Thanks Thanks:  190
Likes Likes:  128
Dislikes Dislikes:  5
Page 55 of 56 FirstFirst ... 545515253545556 LastLast
Results 811 to 825 of 832

Thread: Amiko Mini HD Combo Old & SE

  1. #811
    konstantine's Avatar
    Join Date
    18 Apr 2008
    Location
    Sudul României
    Posts
    2,304
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    100

    Default

    Nu e nicio restricție pentru membri inregistrați. Ce ai vrut să descarci , și n-ai reușit ?
    Citat din Cătălin Ștefan:
    "M-am săturat să-mping apa la deal"
    http://technomitclima.ro/

  2. #812
    Member Beginner
    Join Date
    19 Mar 2009
    Posts
    20
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    55

    Default salut

    pai ai vazut ca m-am certat cu smecherii aia plin de ifose de pe rdi.Nu mi-a mers keyle la diigi cineva acolo mi-a dat un soft 1,6.03 mai recent.eu am avut 1,1,73 emu.Cu softul ala de la baiatul ala am descoperit ca mergeau grecii in BISS pe 3,1.cu .Dar la restul era o problema de subtitrare in sensul ca scrisul,pe canalele subtitrate de receptor, aparea si nu disparea bursc parca avea un lag.cand disparea mai aprarea o fractiune de secunda inapoi .Am donwgradat versiunea aia incet incet pana am ajuns la 1,4.87 emu.Acum as putea spune ca e bine desi la doua randuri de scris cateodata se mai vede intarizerea aia sub forma ca dispare mai greu cu o farctiune de secunda .Destul de rar si nu deloc deranjabil . Te-am intrebat eu acum ceva timp pe alt forum de ce nu vad grecii cu minicombo dar ii vad cu 8260.Acum am vazut ca era de soft.As vrea sa continui sa downgradez versiunile pana obtin titrajul 100% perfect si sa pastrez si grecii aia de la 3,1.Incerc sa iau dau clic pe link se duce bara dar pe ecran se deschide si ramane o pagina alba .am impresia ca e de la antivirus si o sa incerc de pe leptop .As vrea sa ajung undeva la versiuni cu 1.3 sau mai jos ,dar sa aibe si biss BBC care sunt pentru grecii aia.Pe mine ma intereseaza sa ii vad fara sharing.am doua linii de sahring si doua rezerve dar ma interesa sa mearga fara ajutorul linilor.O sa incerc sa intru cu leptopul.Pe calculator am AVG antivirus si am impresia ca de la el e.Unele softuri le pot descarca dar nu pe toate.Uite 1.1.76 nu o pot descarca dar am putut descarca 2.2.12.emu pe acre nu am incercat-o ca nu toate versiunile mai noi pot fi si mai bune

  3. #813
    konstantine's Avatar
    Join Date
    18 Apr 2008
    Location
    Sudul României
    Posts
    2,304
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    100

    Default

    Daca vrei sa pastrezi grecii , fă-ți un backup la mcaskey pe usb.De soft , nu știu ce sa zic...Dezactivează temporar antivirusul sau trimite-mi p.m cu linkul de descarcare sa vad care e treaba.
    Citat din Cătălin Ștefan:
    "M-am săturat să-mping apa la deal"
    http://technomitclima.ro/

  4. #814
    Member Beginner
    Join Date
    19 Mar 2009
    Posts
    20
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    55

    Default salut

    ai idee se pot salva canalele pe stick si puse iar de pe el?Am oroare sa schimb softul.trebuie sa pui si botloader si se sterge tot.am peste 2000 de canale pe 24 de sateliti diferiti .sau exista opptiune sa pui canalele softul fara sa le stergi?acolo avem asa:main code ,db utilizator allcode+ botloader.allcode.eu aleg aia cu all+botloader si sterge tot.Exista alta varianta sa nu se stearga nimic?Stau cate doua trei zile sa le caut si sa le asez in lista cat de cat .La key salvez pe stick dar dupa ce pun softul bag stickul sa coopieze nu apare keya biss bbc .Cred ca e pusa in soft

  5. #815
    Standard RSP member gymi's Avatar
    Join Date
    05 Feb 2007
    Location
    Alba Iulia
    Posts
    69
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    63

    Default

    Backup usb selectezi doar lista de canale.Merge cu același tip de soft.Daca pui altceva nu prea o recunoaște.

    Trimis de pe al meu Redmi 4X folosind Tapatalk
    Nu mai am.(deocamdata)

  6. #816
    Member Beginner
    Join Date
    19 Mar 2009
    Posts
    20
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    55

    Default salut

    Deci dai clic pe link sa descarci se deschide in broser adresa si ramane pagiba alba. cam asa apare https://www.sat-support.tv/getfile.php?a=1126.Deci nu ajunge sa inceapa descarcarea .


  7. #817
    Standard RSP member gymi's Avatar
    Join Date
    05 Feb 2007
    Location
    Alba Iulia
    Posts
    69
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    63

    Default

    La salvare lista :System-software upgrade- backup to usb-mode: chanel list- backup to usb-mode ok
    La instalat lista:. system-software upgrade- upgrade- by usb-upgrade mode : chanel list- start

    Trimis de pe al meu Redmi 4X folosind Tapatalk
    Nu mai am.(deocamdata)

  8. #818
    konstantine's Avatar
    Join Date
    18 Apr 2008
    Location
    Sudul României
    Posts
    2,304
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    100

    Default

    @mediaset: Și la mine tot pagină albă apare.Ce n-am ințeles , ce model de combo ai , old sau s.e. La old , e meniul albastru , la s.e. e pe negru.
    Citat din Cătălin Ștefan:
    "M-am săturat să-mping apa la deal"
    http://technomitclima.ro/

  9. #819
    Member Beginner
    Join Date
    19 Mar 2009
    Posts
    20
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    55

    Default

    mini combo hd fara SE .Vezi e ceva cu linkurile.Probabil le steg astia care le gazduiesc dupa o perioada Am vazut si pe satunivers erau acolo toate versiunile de soft acum au mai ramas cateva.Imi pare rau ca nu le-am salvat atunci sa le am acolo.
    si mai am un amiko combo 8260

  10. #820
    konstantine's Avatar
    Join Date
    18 Apr 2008
    Location
    Sudul României
    Posts
    2,304
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    100

    Default

    Versiunea 1.1.73 nu există...Mai jos ai versiunea 1.1.76
    http://www.mediafire.com/file/3ba8ig...1.1.76_emu.abs
    Citat din Cătălin Ștefan:
    "M-am săturat să-mping apa la deal"
    http://technomitclima.ro/

  11. #821
    Member Beginner
    Join Date
    19 Mar 2009
    Posts
    20
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    55

    Default

    O am si am salvat-o iar si acum .ma interesa o versiune cu 1.2. XX sau 1,3.XX 0 sau 1.4.XX la inceput .acum pe aparat am 1.4.87.as vrea sa vad daca la versiunile astea mai santerioare sunt probleme cu subtitrarea si tin neaparat sa pastrez si grecii aia

  12. #822
    konstantine's Avatar
    Join Date
    18 Apr 2008
    Location
    Sudul României
    Posts
    2,304
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    100

    Default

    Subtitrarea decalată , e foarte posibil să fie din cauza listei de canale...Editează lista intr-un editor de canale.
    Citat din Cătălin Ștefan:
    "M-am săturat să-mping apa la deal"
    http://technomitclima.ro/

  13. #823
    Member Beginner
    Join Date
    19 Mar 2009
    Posts
    20
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    55

    Default

    am rezolvat-o cu versiunile.am gasit pe un forum mai toate vesiunule de la 1,1,76 pana la a mea.am salvat din ele incepand cu 1.9 .Nu e decalat numai ca normal la doua randuri trebuie sa dispara ambele titrari odata .dispare prima de sus si imediat a doua la o miime de secunda.Cand sunt doua randuri,Nu e suparator ,daca stai cu ochii tinta pe scrisul ala observi daca pricepi cum trebuie sa fie corect.Daca nu nu iti dai seama .dar la 8260 randurile alea dispar conescutiv amandoua. pe satuniverse am gasit,http://www.sat-universe.com/showthre...=268484&page=3.
    Unica chestie acum ca mi-e sila iar sa pun soft ca se sterg toate canalele iar stau sa caut la canale ca am 24 de sateliti si exact 2913 canale .Am salvat (cred lista de canale.ca am dat copiere pe usb adica sistem copiere pe usb.O fi bine?asa se salveaza lista?

    Last edited by konstantine; 31-12-17 at 02:03.

  14. #824
    konstantine's Avatar
    Join Date
    18 Apr 2008
    Location
    Sudul României
    Posts
    2,304
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    100

    Default

    La minicombo hd (old) , nu poti să salvezi doar lista de canale , ci softul complet.Cand restaurezi copia de siguranță , alegi "user db" sau "channel list".
    Citat din Cătălin Ștefan:
    "M-am săturat să-mping apa la deal"
    http://technomitclima.ro/

  15. #825
    Member Beginner
    Join Date
    19 Mar 2009
    Posts
    20
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    55

    Default

    a luat 1.4.03 cu botloaderul de la 1,4,87.am dat main si nu a sters nimic. a aparut digi.cobor la 1.3 .76.1.3 76 se blocheaza /merge doar scrisul.Deci 1.3.76 nu e buna se blocheaza imaginea acum incerc 1.3.15.si 1,3,15 se blocheaza.acum pun 1,2.50.1.2.50 mereg bine scrisul dar se blocheaza.probabil are legatura cu botloaderul.am revenit la 1,4.87 care nu se bloca.In final am pus versiunile cu boltoader la fiecare soft cum era el ..deocamdata cea mai buna e 1.4.87. care nu se blocheaza .am reusit sa salvez si canalele pe stick si am reusit sa le pun exat cum au fost .Celelalte versiuni
    mergeau si se bloca imaginea dupa 2-3 minute doar scrisul titra peste imaginea aia blocata . de la a versiunea 1.2.50 incep sa se vada si grecii aia in biss.sper ca v-am fost de ajutor cu probele care le-am facut,La versiunea aia cu 1,2.50 nu apare cable UK in meniu de instalare.dupa versiunea aia apare

Page 55 of 56 FirstFirst ... 545515253545556 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •