Thanks Thanks:  5
Likes Likes:  11
Dislikes Dislikes:  0
Page 4 of 6 FirstFirst 123456 LastLast
Results 46 to 60 of 78

Thread: Vin zile negre la TVR ?

  1. #46
    Standard RSP member dic_star79's Avatar
    Join Date
    15 Feb 2007
    Location
    44.42/26.12
    Posts
    4,462
    Mentioned
    3 Post(s)
    Rep Power
    96

    Default

    Pacat ca nu ati vazut'o pe Raluca Turcan cat de analogica era in epoca digitala...

  2. #47
    Standard RSP member
    Join Date
    26 Jan 2009
    Location
    Bucharest
    Posts
    34
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default

    Va reamintesc ca domnul Lazescu era seful radioului in care a existat un caz de tentativa de sinucidere. Motivul "sinucigasului": nu primise banii de luni de zile... De altfel, conducerea domnului Lazescu a fost un total fiasco financiar si nu numai. Dupa asa experienta, la ce ne puteam astepta la TVR?
    Numai de bine sa auzim, ca la TVR e jale

  3. #48
    Membru de onoare
    Join Date
    08 Apr 2007
    Posts
    6,796
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    108

    Default

    "Tonomatul pe ieuro" iar stramba din nas http://www.jurnalul.ro/editorial/noa...vr-615462.htm# .Prost tonomat are Felix,la ceilalti am vazut ca Turcescu functioneaza ireprosabil cand ii baga "ieuro" Paunestii,nu da rateuri ca asta.

    Inca un link http://www.inpolitics.ro/-tvr-din-ra...art66525.aspx#
    Last edited by zmeura; 13-06-12 at 17:46.
    :

  4. #49
    Standard RSP member startrek1's Avatar
    Join Date
    01 Mar 2008
    Location
    No Man's Land
    Posts
    752
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    70

    Default

    pai daca pana acu au fost la jurnalişti de la B1, Evenimentul Zilei şi Kamikaze - aplaudaci lu Base , de ce nu ar veni acu si aplaudaci lui Mickey Mouse si Frumoasa Adormita... mai mult ca sigur e nevoie si de un aplaudac pt. Felix... sa vezi atunci lapte si miere la TVR!
    un comentariu genial la articol
    paul
    URAAAAAAA am invins!!! Profesionistii la conducere, puterea este a noastra. ROMANI INVATATI SA INOTATI DEOARECE VINE VALUL DE LAPTE SI MIERE.

  5. #50
    Membru de onoare
    Join Date
    08 Apr 2007
    Posts
    6,796
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    108

    Default

    Eu nu am vazut nici macar pe vremea lui Nastase atat pupincurism si asa nesimtire in a aduce asa zisi jurnalisti laudatori,cu audiente zero dar pe multi-multi bani.Macar ei ii tin pe banii lor la Felix,asa sa faca si PDL,acolo pe banii Paunestilor pot sa le dea si 1 miliard pentru 5 minute de emisiune,nu ma intereseaza.
    Cine crezi ca plateste gaura acum?Aia de la B1, Evenimentul Zilei şi Kamikaze?Da,da,sigur.
    :

  6. #51
    Standard RSP member startrek1's Avatar
    Join Date
    01 Mar 2008
    Location
    No Man's Land
    Posts
    752
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    70

    Default

    Incalcite sunt caile TVR-lui...
    Cum le-a furat TVR sportul romanilor

  7. #52
    Golden Member dingo31's Avatar
    Join Date
    13 Mar 2011
    Location
    Constanta
    Posts
    1,341
    Mentioned
    45 Post(s)
    Rep Power
    69

    Default basescu: as-desfiinta-tvr

    http://www.jurnalul.ro/observator/tr...noi-615514.htm

    quote
    Preşedintele Traian Băsescu a declarat, miercuri seară, că TVR trebuie desfiinţată şi reinfiinţată pe baze noi, el afirmand că acest post de televiziune a ajuns "o afacere" şi dand exemplul unei "televiziuni care funcţionează" in două camere şi este mai dianamică decat postul public.
    "TVR trebuie desfiinţată şi reinfiinţată pe alte baze. Nu poate funcţiona aşa. Vezi o televiziune in două camere care funcţionează şi e mai dinamică decat TVR, şi fără datorii. Sigur, nu spune nimeni că nu trebuie să avem o televiziune de stat, dar această televiziune a ajuns o afacere. Iar această realitate v-o poate confirma domnul Lăzescu, că am discutat cu el", a spus Băsescu, răspunzand unei intrebări.
    Şeful statului a menţionat că "acolo sunt afaceri de familie".
    "E evident că acolo sunt afaceri de familie, sunt afaceri intertrusturi, o televiziune cu 3.500 de salariaţi care cumpără atata producţie de pe piaţă, nu ştiu ce face cu ataţia salariaţi", a arătat şeful statului.
    De asemenea, el a arătat că nu există decat o singură soluţie privind rezolvarea problemei TVR. "Eu cred că aici nu avem decat o singură soluţie: desfiinţarea televiziunii, numit un manager de televiziune care să o facă o televiziune publică, care să răspundă unor exigenţe date de lege, pentru că e televiziune publică şi să aibă şi cultură cată trebuie, să ne transmită şi tot Campionatul european de fotbal, chiar dacă nu suntem calificaţi, dar fotbalul e un spectacol, să ne transmită integral Jocurile Olimpice, pentru că nu văd de ce nu m-aş uita şi la cursa de 100 de metri plat unde avem un fenomen - da? - ca şi competitor. De ce trebuie să văd numai fracţiuni din Jocurile Olimpice? E complicat. Eu cred că la această instituţie, datorită modului cum s-au făcut şi contractele comerciale ale Televiziunii Romane şi contractele cu salariaţii, ea trebuie desfiinţată şi reinfiinţată pe baze noi. Şi să rămană această televiziune cu datoriile, cu ce o fi, iar statul dacă apreciază că are nevoie de o televiziune publică să aibă unul, două canale şi un canal pentru străinătate in care să mixeze şi cultură şi informaţie şi cam atat", a argumentat preşedintele.
    De asemenea, el a afirmat că Guvernul va trebui să depolitizeze TVR, nu să recurgă la "numiri de clientelă, numiri de consilii de administraţie". "Şi eu cred că Guvernul va trebui să facă ceva. Nu numiri de clientelă, nu numiri de consilii de administraţie, desfiinţată, numit un manager, depolitizată şi să avem o soluţie publică", a spus Băsescu.
    Totodată, intrebat despre cifra de 280 de milioane de euro, care reprezintă cheltuielile TVR şi RRA pe 2011 potrivit rapoartelor de activitate ale acestora, şeful statului a arătat că aceasta este "enormă şi nejustificată", notează Mediafax.
    El a mai arătat că la Radio Romania lucrurile sunt "mai curate" decat in Televiziunea Romană. "Eu cred că la Radio Romania sunt mai curate decat in Televiziunea Romană, din cate ştiu, din informaţiile pe care le am. Vă pot spune că Preşedinţia a avut o intervenţie săptămana trecută legat de Radio Romania, atunci cand s-a pus problema sistării emisiei pe unde scurte şi asta ar fi afectat recepţia postului romanesc exact de către cei din afara graniţelor, iar Preşedinţia s-a adresat preşedintelui director general cu rugămintea să analizeze dacă pot găsi o soluţie să menţină in funcţiune aceste programe", a mai spus şeful statului.

  8. #53
    Standard RSP member
    Join Date
    01 Feb 2010
    Posts
    85
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    52

    Default

    meseriash base....cum simte ca e in cadere popularitatea lui...mai vine cu o petarda populista....normal ca prinde declaratia asta acum dupa faza cu datoriile si sportul...lumea era suparata deja pe tvr...

    dar cand baga tvr-ul osanale presedintelui iubit...nu mai trebuia desfiintat ??? sau atunci cei 3500 de pupincuristi erau prea putini ???

  9. #54
    Member Addicted Member
    Join Date
    11 Feb 2007
    Location
    Șoseaua Kiseleff nr. 10
    Posts
    2,498
    Mentioned
    5 Post(s)
    Rep Power
    81

    Default

    De ce ar mai avea nevoie Basescu de popularitate? La ce i-ar folosi?
    TVR-ul e o "uzina" face functioneaza pe bani publici si nu produce decat pierderi.

  10. #55
    Membru de onoare
    Join Date
    08 Apr 2007
    Posts
    6,796
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    108

    Default

    I-ar folosi ca sa isi impinga partidul de la spate in alegeri.Vezi ca azi se duce la ai lui sa le dea lumina.
    Base aparea cel putin odata pe luna la TVR si Culcer ii punea intrebari "la fileu".Nu l-am auzit atunci sa spuna catre doamna colonel: "Doamna,aici in televiziunea asta e jaf si voi faceti afaceri cu neamurile voastre pe aici.Trebuie desfiintata.".3 ani si jumatate nu l-a pus pe Boc sa o restructureze,nu a vazut datoriile (in plina criza),nici salariile pupincuristilor.Brusc i se ridica valul de pe ochi imediat dupa ce Lazescu e zburat dimpreuna cu laudatorii sugativa.Nu merge,bate la ochi,pixelul albastru nu mai functioneaza.
    :

  11. #56
    maniac lao's Avatar
    Join Date
    02 Sep 2009
    Posts
    3,207
    Mentioned
    29 Post(s)
    Rep Power
    85

    Default

    pixelul albastru nu mai functioneaza
    Oricum nu a functionat! Cel putin la unii...
    Doi mari vrăjmași are românul: mila pentru străini și ura pentru ai lui - Grigore Vieru

  12. #57
    Membru de onoare
    Join Date
    08 Apr 2007
    Posts
    6,796
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    108

    Default

    Mie mi se pare o noua dovada de aroganta si nesimtire.Mai bine tacea.Dupa 8 ani ca presedinte sa ceri desfintarea TVR a doua zi dupa ce slugile tale au pierdut controlul acolo,pana atunci ai fost chior.Ma rog.

    Sper sa vedem olimpiada la TVR,ca m-am saturat sa ma uit pe net la Dolce.
    :

  13. #58
    Member Addicted Member
    Join Date
    11 Feb 2007
    Location
    Șoseaua Kiseleff nr. 10
    Posts
    2,498
    Mentioned
    5 Post(s)
    Rep Power
    81

    Default

    Care partid? Nu cred ca se va intoarce presedinte de onoare la partid dupa 2 mandate de presedinte. A exprimat o parere personala vis a vis de tvr. E singurul presedinte de pana acum al Romaniei care vorbeste deschis si fara sa citeasca dupa hartiute facute de altii. E presedintele care a condamnat comunismul. Primul care a incercat sa restructureze statul.

  14. #59
    Membru de onoare
    Join Date
    08 Apr 2007
    Posts
    6,796
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    108

    Default

    Uaaauu!Nu credeam ca e asa grav.
    :

  15. #60
    Member Addicted Member
    Join Date
    11 Feb 2007
    Location
    Șoseaua Kiseleff nr. 10
    Posts
    2,498
    Mentioned
    5 Post(s)
    Rep Power
    81

    Default

    Doctore felix, mai scapa?

Page 4 of 6 FirstFirst 123456 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •