Thanks Thanks:  0
Likes Likes:  4
Dislikes Dislikes:  0
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17

Thread: Pro TV iese din lista must carry!!!

  1. #1
    Standard RSP member startrek1's Avatar
    Join Date
    01 Mar 2008
    Location
    No Man's Land
    Posts
    752
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    69

    Default Pro TV iese din lista must carry!!!

    EXCLUSIV. Premieră după 18 ani. Pro TV iese din lista must carry. Cabliștii vor plăti pentru postul din grupul condus de Adrian Sarbu

    PRO TV PE BANI. Distribuitorii de cablu vor plăti pentru a retransmite Pro TV. Este o premieră in existența de aproape 18 ani a postului fondat de Adrian Sarbu.

    Pro TV a inștiințat CNA că iese din grila must-carry, incepand cu data de 23 iulie. Cu alte cuvinte, incepand de la această dată, societățile de cablu trebuie să ceară acordul Pro TV pentru a retransmite postul și să plătească pentru a-l putea retransmite către abonați.

    “Vă rugăm să dispuneți comunicarea publică a renunțării la regimul must carry pentru serviciul de programe”, spune Pro TV in adresa către CNA.

    restu articolului http://www.paginademedia.ro/2013/07/...-adrian-sarbu/

  2. #2
    Membru de onoare
    Join Date
    08 Apr 2007
    Posts
    6,796
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    107

    Default

    La dracu,iar raman fara un program la digi.
    :

  3. #3
    Standard RSP member dic_star79's Avatar
    Join Date
    15 Feb 2007
    Location
    44.42/26.12
    Posts
    4,462
    Mentioned
    3 Post(s)
    Rep Power
    96

    Default

    E la pachet, nu doar un canal...la calculul facut pachetul PRO ii costa pe cei de la RCS 1.5 LEI /abonat.

  4. #4
    Standard RSP member startrek1's Avatar
    Join Date
    01 Mar 2008
    Location
    No Man's Land
    Posts
    752
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    69

    Default

    inainte ,ca sa transmiti ProTv-ul trebuia sa cumperi tot pachetu ; acu' nu te mai poate obliga nimeni sa-i cumperi pachetu dar nici sa retransmiti ProTv-ul
    asta cu renuntarea la must carry poate influenta si celelante televiziuni

  5. #5
    Membru de onoare
    Join Date
    08 Apr 2007
    Posts
    6,796
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    107

    Default

    Tot trebuie sa aiba "acordul" de transmisie daca e must carry,cel putin pe sat.
    Cred ca se pregatesc de un nou razboi cu vre-un cablist (dupa cel cu Dolce) si nu stiu de ce am impresia ca e vorba de RCS.Ceva imi spune ca nu se inteleg prea bine din cauza ca ProTv transmite meciurile Stelei dar cei cu acces la jucatori si sefii din club sunt ... DigiSport.O sa iasa cu scantei.
    :

  6. #6
    RSP - TEAM zildan's Avatar
    Join Date
    05 Dec 2007
    Location
    Sudul Romaniei
    Posts
    8,499
    Mentioned
    93 Post(s)
    Rep Power
    100

    Default

    Nu cred ca vor castiga mare lucru.
    Sh40, AML, prime focus 1,5m si altele ...

  7. #7
    Membru de onoare
    Join Date
    08 Apr 2007
    Posts
    6,796
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    107

    Default

    Nu trebuie sa mai castige,ei oricum sunt platiti de toti pentru programe "la pachet",doar vor sa se asigure ca mentin chestia asta.Primesc bani grei de la cablisti pentru acordurile astea,asa cum zicea si dickstar.Acum treaba lor,cablistii au acceptat asta din partea grupului Pro ani de zile,sa se descurce.Dolce a incercat ceva dar nu erau in pozitie atat de buna incat sa isi permita sa ramana fara "Stirile de la ora 5".
    K1,box,etc le pun pe Voyo de multe ori ,ca sa mai faca bani si de acolo.
    :

  8. #8
    Standard RSP member startrek1's Avatar
    Join Date
    01 Mar 2008
    Location
    No Man's Land
    Posts
    752
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    69

    Default


    http://assets.protv.ro/assets/OFERTA...ALA_PRO_TV.pdf
    2. PRET. DISCOUNTURI DE VOLUM. TAXA DE LICENTIERE:
    Pretul pentru achizitionarea de catre un Operator aDrepturilor de retransmitere este de 4,5 lei plus TVA/abonat/luna,
    Datele de la care Pretul este valabil, in functie de sistemul de retransmitere sunt urmatoarele:
    • Pretul pentru achizitionarea Drepturilor de retransmitere prin Retele DTH este valabil incepand cu data intrarii in vigoare a Ofertei generale a PRO TV;
    Pretul pentru achizitionarea Drepturilor de retransmitere prin Retele de cablu si IPTV este valabil incepand cu data intrarii in vigoare a Ofertei Generale a PRO TV, sub conditia ca regimul must carry sa nu mai fie aplicabil Canalului PRO TV;

    Discounturi de volum aplicabile Pretului:
    In functie de numarul de Abonati ai fiecarui Operator, Pretul va fi ajustat cu un discount de volum conform grilei prevazute mai jos:

    De la La

    - 300,000 0.00%
    300,001 600,000 11.11%
    600,001 1,000,000 22.22%
    1,000,001 1,500,000 44.44%
    1,500,001 2,000,000 50.00%
    2,000,001 2,500,000 55.55%
    2,500,001 3,000,000 61.11%
    3,000,001 peste 66.66%
    Last edited by startrek1; 25-07-13 at 23:37.

  9. #9
    Membru de onoare
    Join Date
    08 Apr 2007
    Posts
    6,796
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    107

    Default

    La 1,5-2 milioane de abonati inseamna 3,4-4,5 milioane lei/luna,adica undeva catre 1 milion de euro/luna,nici nu sunt scumpi.
    Eu v-am zis ca iese cu scandal.
    :

  10. #10
    Standard RSP member startrek1's Avatar
    Join Date
    01 Mar 2008
    Location
    No Man's Land
    Posts
    752
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    69

    Default

    Antena 1 ar putea renunţa la statutul de program "liber la retransmisie"

    "Cu fiicele mele vorbesc zilnic, dimineaţa, la pranz şi seara, iar cu Sorin Alexandrescu ori de cate ori e vorba de strategie. Acum ne gandim dacă să ieşim din must carry sau nu, aşa cum a făcut ProTV", a declarat Dan Voiculescu, in exclusivitate la Realitatea TV.

    sursa

  11. #11
    RSP - TEAM zildan's Avatar
    Join Date
    05 Dec 2007
    Location
    Sudul Romaniei
    Posts
    8,499
    Mentioned
    93 Post(s)
    Rep Power
    100

    Default

    Sa scoata A3 rapid, sa puna "poporu" sa plateasca pentru un post asa de bun.
    Sh40, AML, prime focus 1,5m si altele ...

  12. #12
    Standard RSP member franta's Avatar
    Join Date
    24 Jun 2009
    Location
    Hamburg
    Posts
    1,430
    Mentioned
    3 Post(s)
    Rep Power
    64

    Default

    intre ant3 si protv aleg ant3.
    daca sa creat modat asta cu esirea din must carry de ce sa nu se profite, nu stiu daca exista posibilitatea de te extrage , avand in vedere ca legea introduce aceste canala in aceasta grupa in functie de audienta.
    @offtopic: legat de libertatea de opinie din romania urmatoare etapa e sa se ia exemplu otv si sa ia licenta din alta tara si sa ignore deciziile cna si ale justitiei romane, unde s-a mai vazut un post de televiziune acuzat penal pt complicitate , cand antena 1 care e considerat ca faptuitor nu e sub urmarire penala.

  13. #13
    Standard RSP member startrek1's Avatar
    Join Date
    01 Mar 2008
    Location
    No Man's Land
    Posts
    752
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    69

  14. #14
    Membru de onoare
    Join Date
    08 Apr 2007
    Posts
    6,796
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    107

    Default

    Deabea astept sa vad pachete separate pe trusturi,dar si sa intre pe DVB-T (contra cost,bineinteles),ca sa nu mai fie la mana cablistilor.
    Ca tot spuneau unii ca asteapta sa vada cum ar plati unii in plus pentru programe scoase din grila de provideri:



    10 ron/luna,cred ca celor de la digi le prindea bine si jumatate,dar na.Asa ma uit cand vreau la "maimuta" din screenshot.

    PS:Moo,sa nu vi se umfle vre-o vena ca dau bani pe asa ceva,e treaba mea,banii mei.
    Daca vreau dau si pe voyo,dar deocamdata nu vreau.
    :

  15. #15
    RSP Enigma Team & GM
    Join Date
    04 Jun 2007
    Location
    bucuresti
    Posts
    792
    Mentioned
    30 Post(s)
    Rep Power
    74

    Default ?

    unde nu vedem pachete separate la operatorii de catv si satelit -pachet media pro sau pachet antena grup si sa vedem atunci cine pe ce audiente se bazeaza sau mai bine zis citi sint dispusi sa plateasca pentru pachetele respective.
    pasionat de profesie ; Dbox2,Vu Ultimo,Vu Solo2, Vu Duo2,Sab Triple tuner Hd;
    offset 80cm,90cm,100cm,110cm,125cm toate produse de famaval ;
    simetrica 120cm,150cm,180cm ,260cm

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •