Thanks Thanks:  3
Likes Likes:  0
Dislikes Dislikes:  0
Results 1 to 8 of 8

Thread: AirPlayer

  1. #1
    Membru de onoare
    Join Date
    08 Apr 2007
    Posts
    6,796
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    107

    Default AirPlayer

    AirPlayer iOS & Android streaming

    AirPlayer is an Enigma2 Plugin which implements parts of Apple’s AirPlay protocol.
    AirPlay enables you to send Pictures, Videos and Music wireless from your iPhone/iPad/iPod Touch to your Enigma2 based SetTop Box

    With this Plugin you are able to send the Video from your YouTube App for example directly to your Box and play it on your big screen.

    Pictures and Music on your device can also wirelessly be played on your Enigma2 based SetTop Box and its big screen

    Even on Android devices you can use the AirPlayer Plugin with Apps like doubleTwist and AirSync installed on your device.
    RO
    AirPlayer este un plugin Enigma 2 care implementeaza o parte din protocolul Apple AirPlay.
    AirPlay iti permite sa trimiti poze,video sau muzica prin wireless de pe iPhone/iPad/iPod Touch catre receptorul tau care ruleaza Enigma 2 (Dream,Vu,etc).
    Cu acest plugin poti trimite clipuri de pe aplicatia YouTube ,de exemplu, direct catre receptor si astfel sa il poti viziona pe ecranul TV-ului.
    Pozele sau muzica de pe dispozitivul tau portabil pot de asemenea sa fie afisate de catre receptorul Enigma 2 pe ecranul TV-ului.
    Chiar si dispozitivele Android pot folosi plugin-ul AirPlayer cu ajutorul unor aplicatii ca doubleTwist sau AirSync instalate pe dispozitivul portabil.

    AirPlayer 0.3.9
    Changes since 0.3.8:
    - Bugfixes for new DMM E2

    Changes since 0.3.7:
    - Support for https (i.e. Facebook App)
    - Support for AES encrypted M3U8 Streams (i.e. RTL-Now App, Zatoo App)
    - Support for "chunked encoding" (i.e. Air Media Center App)
    - Improvements on Live-Streams (i.e. Twtich.tv App)
    - Support for various Skins
    - Bugfixes

    After you upgraded to version 0.3.8 every box will get two new weeks of demoaccess to all premium-features. So you can try out all new features
    If you already have a Premium-Key you can of course continue tu use all existing Premium-features!


    For Duckboxes please install the sh4 version
    For Dreambox, VU etc images based on OpenEmbedded (OE) 1.6 or OpenPli 2.0 please install the mipsel version
    For Dreambox, VU etc images based on OpenEmbedded (OE) 2.0 or OpenPli 3.0 please install the mips32el version
    Download
    mipsel
    mips32el
    sh4
    sh4 Python 2.7 (z.B. neue HDMU images)

    Suport: http://www.airplayer.biz/phpBB3/

    Aplicatie pentru iPhone (gratuita) : https://itunes.apple.com/us/app/skifta/id575181049?mt=8
    Aplicatie pentru Android (pe langa cele pomenite mai sus) : https://play.google.com/store/apps/d...roid.app&hl=ro
    Aplicatiile pentru dispozitivele mobile sunt utile si in cazul altor dispozitive DLNA.Plugin-ul este functional pe marea majoritate a receptoarelor E2,e postat la Dream pentru ca pe asa ceva il folosesc.Spor.
    :

  2. #2
    RSP - TEAM zildan's Avatar
    Join Date
    05 Dec 2007
    Location
    Sudul Romaniei
    Posts
    8,512
    Mentioned
    93 Post(s)
    Rep Power
    100

    Default

    sh4 Python 2.7 ar trebui sa functioneze pe imaginile RSP e2 First Stable pentru SPARK si SPARK7162.
    Sh40, AML, prime focus 1,5m si altele ...

  3. #3
    Standard RSP member Meridian's Avatar
    Join Date
    01 Sep 2010
    Location
    Andromeda
    Posts
    1,072
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    62

    Default

    @zildan - Functioneaza in Enigma 2 AirPlayer pe Spark7111 .
    Last edited by zildan; 24-07-13 at 10:01. Reason: Spark

  4. #4
    Membru de onoare
    Join Date
    08 Apr 2007
    Posts
    6,796
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    107

    Default

    E un plugin foarte bun,combinat cu aplicatia de pe telefon (tableta,etc).Nu iti mai bati capul cu youtube player sau mediaplayerul din receptor,poti asculta mp3-uri direct de pe telefon fara sa trebuiasca sa le copiezi pe stick-ul din receptor,poti afisa pozele pe ecranul tv-ului tot fara sa fie nevoie sa le copiezi din telefon sau sa te legi cu vre-un cablu,plus multe altele pe care poate inca nici nu le-am descoperit.
    :

  5. #5
    Standard RSP member stargate's Avatar
    Join Date
    23 Apr 2007
    Location
    P3X-888
    Posts
    3,754
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    94

    Default

    Am incercat si eu sa ma conectez de pe Android si cu aplicatia doubleTwist si cu aplicatia Skifta dar nu mi-a iesit ... mai studiez problema

    PS.
    Am resusit sa ma conectez dar nu am sunet la unele filmulete din telefon si nu imi dau seama cum se pot reda video de pe youtube .
    Last edited by stargate; 24-07-13 at 14:13. Reason: completare
    Nota: Vizionarea programelor Pay TV fara un abonament valabil este ilegala
    Discutiile purtate si fisierele disponibile aici sunt ?n scop experimental si educational !

  6. #6
    Membru de onoare
    Join Date
    08 Apr 2007
    Posts
    6,796
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    107

    Default

    Dupa ce am instalat Skifta pe iPhone imi apare asa (atat la player-ul mp3 cat si la cel video,youtube,poze,etc):




    Apoi daca ai pluginul pe receptor el e listat si poti sa il bifezi,ar trebui sa mearga:



    Am sunet la ce am filmat cu telefonul,a mers orice de pe youtube deschis cu Safari (in rest nu am testat),pozele sunt afisate fara probleme .... imi trebuie doar router N ca sa mearga treaba ca unsa.
    :

  7. #7
    Super Moderator tutri's Avatar
    Join Date
    19 Aug 2011
    Location
    UTC+13
    Posts
    1,065
    Mentioned
    3 Post(s)
    Rep Power
    58

    Default

    Merge bine de pe Android (Nexus4) si Twonky Beam.
    muta sobolanu` de aici

  8. #8
    Standard RSP member stargate's Avatar
    Join Date
    23 Apr 2007
    Location
    P3X-888
    Posts
    3,754
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    94

    Default

    Cu Beam a mers si la mine cu sunet
    Nota: Vizionarea programelor Pay TV fara un abonament valabil este ilegala
    Discutiile purtate si fisierele disponibile aici sunt ?n scop experimental si educational !

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •