmași are românul: mila pentru străini și ura pentru ai lui - Grigore Vieru

  14. #59
    RSP - TEAM horatyu's Avatar
    Join Date
    16 Aug 2007
    Location
    SIBIU
    Posts
    5,753
    Mentioned
    63 Post(s)
    Rep Power
    113

    Default

    super mod de a prezenta , distractie la maxim sau cum spun englezii ===>entertainment


    A inceput sesiunea , Trump a inceput cu 2 greseli de 10 puncte(6 plus 4)



    ---------- Post added at 16:51 ---------- Previous post was at 16:36 ----------

    scorul e 10-15 pentru O'Sullivan

    ---------- Post added at 17:09 ---------- Previous post was at 16:51 ----------

    deja scorul e 10-16 cred ca deznodamantul e unul stiut

    ---------- Post added at 17:23 ---------- Previous post was at 17:09 ----------

    11-16 acum

    ---------- Post added at 17:36 ---------- Previous post was at 17:23 ----------

    scorul a devenit 11-17 pentru "Racheta" O'Sullivan
    LA TOTI NI-I GREU, DAR NU LA FEL
    "SGU Stargate Universe"

  15. #60
    RSP Enigma Team
    Join Date
    29 May 2008
    Posts
    151
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    60

    Default

    Quote Originally Posted by horatyu View Post

    scorul a devenit 11-17 pentru "Racheta" O'Sullivan
    Adica Ronnie a castigat.

Page 4 of 6 FirstFirst 123456 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •