Quote Originally Posted by laleauaneagra View Post
CCcam: interrupt ecm query
card /dev/sci0 failure from cache

din curiozitate cati clienti trag din cardu tau???

imi pare rau sa o spun dar la o asemenea eroare gandu ma duce ca in cazu ca ai card local se trage extraordinar de mult si tu nu prea mai ai loc cateodata
in al doilea caz nu ai card local si ai o linie din care se trage foarte mult

cccam....nu e oscam
Tocmai asta e si curiozitatea mea. Daca ce spui tu ar fi fost adevarat as fi inteles eroare. Insa nu e asa. Cele doua receptoare care sunt in reteaua locala (am un Vu Uno care-l folosesc ca server )si un optibox evo folosit ca si client) sunt sigurele in acea retea si un card local in vu uno (daca vrei iti pot dovedi ca am card local). Cel de-al dolea receptor remote e si el server unde am mai multi clienti. Chestia e ca la receptorul din reteau locala se intampla problema unde am 1 client. Am uitat sa precizez, dar nu cred sa influenteze...emulatorul instalat pe server din retaua locala e un cccam2.2.1+oscam...insa nu folosesc oscamul, nu ma conectez la oscam. Ma foloseam de oscam cand ma conectam cu alt receptor mai vechi (un echosmart792) prin linie N..caci era cea mai stabila, nu puteam folosi o linie c. Cardul oricum il citesc cu cccamul. Credeti ca ar fi vreo influenta si din partea oscamului?..Ideea e ca si inainte, cand foloseam receptorul vechi conectat prin N la oscam si apoi oscamul conenctat la cccam ( stiu facusem o struto-camila..dar voiam sa citesc in continuare cardul cu cccam) mi sa intampla problema asta..lua din serverul remote (anumite canale, cateodata)...dar cel putin atunci nu vazusem eroarea asta (cu interupt ecm querry), sau poate mi-a scapat.

Pentru mine problema nu e una frava...insa mai mult ma roade sa stiu ce ar putea cauza asta. Am si cautat pe net dar nu prea am gasit nimic. Cand voi avea timp poate o sa pun doar cccam2.2.1 pe server sa vad daca mai face.

merci