Thanks Thanks:  1
Likes Likes:  0
Dislikes Dislikes:  0
Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 20 of 20

Thread: Instalare antena orange

  1. #16
    RSP Enigma Team & GM
    Join Date
    04 Feb 2007
    Posts
    426
    Mentioned
    5 Post(s)
    Rep Power
    66

    Default

    Nu vad cum sa platesti daca NU poti sa beneficiezi de serviciul lor.Sau nu mai ai voie sa te muti , sa-ti schimbi serviciul , nevasta sau amanta 2 ani de zile cit esti abonat la orange TV.


    f11

  2. #17
    Standard RSP member
    Join Date
    13 Feb 2007
    Location
    Earth
    Posts
    1,977
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    76

    Default

    Quote Originally Posted by GeorgeMicl View Post
    Trebuie sa mai dau niste telefoane, sa vad daca va mai putea veni instalatorul...A venit acum doua zile iar decizia lui a fost clara pe foaia pe care urmeaza cica sa o duc eu la orange (blocul nu are deschidere la satelit).
    Si daca se poate realiza suportul ala de terasa/bordura, nu ar exista posibilitatea sa sa miste pe vreme mai rea?

    SUPORT TERASA TREPIED STT80 CU CONTRAGREUTATI
    SI COVOR PROTECTIE HIDROIZOLATIE
    http://www.tehnicb.ro/actionare_fixa...IEDCOMPLET.htm
    Don't dream your life - live your DREAMbox ! DON'T FORGET TO SAY '' THANKS '' Note: Viewing Pay TV without a valid subscription is illegal All the files available here are kept for experimental and educational purpose only!

  3. #18
    Member Beginner
    Join Date
    02 Oct 2008
    Posts
    22
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    57

    Default

    Daca la asa o antena ''imensa'' sunt atatea probleme ce ar fi la o antena adevarata?Suntem de rasul lumii!!!

  4. #19
    RSP Enigma Team & GM
    Join Date
    04 Jun 2007
    Location
    bucuresti
    Posts
    792
    Mentioned
    30 Post(s)
    Rep Power
    74

    Default hmm

    probleme sint datorita faptului ca nici un operator nu ia in seama ca multi dintre clientii lor stau cu chirie si chiriasul se mai muta ,uneori mai repede decit se asteapta si din motive normale -schimbat locul de munca ,conditii mai bune de locuit la un pret mai mic . Si daca se intimpla asta cum se paote rezolva ? Pentru instalator e instalare noua dar pentru operatorul dth o singura instalare trebuie sa fie pe toata perioada contractuala,o instalare suportata de dth in rest "sa se descurce fiecare cum poate" cam asa gindesc toti.
    pasionat de profesie ; Dbox2,Vu Ultimo,Vu Solo2, Vu Duo2,Sab Triple tuner Hd;
    offset 80cm,90cm,100cm,110cm,125cm toate produse de famaval ;
    simetrica 120cm,150cm,180cm ,260cm

  5. #20
    Member Visitor
    Join Date
    24 Sep 2013
    Posts
    6
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default

    Am rezolvat si cu asta.am mai sunat odata la orange,mi-au mai facut o programare de verificare si i-am spus instalatorului ideea cu montajul pe peretele casei scarilor. A mers perfect.
    Multumesc tuturor pentru sfaturi!

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •