Thanks Thanks:  0
Likes Likes:  3
Dislikes Dislikes:  0
Results 1 to 5 of 5

Thread: Romania proiectelor sau a lui "ba pe-a ma-tii" ?

  1. #1
    RSP - TEAM zildan's Avatar
    Join Date
    05 Dec 2007
    Location
    Sudul Romaniei
    Posts
    8,511
    Mentioned
    93 Post(s)
    Rep Power
    100

    Default Romania proiectelor sau a lui "ba pe-a ma-tii" ?

    Sustin de cativa ani ca in loc sa genereze proiecte pentru Romania, guvernantii si mai ales Ponta si fostul USL alimenteaza ura si nemultumirea oamenilor cu pomeni si "identificarea" dusmanului public.

    L-au "ucis" pe Basescu dar in loc sa traseze calea dreapta tuturor romanilor, au mers pe mituirea votantilor, a categoriilor sociale, singurul tel fiind supravietuirea la putere.
    Nu sunt si nu am fost mare fan Basescu, spun doar ca s-au batut cu el pentru a ghida ura romanilor, nu i-a interesat ce va face Romania in ziua de maine.
    Dupa ce Crin a disparut din viata publica de peste un an, scadenta l-a sters si pe Ponta din prima linie a impostorilor din politica romaneasca.
    El e exemplu tipic al smecherului de cartier, se pricepe la toate si la nimic. E idolul generatiei "ba pe-a ma-tii" de politicieni.

    Azi l-am vazut pe Dragnea spunand (a mai enuntat in ultimul timp) deschis ca ne trebuie un proiect de tara, ca nu ne putem sa folosim orice prilej sa castigam politic!
    Sunt votant de dreapta dar aici sunt de acord cu Dragnea, obiectivele trebuie sa fie prociectele nationale, nu invrajbirea maselor pentru castigarea dreptului sacru la furt!


    Sper sa urmeze Romania PROIECTELOR nu a lui "ba pe-a ma-tii" !
    Sh40, AML, prime focus 1,5m si altele ...

  2. #2
    Old Member mondo's Avatar
    Join Date
    31 Jan 2007
    Location
    Romania
    Posts
    2,428
    Mentioned
    38 Post(s)
    Rep Power
    87

    Default

    Quote Originally Posted by zildan View Post
    Azi l-am vazut pe Dragnea spunand!
    Eu as vrea sa nu-l mai vad deloc. Dupa 25 de ani vine sa spuna ca ne trebuie proiect de tara? Pina acum unde dreaq a fost?

  3. #3
    Standard RSP member romero69's Avatar
    Join Date
    05 Dec 2008
    Location
    Romania Satu Mare(Acis)
    Posts
    86
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    56

    Default

    Afara cu toti politicienii din tara.La "BRUTARIE" cu ei.

  4. #4
    RSP - TEAM horatyu's Avatar
    Join Date
    16 Aug 2007
    Location
    SIBIU
    Posts
    5,748
    Mentioned
    63 Post(s)
    Rep Power
    113

    Default

    ar fi ok daca macar acum dupa 26 de ani s-ar intelege ca trebuie un proiect de tara pe cel putin 20-25 de ani si de care sa se tina toti , chiar daca sunt dintr-un partid sau altu la guvernare.

    in cei 26 de ani politicienii si-au facut proiecte doar pentru averile lor

    mi-a placut un mesaj de pe pancardele celor din strada: Nu negociem cu hotii / afara cu totii
    LA TOTI NI GREU
    "SGU Stargate Universe"

  5. #5
    Standard RSP member
    Join Date
    05 Apr 2009
    Location
    Tel-Aviv, Israel
    Posts
    116
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    55

    Default

    L-am mai auzit pe Dragnea cand zicea la Digi24 ca ponta a fost cel mai bun premier pe care l-a avut Romania vreodată! In opinia mea, omul asta ori e mare papagal ori nu știe istorie! Mai bun decat Petre Roman, poate sau nu il compara tu pe ponta cu Iuliu Maniu!

    Sent from my A0001 using Tapatalk

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •