Thanks Thanks:  0
Likes Likes:  1
Dislikes Dislikes:  0
Page 8 of 8 FirstFirst ... 45678
Results 106 to 112 of 112

Thread: Detalii tehnice

  1. #106
    Membru de onoare
    Join Date
    08 Apr 2007
    Posts
    6,796
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    107

    Default

    Sa vedem ce se afla in spatele noului soft,poate mai e ceva inafara lansarii Digi24(SD).Probabil isi doresc mult ca noul program sa apara in lista tuturor abonatilor din prima zi si asta undeva cat de cat sus in lista.Totusi inafara de HD nu ar avea ce altceva,mai multe motive sunt pentru extra 2 unde iar au amestecat programele de nu mai stie nimeni ce si cum si poate noul soft ajuta la miscarile astea dese si fara inteles.
    :

  2. #107
    Member Visitor
    Join Date
    27 Feb 2012
    Posts
    5
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Unhappy Hss5160na

    Salut am vb cu cei de la DIGI si au spus ca mai mari lor au decis sa fie vizualizate decat programele decise de ei,si ca softul va fi instalat pe toate tipurile de decodoare si va opera exclusiv cu satelitul INTELSAT1002,si va ramane definitiv asa iar daca nu faci update no sa mai vezi nimic,in felul asta te obliga sa-l faci .Deci solutia e sa cumperi un decodor universal ,sa pui un LNB dublu si asa vezi si celelalte programe blocate de ei inclusiv cele de pe THOR 6.Sau sa renunti la abonament.Va doresc succes.

  3. #108
    Standard RSP member startrek1's Avatar
    Join Date
    01 Mar 2008
    Location
    No Man's Land
    Posts
    752
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    69

    Default

    Cum adica daca nu faci update nu mai vezi nimic!?
    Se dezactiveza cartela daca nu ai noul soft ,sau nu va functiona cartela fara noul soft !? Schimba ceva pt. a nu se mai face cartela subscriptie!? Posibil sa nu mai merga cartela si in alte receptoare chiar daca ai RSA+BK !?
    Si cei care au receptoarele cumparate sant obligati sa le folosesca cum vor cei de la Digi - chiar daca nu mai e propietatea lor !?
    ps. e cam f*t*a problema...

  4. #109
    Member Visitor
    Join Date
    27 Feb 2012
    Posts
    5
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Hss5160na

    Nu cred ca tine de cartela probabil ca dispar imaginile sau subtitrarile,semnal intrerupt chestii de genul asta deranjante.Ei nu au spus exact ce se va intampla au spus ca o sa ai probleme de vizionare si a facut referiri la cele mai sus mentionate.Am vorbit si cu avocatul si a zis ca in contract e o chichita cu care iti dai acordul pt serviciile DIGI acesta cuprinzand si software-lul,dar daca vrei poti renunta la abonament.Nu stiu daca merge cartela intr-un alt decodor care nu e de la ei pt ca nu am incercat(nu am un altul),dar e de vazut daca da sau nu,din cate stiu eu cartela iti da acces la programele lor(decriptarea) restul ai acces refuzat sau sunt la liber,spun asta pt ca in urma cu cativa ani aveam si SKY italia si acolo aveai echipamentul inchiriat(nu aveai optiunea de a cumpara decodorul ca antena ti-o fac cadou),in jur de 150 de canale in functie de abonament iar restul pana la 850 erau pe satelit.Care ara codat nu-l vedeai iar care era liber da fara restrictionari.Daca scoteai cartela cele de la sky se blocau restul ramaneau la fel.Deci....in concluzie nu cred ca tine de cartela.

  5. #110
    Membru de onoare
    Join Date
    08 Apr 2007
    Posts
    6,796
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    107

    Default

    Ca sa fie simplu pentru noi: nu are legatura cu bk/rsa.Teoretic ar fi mult prea greu si ar necesita si un update pentru carduri,fara sa mai vorbim ca din anumite motive e aproape imposibil pentru receptoare,un astfel de update.
    Am explicat mai sus ca pentru ei e mai usor asa decat sa trimita echipe pe teren pentru ca badea Gheorghe nu stie sa faca "revenire la setarile fabricantului".Obisnuiti-va ca asa vor functiona conservele de acum incolo.
    :

  6. #111
    Standard RSP member soarece's Avatar
    Join Date
    30 Dec 2009
    Location
    planeta S-F
    Posts
    344
    Mentioned
    1 Post(s)
    Rep Power
    54

    Default ajutor probleme

    am si eu o conserva 1160 am incercat varianta cu condensatori ,am pus mai multi in paralel pina am incherbat 10 000 mf ,zice actualizare software ,asteapta ..prrogramul de descarcare a softwarului incepe acum nu inchide.....si nimic.... se restarteaza mereu ,chestia se repeta ...!!?? exista vreo solutie ...pe interfata risivarului apare OLA si nu se mai aprinde acel led rosu
    Last edited by soarece; 08-09-12 at 21:25.

  7. #112
    Standard RSP member delta2k2's Avatar
    Join Date
    11 Apr 2008
    Location
    Fost mebru
    Posts
    2,523
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    78

    Default

    Receptorul este conectat direct la LNB sau prin intermediul unui DiSEqC ?

Page 8 of 8 FirstFirst ... 45678

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •