Thanks Thanks:  6
Likes Likes:  11
Dislikes Dislikes:  1
Page 3 of 9 FirstFirst 1234567 ... LastLast
Results 31 to 45 of 124

Thread: FreeSat

  1. #31
    Standard RSP member Scary's Avatar
    Join Date
    09 Nov 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    122
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    60

    Default

    de ce nu te gandești că omul a avut cardul de tvr, iar acum că l-a luat pe ăsta și că a citit pe forum că e aceași normă de codare l-a scos pe cel de tvr și l-a băgat pe ăsta.

    diferența dintre cardul tvr și cardul freesat este că freesat are subscripție la incă 6 programe. Și eu tot așa aș fi făcut dacă aș fi fost in locul lui.

  2. #32
    RSP Enigma Team & GM
    Join Date
    04 Jun 2007
    Location
    bucuresti
    Posts
    792
    Mentioned
    30 Post(s)
    Rep Power
    74

    Default freesat

    pai daca ei vor sa cumpere instalatorul de la inceput 50 de carduri asta insemnind vreo 90milioane,sa-si procure receptoare hd ,antene ,suporti ,cablu si alte materiale auxiliare instalarii inseamna ca nu vor sa faca mare treaba . Pai ce firma de instalari are acum 150 sau 200 milioane sa dea pe materiale ,echipamente ,carduri si alte maruntisuri?
    Da ,suna frumos si fara batai de cap pentru freesat dar in realitate e o altfel de teapa .De ce sa sponsorizeze firmele de instalari un dth? Da chiar cei de la freesat cred ca cei care vor televiziune cu 8,5ron pe luna o sa dea la instalare 5 milioane pe echipament si card ?
    pasionat de profesie ; Dbox2,Vu Ultimo,Vu Solo2, Vu Duo2,Sab Triple tuner Hd;
    offset 80cm,90cm,100cm,110cm,125cm toate produse de famaval ;
    simetrica 120cm,150cm,180cm ,260cm

  3. #33
    maniac lao's Avatar
    Join Date
    02 Sep 2009
    Posts
    3,190
    Mentioned
    29 Post(s)
    Rep Power
    85

    Default

    Astia sunt nesimtiti! Cumperi acelasi card (tvr) cu subscriptie pe viata, cu vreo 45 lei si la ei e cam dublu (fara subscriptie)!!!
    Cred ca chestia asta e facuta cu scopuri necurate, spalari de bani sau cine stie ce altceva le-a mai dat prin cap.
    Afacerea asta n-are nicio logica indiferent din ce unghi o privesti.
    Chiar daca e pe bune si s-au gandit sa se orienteze spre bizoni, nu e chiar asa, bizonul s-a desteptat cat de cat!
    Doi mari vrăjmași are românul: mila pentru străini și ura pentru ai lui - Grigore Vieru

  4. #34
    Standard RSP member
    Join Date
    03 Sep 2008
    Posts
    117
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    57

    Default

    am un card tvr activ freesat. e de proba. merge in oscam dupa cum vedeti
    found (74 ms) by tvrhd (L/1/3/3) - PRIMA TV

  5. #35
    Membru de onoare
    Join Date
    08 Apr 2007
    Posts
    6,796
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    107

    Default

    E mult,pretul abonamentului trebuia sa fie la jumatate iar pretul cardul la fel ca sa atraga cat de cat,plus promisiuni de noi canale la acelasi pret.Asteptati oferta Orange sa vedeti ca si comparatie.
    Pare un DTH facut la nivel de amator,insa rupt de realitatile pietei.Nu te ma poti baza doar pe reclama de pe forumuri si instalatorii ramasi fara treaba dupa afacerile cu digi si dolce,mai trebuie sa oferi si programe,sa iti faci reclama,sa subventionezi cat de cat receptoarele,cardurile,etc.Sa nu-i descurajam chiar de tot,dar nici de bine nu vad pe nimeni sa gaseasca ceva de spus.
    :

  6. #36
    Standard RSP member
    Join Date
    13 Feb 2008
    Posts
    119
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    59

    Default

    Quote Originally Posted by nicusoft View Post
    am un card tvr activ freesat. e de proba. merge in oscam dupa cum vedeti
    found (74 ms) by tvrhd (L/1/3/3) - PRIMA TV
    Deci am avut dreptate. Ai card TVR care a fost activat si pe freesat. Asa am vrea si noi ... de proba .

  7. #37
    Standard RSP member
    Join Date
    03 Sep 2008
    Posts
    117
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    57

    Default

    acum ramane sa probez 2 ani si porma vad eu daca fac contract cu ei.Primi 100 asa patesc

  8. #38

    Join Date
    14 Feb 2007
    Posts
    1,089
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default

    Daca primii 100 sunt scutiti de la plata abonamentului anual (adica pana in 200 RON pe cei 2 ani), dar in schimb platesc receptorul+antena+lnb+contravaloarea cardului +... daca nu baga "marfa" in grila de programe, mare afacere nu au facut - ba din contra nu se merita deranjul.
    Parerea mea.

  9. #39
    maniac lao's Avatar
    Join Date
    02 Sep 2009
    Posts
    3,190
    Mentioned
    29 Post(s)
    Rep Power
    85

    Default

    Cred ca a fost o gluma cu aia ... primii 100.
    Doi mari vrăjmași are românul: mila pentru străini și ura pentru ai lui - Grigore Vieru

  10. #40
    Standard RSP member Scary's Avatar
    Join Date
    09 Nov 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    122
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    60

    Default

    ce se mai aude de freesat? au inceput distribuirea de cartele? parcă era un zvon că incep de pe 1 mai 2013 oficial.

  11. #41
    Golden Member mar1us's Avatar
    Join Date
    09 May 2009
    Location
    dublin
    Posts
    1,215
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    64

    Default

    Pai distribuitori autorizati nu ne zic nimic ?

  12. #42
    RSP Enigma Team & GM
    Join Date
    04 Jun 2007
    Location
    bucuresti
    Posts
    792
    Mentioned
    30 Post(s)
    Rep Power
    74

    Default f-sat

    pai cine are 90mil sa cumpere carduri freesat ? ca minim 50 de carduri asa de inceput. Dupa merge si cu mai putine. SI cui sa le vinzi pentru ca oferta e destul de saraca .
    pasionat de profesie ; Dbox2,Vu Ultimo,Vu Solo2, Vu Duo2,Sab Triple tuner Hd;
    offset 80cm,90cm,100cm,110cm,125cm toate produse de famaval ;
    simetrica 120cm,150cm,180cm ,260cm

  13. #43
    Standard RSP member
    Join Date
    04 Jan 2008
    Posts
    2,759
    Mentioned
    30 Post(s)
    Rep Power
    80

    Default

    Pt. Bucuresti vad ca pe site-ul oficial figureaza 5 dealeri , insa nici nu indrasnesc sa sun vreunul sa vad ce ''preturi'' practica , daca oficial pe site/pt. dealeri este 178 roni , pt. abonat sigur sare de 200 roni
    Doar pt 6 prg. tv cryptate nu se merita , cel putin pt. cei care detin cam/cartela de tvr , pt. ceilalti..............

  14. #44
    Golden Member mar1us's Avatar
    Join Date
    09 May 2009
    Location
    dublin
    Posts
    1,215
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    64

    Default

    Quote Originally Posted by claudiu View Post
    pai cine are 90mil sa cumpere carduri freesat ? ca minim 50 de carduri asa de inceput. Dupa merge si cu mai putine. SI cui sa le vinzi pentru ca oferta e destul de saraca .
    Asta-i management de tip romanesc se numeste"ma inbogatesc peste noapte" faza e cit se poate de reala,am mai auzito,pai sa-l vad eu pe cel care e dispus sa faca o astfel de investitie pe "praful" asta ....


    Sent from my iPhone using Tapatalk 2

  15. #45
    Standard RSP member ASiX88796's Avatar
    Join Date
    20 Feb 2013
    Location
    LQFP 128
    Posts
    176
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    43

    Post

    Quote Originally Posted by mario08 View Post
    ...insa nici nu indrasnesc sa sun vreunul sa vad ce ''preturi'' practica
    Eu am sunat ieri. Mi sa spus: "...am semnat contract cu Freesat dar nu am achiziţionat incă cartele. Probabil după Paşti."

Page 3 of 9 FirstFirst 1234567 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •