Thanks Thanks:  9
Likes Likes:  3
Dislikes Dislikes:  1
Page 5 of 5 FirstFirst 12345
Results 61 to 71 of 71

Thread: Spre ce satelit e orientata antena mea?

  1. #61
    RSP Enigma Team & GM michael86's Avatar
    Join Date
    01 Jun 2009
    Location
    Bucuresti
    Posts
    465
    Mentioned
    3 Post(s)
    Rep Power
    62

    Default

    mai ceva , tanar si nelinistit forever . vin totii cu toate aberatiile si ne pun nervii la incercare . documenteaza'te frate inainte de a tampi pe altii cu toate prostiile tale . da e greu sa citesti .
    ce e mai rau ca se vinde linii ca pe mokazii !!!
    concret :
    ''...si vb cu baietii care se distreaza cu liniile de pe aici ( eu folosesc alte sisteme de decodare)''- asta cred ca e cu power vu sau are N4 de la megaoperator !
    ''...Mai exista si calea cea mai rea(illegala), sa platesti la unu mai smecher si iti da liniuta ce...'' - ce e ilegal ? sa plateasca sau sa ii dea linia ?

    hmmm . pe bune daca nu scot forumu asta de la favorite . aia cu kakapaka e criminala , de 30 ori am scris'o sa pot sa postez ...

  2. #62
    Member Beginner
    Join Date
    25 Oct 2013
    Posts
    20
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    39

    Default

    Pt domnul Mihai..sau Michael86..chiar m am mirat,ca pana acum,pe acest forum au fost persoane ,cu atat de mult bun simt si rabdare sa mi explice,sau sa incerce sa mi rspunda la toate intrebarile mele stupide..trebuia sa apara unul ca tine,sa faca pe desteptul)..
    POt sa -mi permit sa te intreb ce faci tu zi de zi,de ai atat de mult timp sa te documentezi si sa faci si pe desteptu?..Probabil avem situatii diferite.
    Am mai precizat ca n am nevoie de liniute,si prostii d astea...vreau doar sa stiu daca receiver ul fergusson fx 6600 CR--e compatibil cu Focus sat??ce plm am intrebat atat de stupid??am cautat pe net si n am gasit..stiu ca tu n ai nevoie de receiver,prinzi Eutelsat'ul doar daca stai putin cu nasul pe sus.

  3. #63
    RSP - TEAM zildan's Avatar
    Join Date
    05 Dec 2007
    Location
    Sudul Romaniei
    Posts
    8,511
    Mentioned
    93 Post(s)
    Rep Power
    100

    Default

    Quote Originally Posted by michael86 View Post
    hmmm . pe bune daca nu scot forumu asta de la favorite . aia cu kakapaka e criminala , de 30 ori am scris'o sa pot sa postez ...
    Am scos verificarea de la postare incepand de acum.


    Lasati-o mai moale .... unii chiar nu inteleg cand le dai sfaturi.
    Sh40, AML, prime focus 1,5m si altele ...

  4. #64
    RSP Enigma Team & GM
    Join Date
    04 Jun 2007
    Location
    bucuresti
    Posts
    792
    Mentioned
    30 Post(s)
    Rep Power
    74

    Default

    @morrientes
    pe aici sint si persoane cu mai putina rabdare ,asa ca daca vrei sa rezovi problema mai repede ,putem discuta in pm si sa incercam sa gasim rezolvare rapid la situatia ta.
    pasionat de profesie ; Dbox2,Vu Ultimo,Vu Solo2, Vu Duo2,Sab Triple tuner Hd;
    offset 80cm,90cm,100cm,110cm,125cm toate produse de famaval ;
    simetrica 120cm,150cm,180cm ,260cm

  5. #65
    Standard RSP member vic5's Avatar
    Join Date
    26 Dec 2011
    Location
    Agen
    Posts
    179
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    46

    Default

    Quote Originally Posted by vic5 View Post
    Mai bine plateste abonam. la RCS, si pe cineva de meserie, sa vina sa-ti instaleze antena!
    @morrientes
    Cand ti-am scris asta te-ai suparat, dar tot la vorbele mele ai ajuns
    GM Spark Triplex, Amiko Alien 8900, DM 500s, Echosmart HD 7109 LAN; HH Strong.

  6. #66
    Member Beginner
    Join Date
    25 Oct 2013
    Posts
    20
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    39

    Default

    da ,recunosc..ai avut dreptate..am vrut sa evit sa instalez a doua antena..insa,asta a fsot singura solutie.....@CLAUDIU,o sa te contactez pe privat..ca aici se pare ca au inceput sa se inflameze unii..inteleg ca nu stie nimeni daca Fergusson ul ala de care am amintit,e compatibil Focuss sat..

  7. #67
    Member Beginner
    Join Date
    25 Oct 2013
    Posts
    20
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    39

    Default

    daca o sa cumpar din Romania o cartela Focussat reincarcabila valabila pt 3/6 luni..o pot folosi cu acel receiver Fergusson care citeste CONAX?..mai am o sapt de stat prin romania..si oferta focusssat cu cartele reincarcabile mi se pare cea mai avantajoasa..insa nu am inteles..daca acele cartele functioneaza numai cu receivere de la provider

  8. #68
    RSP - TEAM zildan's Avatar
    Join Date
    05 Dec 2007
    Location
    Sudul Romaniei
    Posts
    8,511
    Mentioned
    93 Post(s)
    Rep Power
    100

    Default

    Probabilitatea sa mearga e maxima.
    Sh40, AML, prime focus 1,5m si altele ...

  9. #69
    RSP Enigma Team & GM michael86's Avatar
    Join Date
    01 Jun 2009
    Location
    Bucuresti
    Posts
    465
    Mentioned
    3 Post(s)
    Rep Power
    62

    Default

    probabilitatea sa nu functioneze exista si ea , in special la update-ul card-ului sau pe partea soft unde e posibil sa nu aiba thor-ul in lista , etc .
    daca tot mai stai pe acasa cauta sa cumperi un receptor dedicat focussat . il gasesti pe la rubrica shop sau pe alte site-uri in jur de 50 de ron si nu ai batai de cap . ai bagat cablu'n el daca ai antena pe 0.8 west si gata .
    succese !

  10. #70
    Standard RSP member
    Join Date
    07 Sep 2013
    Location
    https://t.me/blackhatshiller
    Posts
    377
    Mentioned
    2 Post(s)
    Rep Power
    44

    Default

    Si totusi pana la urma spre ce SATELIT e orientata antena????

  11. #71
    Standard RSP member
    Join Date
    05 Apr 2009
    Location
    Tel-Aviv, Israel
    Posts
    116
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    55

    Default

    Fa o căutare aiurea, orice satelit, vezi ce găsești, cauta pe kingofsat numele canalului și iți zice ce satelit ai găsit.

    Sent from my A0001 using Tapatalk

Page 5 of 5 FirstFirst 12345

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •