Thanks Thanks:  0
Likes Likes:  0
Dislikes Dislikes:  0
Results 1 to 3 of 3

Thread: dilema la un receptor

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Member Beginner
    Join Date
    31 Mar 2014
    Posts
    22
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    37

    Default dilema la un receptor

    Va salut cu respect si sincere felicitari pentru acest minunat siteam un decodor dvb--s sd de la TElesystem model ts31f acesta fiind primit de dincolo,recent am luat si o antena de pe net offset de 60 cu lnb daxis twin si vreau cu acest kit sa receptionez satelitul hotbird am cablu dar operatorul imi ofera putine programe internationale si ma intereseaza in special cele italiane..asadar vine si intrebarea mea poate putin ciudata.. antena vreau s-o urc pe bloc la fereastra nu am vizibilitate decat la satelitide 25-30 grade vest conform satbeams pe care nu-i voi receptiona in veci cu o antena asa mica insa vreau sa ma asigur din timp ca acest kit este in regula , asadar am facut o proba stb-ului telesystem, am legat simplu doar lnb.u cu cablul corespunzator de intrarea lnb , am deschis receptorul am intrat in meniu la scan tp singura rubrica unde am bara de signal sa vad daca am semnalul acela minim d 5-10-15% (cunoscatori stiu despre ce e vorba) care arata o conectivitate reusita intre lnb si receptor dar totu e pe 0 mai mult

  2. #2
    Member Beginner
    Join Date
    05 Apr 2009
    Posts
    20
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    55

    Default

    trebuie pozitionata intai antena in directia satelitului de care pomeneai mai inainte.apoi la scanare iti vor aparea toate programele dorite

  3. #3
    RSP - TEAM horatyu's Avatar
    Join Date
    16 Aug 2007
    Location
    SIBIU
    Posts
    5,748
    Mentioned
    63 Post(s)
    Rep Power
    113

    Default

    pai daca o pui pe bloc , cum ai acces doar la anumiti sateliti?
    cat de inalt e blocul tau?>

    hobirdul se prinde cel mai bine pentru ca are semnal puternic si un incepator poate "prinde" semnal la acest satelit
    LA TOTI NI GREU
    "SGU Stargate Universe"

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •