Thanks Thanks:  23
Likes Likes:  19
Dislikes Dislikes:  1
Page 13 of 13 FirstFirst ... 3910111213
Results 181 to 183 of 183

Thread: Amiko Impulse

  1. #181
    Standard RSP member hydr0xygen's Avatar
    Join Date
    08 Sep 2010
    Location
    ìn IAD
    Posts
    204
    Mentioned
    1 Post(s)
    Rep Power
    51

    Default

    @macette la fel a inceput sa face si al meu, dupa cel mult 24 de ore se blocheaza, incepe sa faca dungi pe ecran si atat, nu mai misca nimic. Am incercat sa-i schimb rezolutia in 720p, am schimbat transformatorul, am schimbat versiunile de software, dar degeaba, ceva au. Ce nu am incercat , sa-l pun sa mearga doar pe canalele SD. Acum te intreb cu amiko impulse t2/c, la scriere cu ch341a folosesti vreo versiune de soft speciala, sau merge cu orice? Am incercat si cu Neo programmer, si de la Skygz vreo 5 versiuni dar primesc erori aleatorii, chip with the contents are in disagreement, chip are not null.. Folosesc windows 7, am incercat si ca admin si tot la fel, Inclusiv cu optiunea main memory + secure OTP. Am scris cateva memorii de la televizoare, fara probleme.
    IpBox 91 HD - PkTeam Nebula v3

  2. #182
    Member Visitor
    Join Date
    28 May 2023
    Location
    bucuresti
    Posts
    1
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default

    salutare tuturor . de curand am achizitionat un amiko impulse de pe olx pt al folosi pe digi cu lumina insa surpriza!!!! receiverul este de la next gen si nu pot incarca firmware pe el prin usb . a reusit cineva vreodata sa faca lumina pe un astfel de receiver ?

  3. #183
    Member Visitor
    Join Date
    11 Jan 2024
    Location
    Europe
    Posts
    1
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default

    Buna ziua. Am un impuls prieten, dar este legat de retailer, așa că nu pot primi canale gratuite. Există vreo gunoi pentru această cutie? Am găsit doar un dump pe internet, dar nu îl pot descărca. https://repairalltv.com/amiko-impuls...21ddr3-ver1-2/ A fost descărcat de un român, așa că sperăm că acest tip este activ pe acest forum și poate că poate împărtăși dump-ul aici. Mulțumesc!

Page 13 of 13 FirstFirst ... 3910111213

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •