Thanks Thanks:  0
Likes Likes:  0
Dislikes Dislikes:  0
Results 1 to 4 of 4

Thread: Imagine sacadata dm 500s,Ajutor!

  1. #1
    Member Visitor
    Join Date
    18 Mar 2009
    Posts
    9
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Imagine sacadata dm 500s,Ajutor!

    Salutare la toti!Am un dm 500 s si de citeva zile imi face figuri,adica,imi sacadeaza imaginea. tot ce va pot spune e ca nu e de la imagine,am schimbat/o de mai multe ori,acelasi rezultat,nu e de la linia cccam,sacadeaza si la programele free,nu e de la tp/ri sacadeaza pe toti satelitii.Sacadeaza 2/3 min si isi revine dupa un timp o reia si tot asa.Care ar putea fi problema?sursa?lnb/? Ms anticipat!

  2. #2
    RSP - TEAM horatyu's Avatar
    Join Date
    16 Aug 2007
    Location
    SIBIU
    Posts
    5,748
    Mentioned
    63 Post(s)
    Rep Power
    113

    Default

    Posibil sa nu fie bine reglata antena

    Este posibil ca frigul din ultimile zile sa iti fi delegrat antena(iti explic si cum): in curbura bratului de sustinere al lnb-ului se aduna apa de la condens din timpul verii sau chiar de la ploaie daca dopul din partea de sus nu e foarte fix, iar cand apare frigul ingheata apa si schimba unghiul si de aici problemele aparute.

    Daca poti pune o imagine cu antena ta( facuta chiar cu telefonul) si o sa iti spun daca antena care o ai este in situatia descrisa de mine pentru ca se vede ca este mai ruginita partea respectiva sau "se ingrasa" isi mareste volumul apa de la inghet si deformeaza partea respectiva.

    Daca ai acces dai o gaura cu o bormasina in partea de jos a curburii respective sau faci o crepatura finuta cu flexul acolo pentru a se scurge apa. (atentie ca te stropesti daca nu esti atent cand faci operatia respectiva)
    LA TOTI NI GREU
    "SGU Stargate Universe"

  3. #3
    Member Visitor
    Join Date
    18 Mar 2009
    Posts
    9
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default

    nu e de la semnal.am motor iar la sacadat nu e pe doar pe un program,sacadeaza pe toate programele Ex daca ber/ul e la 0 si incepe sa sacadeze respectivul fluctueaza f tare apoi isi revine

  4. #4
    Member Visitor
    Join Date
    18 Mar 2009
    Posts
    9
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default

    Am depistat problema e de la motor,l/am pus pe direct si merge dar nu stiu de ce nu merge daca e legat la motor,sacadeaza chiar daca am schimbat si cablul de la antena la motor.Face ceva scurt la motor?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •