Thanks Thanks:  26
Likes Likes:  96
Dislikes Dislikes:  20
Page 7 of 8 FirstFirst ... 345678 LastLast
Results 91 to 105 of 106

Thread: P(onta)S(ova)D(ragnea)

  1. #91
    www.sateliti.info felix73's Avatar
    Join Date
    17 Jul 2008
    Location
    In Tara
    Posts
    5,570
    Mentioned
    5 Post(s)
    Rep Power
    100

    Default

    cu oameni ca astia s a cladit lumea buna..
    da tu n ai de unde sa stii asta.
    astia sunt cei mai corecti oameni din romania astazi.

    dar cum am spus..din pacate sunt moi(prosti na!)
    nu au loc in politica romineasca.ii maninca psd pa toti.
    trebuie sa ai tupeu!sa vii la tv si sa te bati cu pumnu in piept pt binele nostru.
    deaia ati pus botu 30 de ani,chiar daca juma din tara asta abia aveti ce pune pa masa.
    si o sa l mai pune ti inca 50.si voi si copii vostrti.


    ...........

    io unu am terminat inainte sa va injur pa toti.
    Note: Viewing Pay TV without a valid subscription is illegal
    All Advice given Is for experimental and educational purpose only

  2. #92
    Member Addicted Member
    Join Date
    11 Feb 2007
    Location
    Șoseaua Kiseleff nr. 10
    Posts
    2,498
    Mentioned
    5 Post(s)
    Rep Power
    81

    Default

    Cu parere de rau iti spun ca esti total dezinformat sau ti-ai creat o imagine gresita a ceea ce se intampla in politica romaneasca. Cand nu mai ai argumente incepi sa injuri? Sau daca ai fi fata in fata cu cineva ai sari la bataie ca tu ai dreptate? Vino cu argumente si nu cu injuraturi. Tu crezi ca e vreo diferenta intre psd, pnl, pntcd, unpr, udmr, etc? E doar o diferenta de titulatura. E doar o fatada. Stii cum merg afacerile intre pesedisti si penelisti? Zbarnaie. Merg ca unse. Dar la tv se dau ca fiind adversari. Se ataca unii pe altii. Totul pana la bani. Acum multi ani a fost un referendum prin care se reducea numarul de parlamentari. Si TREBUIA sa se aplice. Vorbeste iohanis de asta? Avocatul poporului ia atitudine? CCR-ul zice ceva? Prin parlament vreo obiectiune? Mucles! Fratia hotilor. Nu mai fiti partinitori ca nu e cazul. Toti spun minciuni, dar ne place sa ii credem doar pe unii. Si inca ceva; respecta dreptul fiecaruia de a avea o opinie. Chiar daca nu e de acurd cu tine.

    FREE PETRICA! Nu sunt de acord cu el, dar nu nu trebuie sa i se puna pumnul in gura.

  3. #93
    Standard RSP member
    Join Date
    10 Nov 2009
    Posts
    202
    Mentioned
    2 Post(s)
    Rep Power
    54

    Default

    Nu tin cu nici un partid,partasesc parerile lui @zappa Am citit cateva replici a lui @petrica nu am gasit nicaieri ca a jignit pe cineva,a scris parera lui,nu inteleg de ce a fost bannat.Asa e frumos lumea fiindca suntem diferiti,nu numai o parere trebuie ascultat.Ma uit la programe tv stiri Antena3,Romania tv,B1,digi tv,realitatea si incerc asa sa trag concluziile.Un moderator poate sa explice de ce a primit @petrica ban,sunt un om la care place dreptatea,pacat aici in Romania demult nu mai este, si deacea pleaca copiii nostri si nu poate tara sa prospere.In tinerete am facut sport de performanta,in timpul competitiei eram cel mai mare dusmani,cand s-a terminat competita eram cel mai buni prieteni,asta in legataura ce a scris @ zappa in legatura cu psd,pnl,udmr etc.,dusmani in competitii ,prieteni in afara competitiei(exista exceptii).
    Last edited by laci; 16-05-18 at 15:09.

  4. #94
    www.sateliti.info felix73's Avatar
    Join Date
    17 Jul 2008
    Location
    In Tara
    Posts
    5,570
    Mentioned
    5 Post(s)
    Rep Power
    100

    Default

    ce spui tu sa intimpla este peste tot in lumea asta.dar nu la nivelu asta.
    nu sa simte in buzunaru tau.
    fa diferenta.

    zappa.
    Note: Viewing Pay TV without a valid subscription is illegal
    All Advice given Is for experimental and educational purpose only

  5. #95
    www.sateliti.info felix73's Avatar
    Join Date
    17 Jul 2008
    Location
    In Tara
    Posts
    5,570
    Mentioned
    5 Post(s)
    Rep Power
    100

    Default

    ca a tacut ala sau nu,nu prea are nicio importanta.
    salariu tau nu este cel mai mic din europa intr o tara atit de bogata,pentru ca a tacut ala.


    nu prea pot da detalii ca nu prea stiu sa ma exprim.
    nu am invatat carte in primu rind.
    dar voi astia destupati la minte.
    toti stiti ca ala i corupt,alalaltu la fel..
    toate partidele combinatii intre ele..
    dar cum e este posibil sa i votati tot pa astia din 90 ncoace.
    ce i in capu vostru?!

    vezi ca,,gambleru,,ala crezi sau nu tie a vrut sa ti faca un bine.
    n a vrut scaun sau avere..
    desi stia din start de ce sa loveste acolo in psd.
    dar omu a incercat cu raul mai mic,cum a si spus public.



    lasa l naibii pa ala ca nu l a arestat nimeni..
    ce i aia,,free petrica,,



    i s a spus sa termine cu propaganda psd si nu a ascultat.
    a redeschis topicu asta din 2016.deasta a luat ban.
    Note: Viewing Pay TV without a valid subscription is illegal
    All Advice given Is for experimental and educational purpose only

  6. #96
    Old Member mondo's Avatar
    Join Date
    31 Jan 2007
    Location
    Romania
    Posts
    2,428
    Mentioned
    38 Post(s)
    Rep Power
    87

    Default

    7 zile nu e mult. Poate revine cu ginduri mai bune și despre alte subiecte de prin forum.

  7. #97
    Member Addicted Member
    Join Date
    11 Feb 2007
    Location
    Șoseaua Kiseleff nr. 10
    Posts
    2,498
    Mentioned
    5 Post(s)
    Rep Power
    81

    Default

    Ca sa reusesti sa ajungi in politica nu trebuie sa fii "curat". Cei curati nu ajung in structurile de putere. E nevoie de oameni care pot fi santajati. Doar aia reusesc. Antonescu s-a retras pentru ca ar fi aparut dovezi despre faptul ca e un "gambler". Dosarele se tin in sertar si se scot doar atunci cand "marioneta" nu joaca cum i se canta. N-ai afaceri? N-ai ce cauta in politica. Alegerile se castiga cu bani.

    Pensionarii ies tot timpul la vot. Tinerii care ies in strada din pacate nu prea merg la vot. Pe viitor psd-ul va pierde constant din votanti daca nu se restructureaza. Ponta n-a fost un sef de partid rau. Si nici ca prim ministru. Oricum a fost de 10000 de ori mai bun decat veorica.
    Dar nu conteaza cum se voteaza; conteaza cei care numara voturile. Asta nu inteleg multi. In 2009 geoana ar fi fost presedinte, daca nu ar fi aparut din "neant" un ilustru necunoscut care intamplator era ambasador la Paris. Ce se mai aude de el? Nimic. Si-a facut datoria si a fost trecut pe linie moarta. Dar cu un salariu/pensie pe masura.

    Incercati sa va uitati la toate posturile de stiri; nu doar la unii sau la altii. Toti exagereaza si incearca sa prezinte propriul adevar. Lasati-l pe petrica sa isi spuna oful. E dreptul lui. N-a jignit pe nimeni. El e fan psd. Macar recunoaste si il apreciez pentru asta chiar daca nu sunt de acord cu el.
    Daca voi erati la cna ati fi inchis multe posturi de televiziune. Doar pentru ca faceau propaganda partidului pe care voi nu il agreati. Lasati oamenii sa vorbeasca atata timp cat au un limbaj corespunzator.

    Sa va mai zic una; psd-ul a marit salariul minim pe economie. Voi ii spuneti populism. Eu cred ca ar trebui marit in fiecare an. Cine a sarit in sus cu salariul minim? Multinationalele care plateau salariul minim pe economie, iar restul de bani erau platiti salariatilor prin alte modalitati. Cum e posibil ca firme mari cu cifre de afaceri pe masura sa nu aiba profit decat cateva zeci de mii de euro? Cand s-a propus impozit pe cifra de afaceri iarasi au sarit in sus multinationalele. Tunurile pe psd. De ce toate multinationalele au contracte de consultanta cu firme din tara mama? Aud?


    P.S.: - Oare de ce se muta ambasada noatra la Ierusalim?

  8. #98
    Old Member mondo's Avatar
    Join Date
    31 Jan 2007
    Location
    Romania
    Posts
    2,428
    Mentioned
    38 Post(s)
    Rep Power
    87

    Default

    Tu despre care salariu vorbești? De ăla mărit care il iau și nu se cunoaște pentru că mi- a mai pus in circă o contribuție pe care trebuia să o plătească firma la care lucrez? Pe de altă parte, benzina era 5 lei atunci. Unde este mărirea?

  9. #99
    konstantine's Avatar
    Join Date
    18 Apr 2008
    Location
    Sudul României
    Posts
    2,304
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    100

    Default

    @laci și zappa : care parte din mă obosește politica manarită n-ați ințeles-o?Mai faceți comentarii cu privire la deciziile moderatorilor sau orice altă remarcă privitor la moderare/administrare , că ii urmați lu' petrică !
    Citat din Cătălin Ștefan:
    "M-am săturat să-mping apa la deal"
    http://technomitclima.ro/

  10. #100
    RSP - TEAM zildan's Avatar
    Join Date
    05 Dec 2007
    Location
    Sudul Romaniei
    Posts
    8,511
    Mentioned
    93 Post(s)
    Rep Power
    100

    Default

    Cautati posturile tehnice ale lui Petrica, sunt cateva, cele politice sunt restul.
    Vreti sa cautam nick-uri si nume sub care posteaza pe diverse forumuri suport PSD?
    Democratie nu inseamna ca daca Fierea are debit mai bun si minte cursiv are mai multe drepturi !
    Asa si cu Petrica, el primeste "mesaje" de la partid si le propaga.

    Daca stati cu gura cascata la latrina x sau xtv, aveti "afaceri" cu pxd sau coeficient de inteligenta scazut si asta e ceva trist, foarte trist !!!
    Sh40, AML, prime focus 1,5m si altele ...

  11. #101
    www.sateliti.info felix73's Avatar
    Join Date
    17 Jul 2008
    Location
    In Tara
    Posts
    5,570
    Mentioned
    5 Post(s)
    Rep Power
    100

    Default

    pai ce ai vrea tu sa vezi la b1 tv.
    acolo sunt doi labagii care abia leaga 2 vorbe.
    iar la realitatea tv la fel.in frunte cu gusa ala care nici nu stie ce vrea.
    ce putere de convingere crezi ca au astia?!
    adevarata putere de convingere e dincolo.
    daca amaritu ala de salariu creste cu 5% conteaza si cum o spui.
    fa l pa fraier sa creaza ca i l dublezi.

    la asta sunt campioni psd.puterea mare de convingere pa care o au.
    din cauza asta zappa si alti vreao 15 mil gindesc ca el.


    nu stiu citi dintre voi realizati cit de periculos aste acest post tv pentru noi,un popor inchis la minte.
    Romania tv.
    Note: Viewing Pay TV without a valid subscription is illegal
    All Advice given Is for experimental and educational purpose only

  12. #102
    konstantine's Avatar
    Join Date
    18 Apr 2008
    Location
    Sudul României
    Posts
    2,304
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    100

    Default

    Citiți asta , și potoliți-vă cu politica!
    Pană la urmă aci' e forum tehnic , nu vreun blog obscur sau vreo pagină de socializare a "trompetelor media".

    Last edited by konstantine; 19-05-18 at 07:32.
    Citat din Cătălin Ștefan:
    "M-am săturat să-mping apa la deal"
    http://technomitclima.ro/

  13. #103
    Member Addicted Member
    Join Date
    11 Feb 2007
    Location
    Șoseaua Kiseleff nr. 10
    Posts
    2,498
    Mentioned
    5 Post(s)
    Rep Power
    81

    Default

    Cata vreme acest topic ramane deschis nu vad de ce doreste x sau y sa se discute "decat" detalii tehnice despre sateliti sau sa strig "sus iohanis, jos psd". Nu vad cu ce gresesc exprimandu-mi opinia. Eu nu am mai votat psd din 2000 si atunci fortat sa aleg intre un nebun si un comunist. Poate sunt mai "de dreapta" decat multi care se bat cu pumnul in piept si striga jos psd. Strigati ce doriti, dar mai si ganditi. Cu ochelari de cal n-o sa vedeti realitatea. Nu-mi pune nimeni pumnul in gura. Nu ma obliga nimeni sa scriu "decat" la rubrica sateliti. Moderatori ocupati doar cu rubrica "la multi ani" a forumului pot sa-mi dea ban, warning sau "ce doreste ei". Fiti mai toleranti daca doriti sa progresati. Viata nu e doar in alb si negru; mai exista si nuante de gri.

    Ca sa fiu in ton cu "parazitii" - mi se rupe! https://www.youtube.com/watch?v=akyhljq3LoE

    Dar eu prefer - https://www.youtube.com/watch?v=LXLl68Llf8E


    Si daca cineva doreste imi pot schimba parola de pe forum si o postez aici; sa zicem ca voi pune parola 131313. Asta mi-a venit in minte acum!

  14. #104
    Old Member mondo's Avatar
    Join Date
    31 Jan 2007
    Location
    Romania
    Posts
    2,428
    Mentioned
    38 Post(s)
    Rep Power
    87

    Default

    Quote Originally Posted by zappa View Post
    Si daca cineva doreste imi pot schimba parola de pe forum si o postez aici; sa zicem ca voi pune parola 131313. Asta mi-a venit in minte acum!

    Eram sigur ca cineva a facut rost de parola. Altfel nu cred ca e cel care posta acum citiva ani pe aici.

  15. #105
    RSP - TEAM horatyu's Avatar
    Join Date
    16 Aug 2007
    Location
    SIBIU
    Posts
    5,748
    Mentioned
    63 Post(s)
    Rep Power
    113

    Default

    Puteti vedea adevarata politicienilor daca ii intrebati de pensile speciale. Nu tine de PSD sau PNL sau alte partide, totii vor acesti bani nemunciti.
    Sistemul de pensii este in colaps si asta datorita pensilor speciale, dar nu se gandeste nimeni , chiar nimeni, nici din opozitie si nici din cei de la putere sa taie pensile speciale la toti.
    Sistemul e pensii era gandit bine daca se respecta principiul contribuitatii, adica daca ai dat la acest sistem o suma ti se va da pe masura, dar politicienii s-au gandit sa faca un sistem de pensii speciale pe principiul lor, daca suntem la putere sa ni se dea de mii de ori mai mult ca am fost 4, 8, 16, 20 ani in parlament sau daca am lucrat in militie , politie, SRI , armata.

    Cei de la PSD s-au gandit ca daca taie Pilonul II fac rost de niste banuti , dar nu s-au gandit nici o clipa sa taie pensile speciale. Probabil ca nici cei din PNL nu se gandesc la o asemenea masura ca si ei sunt afectati.

    Pana la urma pe principiul lui Viorica de teleorman mergem inainte si suntem linistiti : " sunt salarii pentru pensii si salarii "
    LA TOTI NI GREU
    "SGU Stargate Universe"

Page 7 of 8 FirstFirst ... 345678 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •