Thanks Thanks:  73
Likes Likes:  41
Page 21 of 21 FirstFirst ... 111718192021
Results 301 to 307 of 307

Thread: Oscam-SamyGO (Samsung SmartTV E/F)

Member Visitor

Asta stiam, insa am crezut ca exista o alta posibilitate...

Multumesc tuturor pentru ajutor.
    Last edited by konstantine; 03-07-18 at 02:00.

Member Beginner

salut, ce poate altera datele de pe stick? pierd root, nu e de la stick ca patesc acelasi lucru cu diferite stick-uri.

none

si eu patesc la fel...nu des,dar pina acum de vreo 5-6 ori in vreo 2-3 ani...datele sint pe stick, trebuie instalat din nou sammy-go si merge iar brici...nu am gasit nici o explicatie pina acum...cine stie dau o bere
    ^^^^
    bafta

RSP - TEAM horatyu's Avatar

mie mi s-a stricat vreo 2 stick-uri , si implicit nu mai mergea root, mai pot intra in folderele de pe stick , dar nu mai pot modifica nimic de pe acolo , probabil ca au afectata calea de urmat si de aici functionarea defectoasa , am schimbat stik pt rezolvare.
    Am schimbat stick-urile + plus toata procedura si e ok , eu banuiesc ca e un curent(tensiune) care afecteaza citirea stick-ului ( " tabelele de locatie a fisierelor " ) si duce la defectiunea lui, am pus stick mai mic de 4 Gb si vad ca a durat mult mai bun.
    Banuiesc ca daca e stick-ul mai mare dureaza mai mult sa il sesizeze si foloseste mai multa tensiune, din cauza asta recomand stick mai mic, vad ca asta de 4 Gb a rezistat aproape 2 ani
    LA TOTI N'I GREU
    "SGU Stargate Universe"

RSP Enigma Team & GM

Pe seriea EH6800 am incercat vreo 2-3 stick-uri dar din pacate se pierde root destul de des .Nu am gasit rezolvare dar nici nu-mi strica stick-urile...

f11

Quote Originally Posted by mirel View Post
    si eu patesc la fel...nu des,dar pina acum de vreo 5-6 ori in vreo 2-3 ani...datele sint pe stick, trebuie instalat din nou sammy-go si merge iar brici...nu am gasit nici o explicatie pina acum...cine stie dau o bere
    Cu un autorun.inf read only pus pe stik , tot asa face?

Member Beginner

mie mi`a stricat un singur stick pana acum, in schimb 1 data pe luna sau la 2 luni trebuie sa sterg tot si sa refac procedura.
    cu autorun.inf nu am incercat pentru ca abia acum am citit si in plus nu ma pricep, eu am facut procedura dupa tuturiale ca un robot....

Page 21 of 21 FirstFirst ... 111718192021