Salutare tuturor, am intrat de curand in posesia unui receptor Amiko Alien 8900. Recunosc ca am putina experienta in receivere. Am citit ce s-a postat pe forum dar sunt prea multe informatii si am nevoie de ajutorul celor mai experimentati.
Receptorul a venit cu ceva instalat pe el.In meniul de Plugin imi apar mcas.stripped; oscamd.sh4; mgcamd.sh4;asta inseamna ca are deja instalate aceste plugin-uri? Vad ca in meniul Plugin le pot da ON/OFF, asta inseamna probabil ca sunt functionale? Ma intereseaza cum se introduce o linie N de share.
Am reusit sa ma conectez prin pc la receptor si m-am speriat cand am vazut multimea de fisiere existente. Poate fac un print screen cu fisierele din receptor daca ajuta la ceva. Se pot descarca de undeva plugin-uri pentru acest model de reciver?
Am mai observat tot in meniu ca undeva apare Boot to Enigma, inseamna ca are si Enigma instalat? Daca vreau sa va un film de pe stick trebuie sa fie format fat32? Intrebari vor mai exista, e suficient pentru moment.
Va sunt recunoscator daca doriti sa ma ajutati. Multumesc!