Thanks Thanks:  0
Likes Likes:  1
Dislikes Dislikes:  0
Results 1 to 4 of 4

Thread: CAM Diablo 2 Light rev 4.0

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Standard RSP member 72THX's Avatar
    Join Date
    26 Jun 2010
    Location
    Satu' cu ministri
    Posts
    104
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    51

    Default CAM Diablo 2 Light rev 4.0

    Salut oameni buni deschid acest thread in ideea ca poate s-au mai lovit si altii de acesta problema si poate nu au rezolvat-o.

    Am intrat in posesia unui Diablo Cam 2 Light rev. 4.0 pe care vreau sa il folosec la TV ( asa cum il folosesc si pe actualul Diablo light rev. 2.3).
    Am incercat sa pun pe el underworld (1.50 si 2.00 )dar imi da eroarea asta:

    Wait for FILE Upload ...
    FILE Uploaded ...
    Wait for DIABLO CAM connection ...
    Unknown CAM type
    Operation error

    Ce are pe el este DIABLO CAM2 1.03 deci pe el nu am nimic din ce se gaseste pe Underworld EMU, CADIS .....

    Va rog sa ma ajutati sa il programez pentru ca nu stiu daca trebuie parcuri alti pasi fata ce m-am lovit pana acum.
    Adevarul este ca cel cu rev.2.3 l-am primit cu underworld deja instalat si am facut eu update-urile urmatoare.


    Va rog ajutor in rezolvarea acestei probleme.
    Nu fura Guvernul uraste competitia

    Amiko Alien2 Triple Plus

  2. #2
    Standard RSP member IPatriot's Avatar
    Join Date
    05 Jun 2008
    Location
    CLUJ-NAPOCA
    Posts
    26
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    58

    Default CAM Diablo 2 Light rev 4.0


    Ete na, s-au lovit cum sa nu, dar se poate rezolva
    deci:
    -inteleg ca ai CAS sa il programezi>>instalezi ultima versiune Cas Studio (CIS982)>>in meniul acestuia la CAM MODULE PROGRAMMING te duci la DIABLO2 CAM>>formatezi NEAPARAT CAM-ul>>instalezi pe CAM Ipnosys037 care are extensia ".d2u" nu extensia ".dup" ca si la Underworld. Restul este parfum cu mina... ca si de pe celalalt
    Bafta!
    -Nu face confuzie intre CAM Diablo(1) light rev. 2.3 si CAM Diablo2 light rev.4.0;
    -Poti face Update Diablo(1) Light Cam rev.2.3 to Diablo Cam 2 rev.4.0 pentru 19 Euro (Visacard or Mastercard or your account PayPal) on-line, pina mai este slobod accesul din Romania...am facut acest lucru acum doua saptamini si in afara de emotii...totul a durat 10minute.
    -Intre Camul updatat si Diablo Light2 rev.4.0 rezultat sau nou (rosu)si Diablo Cam 2 (negru) nu este nici o diferenta aceeasi ''marie cu alta palarie'' (eticheta).
    Sint versatile si compatibile cu Samsung seria 7000 plasma/led si LG LED serile LM620S-LM760 si simultan cu cardurile TVR/FocusSat/Digi/
    Numai Bine.
    Last edited by IPatriot; 11-05-13 at 08:34.

  3. #3
    Standard RSP member 72THX's Avatar
    Join Date
    26 Jun 2010
    Location
    Satu' cu ministri
    Posts
    104
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    51

    Default

    IPatriot esti mare Domn.
    Am rezolvat problema acum am inteles ce faceam eu gresit.


    Am incurcat softurile de la Diablo Light cu cele de Diablo2. Am zis ca daca este Diablo2 Light merg cele de Underworld etc.
    In concluzie este de fapt Diablo2 si merg cele de DIABLO2 ( negru )

    RESPECT.
    Nu fura Guvernul uraste competitia

    Amiko Alien2 Triple Plus

  4. #4
    Member Visitor
    Join Date
    21 May 2013
    Posts
    1
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Salut

    Quote Originally Posted by IPatriot View Post

    Ete na, s-au lovit cum sa nu, dar se poate rezolva
    deci:
    -inteleg ca ai CAS sa il programezi>>instalezi ultima versiune Cas Studio (CIS982)>>in meniul acestuia la CAM MODULE PROGRAMMING te duci la DIABLO2 CAM>>formatezi NEAPARAT CAM-ul>>instalezi pe CAM Ipnosys037 care are extensia ".d2u" nu extensia ".dup" ca si la Underworld. Restul este parfum cu mina... ca si de pe celalalt
    Bafta!
    -Nu face confuzie intre CAM Diablo(1) light rev. 2.3 si CAM Diablo2 light rev.4.0;
    -Poti face Update Diablo(1) Light Cam rev.2.3 to Diablo Cam 2 rev.4.0 pentru 19 Euro (Visacard or Mastercard or your account PayPal) on-line, pina mai este slobod accesul din Romania...am facut acest lucru acum doua saptamini si in afara de emotii...totul a durat 10minute.
    -Intre Camul updatat si Diablo Light2 rev.4.0 rezultat sau nou (rosu)si Diablo Cam 2 (negru) nu este nici o diferenta aceeasi ''marie cu alta palarie'' (eticheta).
    Sint versatile si compatibile cu Samsung seria 7000 plasma/led si LG LED serile LM620S-LM760 si simultan cu cardurile TVR/FocusSat/Digi/
    Numai Bine.
    Salut ma scuzi ca intervin cu un offtopic dar vroiam sa intreb daca cunoaste cineva de unde as putea cumpara un diblo 2 light si la pret rezonabil sau o varianta mai ieftina daca este posibil..Multumesc frumos si promit sa dau o bere

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •