Salut , intampin o prb. foarte ciudata cu receptorul meu
Cu vreo cateva luni in urma afisajul lui a inceput sa faca ca o ''lumina dinamica'' , aparand/disprand aleatoriu cifre/segmente
Practic in prezent e 'mort'' de tot afisajul lui , in schimb receptorul functioneaza normal
Astfel ca va rog frumos sa ma ajutati in una dintre solutiile de mai jos :

1 - Care este procedura/pasii de a instala o imagine prin usb fara ajutorul afisajului
Mentionez ca in prezent rulez ca imagine E2 - OpenMips 4.2

2 - Daca are/doreste careva care are acelas model cu alte prb. sa imi vanda afisajul de la receptorul lui
Sunt din Bucuresti si ar fi mai indicat ca vanzarea sa fie cu o proba la fata locului si nu ''orbeste'' prin fan curier/posta , detalii/pret cerut prin pm

3 - Cine vrea sa scape de un astfel de model sau unul mai evoluat ( GB HD Ultra UE ) sa imi comunice pretul prin pm
Bine inteles ca la cumpararea aceluias model sau mai evoluat vor aveea prioritate cele care mai sunt in garantie

Deocamdata nu am ''gasit'' un electronist care sa ii dea de cap/rezolve aceasta prb.
Iar cu trimisul in service/reparatie s-ar putea sa ma coste jumatate din pretul unuia sh si nu prea merita
Cred ca pe putin 200 lei , avand in vedere ca 50 lei ii dau doar la curier dus/intors

Multumesc anticipat de raspunsuri/sfaturi/oferte