Thanks Thanks:  87
Likes Likes:  101
Dislikes Dislikes:  10
Page 19 of 25 FirstFirst ... 9151617181920212223 ... LastLast
Results 271 to 285 of 361

Thread: Orange Romania

  1. #271
    Standard RSP member
    Join Date
    24 Jun 2013
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    49
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    40

    Default

    Pentru "disecat" receptor e cineva interesat in Cluj?

  2. #272
    Standard RSP member
    Join Date
    31 Mar 2007
    Posts
    60
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    63

    Default

    Quote Originally Posted by T-SAT View Post
    Stie cineva receptorul Samsung-ul poate fi folosit ca HD FTA? ... caci am o oferta.
    Daca nu are cardul activ afisaza in continuu un mesaj de oroare...

    Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 2

  3. #273
    Standard RSP member
    Join Date
    24 Jun 2013
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    49
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    40

    Default

    Daca nu are cardul in el nici macar nu se poate intra in meniu.
    In receptor am introdus un card inactiv-neimperecheat (proprietarul un "rom" a lasat sa puna antena pe instalatori dar in casa nu a lasat pe ei si i-au dat receptorul neactivat, neimperecheat, dupa cum se vede in film, in curand)



    ---------- Post added at 13:40 ---------- Previous post was at 12:40 ----------

    http://www.youtube.com/watch?v=4sMskqYV96Q&feature=youtu.be

    http://www.youtube.com/watch?v=H9csd...ature=youtu.be


    ---------- Post added at 14:28 ---------- Previous post was at 13:40 ----------

    Se pare ca stick-ul de memorie e inutil, in meniu nu are setari la si nu inregistreaza conform optiunilor de pe telecomanda.
    O problema: nu este sunet pe cablu hdmi la televizor. O sugestie?
    Last edited by T-SAT; 13-07-13 at 13:45.

  4. #274
    Standard RSP member
    Join Date
    12 Feb 2011
    Posts
    97
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    50

    Default

    http://hdsatelit.blogspot.ro/2013/09...ndroid-de.html

    Poţi urmări canalele Animal Planet HD, B1, BabyTV, BBC Ententainment, BBC Knowledge, Bollywood HD, Comedy Central Extra, Discovery Channel, Discovery Science, Discovery Showcase HD, Disney Channel, Disney Junior, DocuBox HD, DuckTV HD, Etno, Euronews, Eurosport 2 HD, Eurosport HD, Fashion One HD, Favorit, FightBox HD, Filmbox HD, FilmCafe, Fuel TV HD, History Channel HD, JimJam, KanalD, Mezzo, Minimax, MTV Live HD, N24 Plus, Nat Geo Wild HD, National Geographic HD, National TV, Nickelodeon HD, Realitatea, RomaniaTV, Taraf, TLC, Trace Sports HD, Trace Urban HD, Transilvania Live HD, Transilvania Look HD, Trinitas, Turbo HD, TV 1000, TV Paprika, TVR 1, TVR 2, TVR 3, ,TVR HD, TVR International, TVR news, VH1, Viasat Explorer, Viasat History, Viasat Nature, Viasat Nature sau Viasat History HD, dacă oferta ta include accesul la aceste canale prin intermediul aplicaţiei.

    Am testat pe iPad si pe Android 2.3.7, pe iPad merge absolut superb, pe Android are problem majore, nu asocieaza contul corect cu aplicatia si o mare parte a canalelor nu merg. Am sunat la 499 se stie despre problema si se va rezolva.

  5. #275
    Standard RSP member dic_star79's Avatar
    Join Date
    15 Feb 2007
    Location
    44.42/26.12
    Posts
    4,462
    Mentioned
    3 Post(s)
    Rep Power
    96

    Default

    Cica au ajuns la 10.000 mii de abonati, nici mult, nici putin, dar nu cred ca ajung la 100.000 mii intr.un an.

  6. #276
    Super Moderator tutri's Avatar
    Join Date
    19 Aug 2011
    Location
    UTC+13
    Posts
    1,065
    Mentioned
    3 Post(s)
    Rep Power
    58

    Default

    In zona HR-CV nu au nicio sansa.
    Acum cateva luni, cu cineva care trebuia sa isi plateasca o factura de GSM, am intrat la o reprenzentata Orange si am pus intrebarea "Cat dureaza de la semnarea contractului pana cand imi apare imagine pe TV?".
    Stiti care a fost prima fraza din raspuns?
    "Nu exista niciun post in limba maghiara."

    Deci in zona asta nu au sanse mare, adaugand acoperirea slaba, mentionata mai sus, nu vad o cerestere drastica dupa 10.000. In niciun caz 100.000.


    PS
    dic_star79, 10.000 mii = 10.000.000
    muta sobolanu` de aici

  7. #277
    RSP Enigma Team & GM
    Join Date
    04 Jun 2007
    Location
    bucuresti
    Posts
    792
    Mentioned
    30 Post(s)
    Rep Power
    74

    Default org

    orange isi stabilise target pina la sfirsitul anului 50mii de abonati pe care cel mai probabil nu ii vor face . La cum au gindit ei sa motiveze instalatorii nu prea vad sa creasca spectaculos. Dar cred ca nici nu conteaza numarul de abonati ,pentru orange acest dth e doar un mod de a mai ridica profiturile unor firme franceze.
    pasionat de profesie ; Dbox2,Vu Ultimo,Vu Solo2, Vu Duo2,Sab Triple tuner Hd;
    offset 80cm,90cm,100cm,110cm,125cm toate produse de famaval ;
    simetrica 120cm,150cm,180cm ,260cm

  8. #278
    Standard RSP member kilowatt's Avatar
    Join Date
    12 Jan 2010
    Location
    prahova
    Posts
    155
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    54

    Default

    De 4 zile m-am abonat si eu la orange tv cu trei receptoare care functioneaza impecabil ,nu am probleme cu telecomanda cum se auzise, pot sa o indrept si in spate si imi comuta,Ca o comparatie ai imaginii facuta intre pro tv hd receptionat terestru direct de la Bucuresti si pro tv hd receptionat cu receptorul orange ,imaginea receptionata terestru este o idee mai buna .

  9. #279
    RSP Enigma Team & GM
    Join Date
    04 Jun 2007
    Location
    bucuresti
    Posts
    792
    Mentioned
    30 Post(s)
    Rep Power
    74

    Default orange

    se intimpla sa apesi o functie pe telecomanda si sa vezi ca receptorul nu reactioneaza si sa fi nevoit sa insisti asta in conditiile in care telecomanda e indreptata spre receptor si nu e niciun obstacol; ca e de la telecomanda sau de la senzorul din receptor sa vedem mai incolo.
    pasionat de profesie ; Dbox2,Vu Ultimo,Vu Solo2, Vu Duo2,Sab Triple tuner Hd;
    offset 80cm,90cm,100cm,110cm,125cm toate produse de famaval ;
    simetrica 120cm,150cm,180cm ,260cm

  10. #280
    Standard RSP member kilowatt's Avatar
    Join Date
    12 Jan 2010
    Location
    prahova
    Posts
    155
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    54

    Default

    Sincer nu am patit pana acum,dar pot sa spun ca telecomanda e mai sensibila dacat cea de la dm 500s care functiona numai daca o indreptam direct spre receptor, pe asta am indreptat-o si in tavan si a raspuns

  11. #281
    Standard RSP member
    Join Date
    05 Apr 2009
    Location
    Tel-Aviv, Israel
    Posts
    116
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    55

    Thumbs up Semnal Orange Romania din Beer-Sheva, Israel

    Va salut,

    Am orientat antena de 1.2 m pe Astra 1G, semnal 35-38%, fara calitate deloc.
    La scanare am gasit posturi din Turcia, Ucraina, nimic din Romania.
    Nu merge Romania aici...

    Ce stiu ca merge este 12265.00 V 28000 7/8 Thor6 K2 Europe, si inca vreo 5 tp-uri, cu antena de 1m diametru cu si fara motor.
    16Est, semnal bun, 88-91%.
    Hellas Sat, bun la fel.

  12. #282
    Standard RSP member kilowatt's Avatar
    Join Date
    12 Jan 2010
    Location
    prahova
    Posts
    155
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    54

    Default

    sigur ai nimerit pe alt satelit , foloseste frecventa asta : 12012 / 30000 v 3/4 protv hd
    -12265 nu este folosita de orange
    Last edited by kilowatt; 24-11-13 at 14:58.

  13. #283
    maniac lao's Avatar
    Join Date
    02 Sep 2009
    Posts
    3,204
    Mentioned
    29 Post(s)
    Rep Power
    85

    Default

    In Israel nu cred ca bate.
    Verificati spotul (satelitul) care va intereseaza intotdeauna pe lyngsat
    Doi mari vrăjmași are românul: mila pentru străini și ura pentru ai lui - Grigore Vieru

  14. #284
    Standard RSP member
    Join Date
    05 Apr 2009
    Location
    Tel-Aviv, Israel
    Posts
    116
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    55

    Default Receptie Orange Romania in Israel.

    Am verificat cu satbeams/footprints sunt aproape afara.
    Am semnal mic si nu prind nimic la scanare.
    Era numai o chestiune de opinie. Nu ca as fi interesat de receptionarea acestui pachet.

    Curios este faptul ca si la Thor6 sunt in afara ariei de acoperire, cu mult dar prind Pro TV de pe Focus aici, plus alte canale(Romanesti, Unguresti, etc.) de pe acelasi satelit. Doamne ajuta sa nu le scoata :).
    Freesat nu merge aici iar ca sa cumpar... trebuie sa fiu in Romania, altfel... este scump un card.

  15. #285
    Standard RSP member
    Join Date
    12 Feb 2011
    Posts
    97
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    50

    Default

    S-a introdus la Orange TV AXN HD, Axn Blaxk, AXN White, AXN Spin si Travel Channel HD
    S-au introdus piste audio maghiara pe cateva canale (am observat pe Eurosport 2 HD, Discovery Science HD, CBS Reality, AXN HD, MGM)

Page 19 of 25 FirstFirst ... 9151617181920212223 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •