Thanks Thanks:  1
Likes Likes:  6
Dislikes Dislikes:  0
Results 1 to 10 of 10

Thread: amiko shd cx cxe

  1. #1
    Standard RSP member
    Join Date
    05 Oct 2012
    Posts
    211
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default amiko shd cx cxe

    cine știe despre acest model cum se comportă in share este numai client. cat de stabil este aștept păreri

  2. #2
    叛徒 kosar's Avatar
    Join Date
    25 Feb 2013
    Location
    覆盆子灌木
    Posts
    293
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default

    Vezi ca mai sint si alte receptoare, despre care inca n-ai deschis un thread.

  3. #3
    Standard RSP member
    Join Date
    05 Oct 2012
    Posts
    211
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default

    Quote Originally Posted by alexph View Post
    cine știe despre acest model cum se comportă in share este numai client. cat de stabil este aștept păreri
    amiko shd 8140 este modelul scuze,cine stie despre el

  4. #4

    Join Date
    14 Feb 2007
    Posts
    1,089
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

  5. #5
    Standard RSP member
    Join Date
    05 Oct 2012
    Posts
    211
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default

    nu am gasit informatii despre el nu il are nimeni ca sa imi spuna cum se comporta in sharing etc?

  6. #6
    RSP Enigma Team & GM
    Join Date
    04 Jun 2007
    Location
    bucuresti
    Posts
    792
    Mentioned
    30 Post(s)
    Rep Power
    74

    Default info

    treaba sta cam asa -un receptor hd ,foarte ieftin si care sa merga bine in share ,sa fie stabil in functionare nu prea cred sa gasesti. De obicei receptoarele ieftine stau slab si la suportul soft . Cel mai bun sfat ar fi sa mai astepti ,sa stringi bani si sa alegi un receptor care a fost testat ceva timp ,a demonstrat ca e stabil in functionare are suport soft . Altfel poti avea supriza sa faci o investitie gresita si sint multi aici pe forum care isi mai aduc aminte de un user care testa tot ce misca in lumea receptoarelor ieftine aduse de la vecini si la el toate pocnitorile de receptoare ,mergeau bine in share ,aveau imagine buna ,erau stabile . La altii nu functionau stabil ,nu mergeau in share de nici un fel, la el mergeau perfect . Si nu putini au fost cei care au luat de bune cele scrise de userul respectiv si au investit in gradina zoologica a celor de la optibox .
    Pentru ca oricita rabdare ai avea ,la un moment dat ti se acreste de blocaje la care trebuie sa scoti din priza receptorul ,de pierderea conexiunii la net si ca sa se reconecteze trebuie sa ii dai reboot .
    Last edited by claudiu; 30-09-13 at 17:13. Reason: scapari
    pasionat de profesie ; Dbox2,Vu Ultimo,Vu Solo2, Vu Duo2,Sab Triple tuner Hd;
    offset 80cm,90cm,100cm,110cm,125cm toate produse de famaval ;
    simetrica 120cm,150cm,180cm ,260cm

  7. #7
    叛徒 kosar's Avatar
    Join Date
    25 Feb 2013
    Location
    覆盆子灌木
    Posts
    293
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Lightbulb

    Ai perfecta dreptate, dar trebuie sa fie atentionat ca un receptor scump nu-ti garanteaza cat de stabil functioneaza acel receptor. De multe ori si experienta utilizatorului face receptorul sa fie bun sau prost.

    Ideea este daca ai ce sa-i dai receptorului functioneaza bine daca nu nu o sa functioneze bine !
    Asta e valabila la majoritatea receptoarelor.

    O alta idee, niciodata un receptor linux nu va fi egalat de vre-un receptor care are software-ul inchis si produs doar de fabricant. In general receptoarele linux reusesc sa fie stabile si cu linii mai slabute, cea ce nu prea e cazul cu celelalte receptoare.

  8. #8
    Standard RSP member
    Join Date
    05 Oct 2012
    Posts
    211
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default

    va multunesc ptr aceste informatii dar nu am buget ptr un rec mai scump pana la urma imi poate spune cineva de acest model?

  9. #9
    RSP Enigma Team & GM
    Join Date
    04 Jun 2007
    Location
    bucuresti
    Posts
    792
    Mentioned
    30 Post(s)
    Rep Power
    74

    Default hmm

    nu dau numele magazinului ca sa nu fac reclama ,ieri am fost sa iau niste telecomenzi si din intimplare era cineva care a intrebat de modelul asta , iti reproduc cuvintele distribuitorului din bucuresti -" merge de rupe ,poti sa ii bagi 4 linii si deschide tot " . Daca vrei mai multe informatii cauti pe net cine vinde asa ceva , suni la magazinele respective si ii intrebi pe ei direct . E mai simplu si rapid asa decit sa deschizi topicuri despre toate receptoarele de la alma sau amiko.
    pasionat de profesie ; Dbox2,Vu Ultimo,Vu Solo2, Vu Duo2,Sab Triple tuner Hd;
    offset 80cm,90cm,100cm,110cm,125cm toate produse de famaval ;
    simetrica 120cm,150cm,180cm ,260cm

  10. #10
    Standard RSP member
    Join Date
    05 Oct 2012
    Posts
    211
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default

    corect aveti dreptate, eu am intrebat doar ptr ca ma gandeam ca este cineva care are acest model si imi poate spune despre el mai multe

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •