Thanks Thanks:  0
Likes Likes:  0
Results 1 to 3 of 3

Thread: salut_focussat_oscam-meri_VU+duo

  1. #1
    Member Beginner
    Join Date
    11 Feb 2014
    Posts
    12
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    37

    Default salut_focussat_oscam-meri_VU+duo

    am fost calauzit spre acest forum, iar inceputul este destul de dezamagitor. desigur problema sta in fata ecranului, caci nu reusesc sa intzeleg sistemul de organizare. mai incerc.

    eu sunt interesat de putzina vreme de receptia focussat pe o platforma "deschisa". am o cartela reincarcabila si trec si eu ca multi altii prin emotzii la fiecare schimbare de luna cu subscriptia.

    momentan am total+hd.

    off-topic, sunt deosebit de indignat ca spre ex. antelele au fost puse in offside. poate stie cineva cum se pot recupera banii pe o reincarcabila ne-activata inca.

    ce as vrea sa aflu este dak se poate "explica in clar" mecanismul de functionare a unui sistem linux / enigma2 (gen dreambox), in spetza, ce face un oscam, cum se "asambleaza" el, si ce trebuie sa stiu ca sa ajung si eu la compilare.

    poate aflu astfel d c cu oscam oe2 9500 (vuplus-suoport.org) nu pot sa vad, pe langa antene (cauze obiective), nici programele media pro (protv, pro cinema, gsp tv, ..) dar si conexe, cum ar fi hbo-comedy... nu apar, desi, daca schimb pe un cccam (2.3.0) le vad!

    sa traiti, cu totzii sanatosi, si sa ne gasim usor in schimburi d idei!

    flyflu

  2. #2
    RSP - TEAM zildan's Avatar
    Join Date
    05 Dec 2007
    Location
    Sudul Romaniei
    Posts
    8,511
    Mentioned
    93 Post(s)
    Rep Power
    100

    Default

    Bine ai venit !
    Citind pe forum si intreband speram ca vei fasi raspunsuri.
    Sh40, AML, prime focus 1,5m si altele ...

  3. #3
    Member Beginner
    Join Date
    11 Feb 2014
    Posts
    12
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    37

    Default

    dupa multa asteptare am reusit sa vad toate programele difuzate de Focussat folosind exclusiv OSCAM (fara sa combin cu CCCAM). Problema mea era ca nu puteam sa vad spre ex. ProTv sau HBO-Comedy doar folosind Oscam-ul. Rezolvarea? Am folosit OSCAM-Buttler ca sa imi creeze configuratie pt Hallo-TV (acelasi Conax k shi la Focussat). Si am urmarit diferentele. Decisiv a fost ca acel "chelner" a introdus: preferlocalcards = 2 cea ce la mine lipsea inainte. De atunci merge totul, mai putzin sindicalizarea de apartament (share). Asta am rezolvat schimband 2 cu 1 (http://www.streamboard.tv/wiki/OSCam...eferlocalcards). Bafta!

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •