Thanks Thanks:  0
Likes Likes:  0
Dislikes Dislikes:  0
Results 1 to 5 of 5

Thread: Eroare no ca found DM 800HD PVR original

  1. #1
    Member Visitor
    Join Date
    30 Jan 2013
    Posts
    8
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Eroare no ca found DM 800HD PVR original

    Salut,am intampinat o problema cu un DM 800HD PVR,poate ma poate ajuta cineva.Am incercat sa pun o imagine Sim 2 GP3 3.2.3. sim 2 ssl 84b sunray sr3 pe receptorul meu si dupa ce a incarcat imaginea imi da o eroare de genul sim 201 ssl 84b error ..no ca found.Am incercat cu un cablu null modem cu softul NFC sim 2 v2.5,imi apare la un moment dat un ip pe receptor pe care daca intru pe calculator imi apare interfata web a receptorului ca sa incarc o imagine dar cand incerc sa incarc imi da o eroare (crc file skipped) si imi spune ca softul este vechi sau corrupt...am incercat si alte imagini tot fara rezultat.Cum trebuie sa procedez poate gresesc undeva?Multumesc anticipat!

  2. #2
    Standard RSP member dic_star79's Avatar
    Join Date
    15 Feb 2007
    Location
    44.42/26.12
    Posts
    4,462
    Mentioned
    3 Post(s)
    Rep Power
    96

    Default

    Incearca cu dream up/cablu null modem sa pui o imagine originala pentru DM800 HD , vezi ce ssl are receptorul si ce sim ! Asa e cand te mananca si nu citesti bine, ce ai cautat sa pui o imagine clona pe un original plus ca nu era o imagine pentru DM800?

  3. #3
    RSP Enigma Team & GM
    Join Date
    04 Jun 2007
    Location
    bucuresti
    Posts
    792
    Mentioned
    30 Post(s)
    Rep Power
    74

    Default imagine

    tu ai receptor original?ca nu ai specificat clar. Ai pus tuner triplu pe 800? E posibil sa fie doar din cauza faptului ca ai incercat sa pui imagine cu drivere pentru tuner triplu si tu sa ai tuner simplu ,eroarea "no ca found" ti-o da cind pui imagine de original pe clona,cind nu ai drivere bune pentru tuner sau tunerul are ceva defect ,ca daca nu funtioneaza tunerul nu mai booteaza receptorul. Daca ai imaginea care iti mergea inainte ,incearca sa o pui pe aia prin interfata web ,cu cablu null modem dureaza 2 ore.
    Last edited by claudiu; 15-06-13 at 22:16. Reason: scapari
    pasionat de profesie ; Dbox2,Vu Ultimo,Vu Solo2, Vu Duo2,Sab Triple tuner Hd;
    offset 80cm,90cm,100cm,110cm,125cm toate produse de famaval ;
    simetrica 120cm,150cm,180cm ,260cm

  4. #4
    Member Visitor
    Join Date
    30 Jan 2013
    Posts
    8
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default TRIplu Tuner

    Am cumparat un triplu tuner iar respectivul mi-a spus ca merge si pe DM 800HD PVR original cu toate ca tunerul era pentru DM 800se.Am pus imaginea originala enigma 2 a receptorului si a inviat...dupa aceea am pus newenigma 3.2.1.Tunerul a functionat pe DM 800 HD foarte prost pe partea de satelit,nu a gasit decat vreo 40 de canale pe 0,8 W...pe cablu a receptionat toate canalele mai putin cele transmise in 256 QAM.Acum am pus inapoi tunerul original si receptorul merge f. bine dar bineinteles fara sectiunea de cablu ca nu stie.Rusine celui care mi-a vandut acest tuner daca m-a mintit ca merge pe DM 800 HD.

  5. #5
    Standard RSP member ASiX88796's Avatar
    Join Date
    20 Feb 2013
    Location
    LQFP 128
    Posts
    176
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    43

    Post

    Merge şi pe DM800 original dar ai nevoie de imagine Sunray SR3. Nu ştiu cum se procedează in schimb cu bootloaderul, că de la ala vine eroarea "no ca found". Nu am avut SiM original şi nu am experimentat. Bănuiesc că după ce scrii imaginea trebuie să scrii şi un bootloader original (poate o versiune un pic mai veche). Eu zic să mai incerci că e păcat de tunerul ala.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •