Thanks Thanks:  1
Likes Likes:  0
Dislikes Dislikes:  0
Results 1 to 12 of 12

Thread: drembox/sunray 800se

  1. #1
    Member Special Member
    Join Date
    08 Mar 2007
    Location
    pi acasi
    Posts
    209
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default drembox/sunray 800se

    ma intereseaza o imagine pe care sa functioneze cititoarele de card, acum am open pli.
    merci

  2. #2
    Membru de onoare
    Join Date
    08 Apr 2007
    Posts
    6,796
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    107

    Default

    Pe orice imagine merg cardurile fara probleme.Am DreamElite in flash si inca 4 imagini pe stick,doar am copiat config-urile si atat.
    Ai grija ca tot ce setezi in sbox/oscam/etc pe sci0/lower e de fapt in readerul de sus si invers.Adica sunt puse pe dos.

  3. #3
    Member Special Member
    Join Date
    08 Mar 2007
    Location
    pi acasi
    Posts
    209
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default

    ideea este ca am incercat in amindoua si nu a functionat in nici unul.
    inca nu am apucat sa ma documentez prea mult pentru ca abea ce am primit scula dar ma intereseaza un tutorial legat de punerea imaginilor de pe stick.
    merci

  4. #4
    Membru de onoare
    Join Date
    08 Apr 2007
    Posts
    6,796
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    107

    Default

    Nu merge din retea prin browser?De pe stick nici nu m-am gandit pana acum,o fi posibil,dar prin retea e mult mai simplu si rapid.

  5. #5
    Member Special Member
    Join Date
    08 Mar 2007
    Location
    pi acasi
    Posts
    209
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default

    in prima replica scrii ca ai 4 imagini pe stick, eu am inteles ca le pui de pe el, direct.

  6. #6
    Membru de onoare
    Join Date
    08 Apr 2007
    Posts
    6,796
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    107

    Default

    Adica bootez de pe ce imagine vreau din cele 4,pe toate merg readerele,inclusiv cu a cincea din flash,nu am vazut inca imagine pe care sa nu mearga.Pe stick cu BarryAllen,bineinteles.Se gaseste in TSPanel daca ai sim2,pentru Ferrari nu stiu exact dar e posibil sa aiba si ei in panel.

  7. #7
    Member Special Member
    Join Date
    08 Mar 2007
    Location
    pi acasi
    Posts
    209
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default

    multumesc de raspuns, voi face noi teste.

  8. #8
    Standard RSP member djczefre's Avatar
    Join Date
    09 Oct 2010
    Posts
    277
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    51

    Default

    Salut la toti!

    Cei care ati mai cumparat boxuri 800Se din China , i-mi spuneti si mie, va rog frumos, pana la urma cu cat ati iesit? Adica pretul. Ati platit taxa s-au etc? este vre-o cale de a nu plati vama? Multumesc pentru informatii. Vreau sa aflu toate astea ,ca nu sunt in tara, si vin acasa. si mi a-si lua si eu una , da vreau raspunsuri dac se poate de la voi ca daca vine mai scump acasa atunci e mai bine daca o comand aici afara sa vie aici numa ca mi-e frica sa nu vie in atat timp.

  9. #9
    Standard RSP member dic_star79's Avatar
    Join Date
    15 Feb 2007
    Location
    44.42/26.12
    Posts
    4,462
    Mentioned
    3 Post(s)
    Rep Power
    96

    Default

    Eu am luat de la un amic de forum adus din China un DM800SE sim Ferarri cu 820 in urma cu cateva lunii.

  10. #10
    Membru de onoare
    Join Date
    08 Apr 2007
    Posts
    6,796
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    107

    Default

    Cam pe la 800 ar trebui sa iesi cu totul.
    Vama e si in functie de ce valoare declara chinezul,oricum il declara pe la 60-100 dolari,vama 24% inseamna maxim 24 dolari x 3.6 = 86 ron.Clona iese pe la 750-760 ron cu tot cu transport.
    Legat de vama sunt unii care trimt ca gift,dar nu stiu ce probleme pot apare daca iti deschid pachetul sau mai stiu eu ce alte reguli sunt la vama.Poate e mai bine si mai sugur cu vama,la o valoare mica.

  11. #11
    Standard RSP member djczefre's Avatar
    Join Date
    09 Oct 2010
    Posts
    277
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    51

    Default

    Quote Originally Posted by dic_star79 View Post
    Eu am luat de la un amic de forum adus din China un DM800SE sim Ferarri cu 820 in urma cu cateva lunii.
    Ai luat de la cineva cine vindea din Cluj ? nu? Parca vindea tot el si la pe ocazii .ro si pe alt forum roamnian. Parca a aparut in googgle. Azi noapte am mai studiat si m-am imformat. Se gaseste si in China (ok) , am gasit la 260 de dollari Vu duo free shiping, da mi-a zis unu care deja are ca si Vu team a introdus un security in imagele cele mai noi cea ce inseamna ca numai image-uriile pina in junie funtioneza cu clonele. Am aflat eu bine asta?
    La nemti am gasit 289 euro tot vu duo, si ma tot gandesc ce sa fac, ca daca se uita vamesii si ma pune sa platesc tva si vama atunci si cu asta care e clona ies undeva la 265 de euro.
    Ca hardwer e vreo diferenta ? Ati observat careva ca se oboseste ceva in el , s-au ma rog?

    Ori cum, multumesc voua pentru raspusuriile care mi le ati dat.

  12. #12
    Membru de onoare
    Join Date
    08 Apr 2007
    Posts
    6,796
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    107

    Default

    Nu platesti TVA,doar vama,care e adevarat ca e tot pe acolo.Chiar daca se uita nu au ei de unde sa stie cat valoreaza de fapt,la pachete mici cu valoare mica nu cred ca se obosesc ei prea tare,de aia trec si ca gift fara probleme de cele mai multe ori.
    Daca vrei clona care sa mearga bine ia Dream cu sim2 sau Ferarri care au suport bun pe imaginile care au aparut pana acum si merg,doar imaginile noi aparute nu merg.Nu se stie daca vor merge vreodata,dar nici nu stiu daca e neaparat nevoie de ele.Legat de Dream cu sim A8P sau clone de VU ... nu ma bag pentru ca nu cunosc.

    PS: Intre 210 dolari un SE (chiar si daca mai platesti vama) sau chiar 260 dolari clona de VU e diferenta mare fata de VU original la 290 EURO (plus transport)!Trebuie sa te hotarasti cati bani bagi,ca daca ai 300 de euro e altceva,in lei inseamna 1380 si diferenta e mare,deja discutam de altceva.
    Last edited by zmeura; 30-11-12 at 22:21.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •