Thanks Thanks:  26
Likes Likes:  36
Dislikes Dislikes:  1
Page 4 of 15 FirstFirst 1234567814 ... LastLast
Results 46 to 60 of 225

Thread: Mut@nt digital technology ULTRA HD HD51 2160p 4K-BOX E2 Linux Receiver

  1. #46
    Standard RSP member
    Join Date
    04 Jan 2008
    Posts
    2,760
    Mentioned
    30 Post(s)
    Rep Power
    80

    Default

    In primul rand ca fraza scrisa de tine - CI+ asa cum stiti este considerat ILEGAL... - asa cum am mai scrie lasa loc de intrepertari in primul anunt
    Acum ca ai venit si cu alte detalii , e altceva
    Eu am inteles din ce ai scris ca :
    - Mutantul are platita licenta pt standardul CI+ - mutantu are platita licenta...cat??
    Fiindca daca as cumpara acest receptor combo si avand cam oficial CI+ de la rcs , am inteles de la tine ca doar pe anumite imagini voi putea folosi acest cam CI+
    E corect pana aici sau nu ?
    Probabil ca aceeasi idee scrisa mai sus e valabila si in cazul abonatilor la HD+
    Atunci reiese ca team-urile care fac imaginii pt acest receptor includ in imaginiile lor add-onul CI+ sau nu - pana una alta folositi pe mutant vers 1.1 si totu functioneaza.
    Nu vreau sa ma cert cu nimeni , insa vreau sa stiu sigur daca am un cam CI+ oficial de la unul din providerii autohtoni/straini pot sa il folosesc pe acest receptor
    Din ''pacate'' ca sa il folosesc inteleg ca sunt ''limitat'' doar la imaginea PLI v1.1 si asta nu se stie pana cand
    Atunci intreb :
    - Daca producatorul receptorului plateste licenta pt standardul CI+ , de ce team-urile se ''limiteaza'' sa includa acest add-on in imaginiile lor ?

  2. #47
    Expert Gigablue & Mut@tant 4k laleauaneagra's Avatar
    Join Date
    01 Feb 2007
    Posts
    5,000
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    104

    Default

    DECI:

    Cat are platita licenta asta NU STIU EU...probabil ..per sempre sau cat isi vor da silinta team urile sa ofere ceva ptr asta...dar asa cum am spus PLI va renunta in curand...nr de receptoare fiind mic ...care pot face acest lucru....iar suportul STABIL SI OFICIAL va fi atunci cand producatori vor arata certificatul si vor scrie in SPECIFICATIILE receptorului acest lucru.....pana atunci pe PLI functioneaza dar nu este un suport oficial...pe atv si vix...se spune ca nu mai eista nici asta...NU STIU....se poate testa cine are...

    VERS 1.1 are dedicatii speciale ptr anumite receptoare...4.4 a fost scoasa ptr a sustine toate acele receptoare ce supora CI+ dar probabil cineva a spus ..STOP

    de ce se limiteaza team urile?? ......ca sa nu profite si receptoare care nu platesc aceasta licenta...nu cred ca sta nimeni sa faca vreo imagine speciala ptr unu sau doua receptoare...

    precum vezi nici mutantu nu a declarat asta oficial...dar probabil stie PLI ceva...de acest lucru functioneaza pe mutant....DAR NEOFICIAL...

    m am referit ILEGAL in sensu ca asa ceva nu este oficial....asa cum si tu folosesti ilegal RSA de la digi....ca un ex...daca m am exprimat gresit IMI CER SCUZE....

    ---------- Post added at 22:28 ---------- Previous post was at 22:16 ----------

    uite poate ma insel in privinta OPEN ATV....ptr ca sa fim sincer ATV detine suprematia atat in lega si in ilegal si sant mereu cu un pas inainte...chiar IN MOD ..TEST...dar cineva imi dadea peste bot....PE UNDEVA dar cine e ma ATV.....pai fara PLI si ATV....si de ce nu VIX.....ar cam fi HAOS pe aici...

    sursa acestui HELPER o detine ATV....ca na ei le fac pe toate....
    HD51: 4K - KODI - HBBTV - IPTV STALKER
    TOP5: Zgemma H9,
    Mut@nt/AX HD51 4K, Axas E4HD, Bre2ze4K, VU+ Ultimo 4K

  3. #48
    konstantine's Avatar
    Join Date
    18 Apr 2008
    Location
    Sudul României
    Posts
    2,306
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    100

    Default

    OE-Alliance nu e altceva decat un "workshop" in care sunt reunite mai multe echipe de dezvoltatori.
    "What is OE-Alliance?



    OpenVix and openAAF had the idea to create a common build environment for the new OE-CORE and work together to optimize this environment.


    Explanation: OE-CORE is a build environment by Openembedded, Dream multimedia calls it OE 2.0, openPli calls it Pli 3.0


    All teams are using almost the identical build environment, so why not creating something together? The answer is the OE-Alliance.


    Since we have a name now, we created a GIT repository quickly and the integration can be started.


    The OE-Alliance is the base for each team, which is interested in building an OE-CORE image. We have discussed this already with several teams and they quickly agreed to work together.
    We think that our new companionship should be visualized, so we created a logo. We call it the Seal.


    The seal contains one golden star for each team which is part of the OE-Alliance. As you see we currently have 7 stars, representing the following teams: (16.07.2012)


    openAAF , openViX , openMips , Egami Team , Team Red, odin-support , xtrend-support





    Because the OE-Alliance is the build environment, each team will continue to provide his own team image. As you know each team maintains his own Enigma and his own skin, which makes the difference of each single team image."




    https://www.digitalworldz.co.uk/thre...6/post-2132113
    Citat din Cătălin Ștefan:
    "M-am săturat să-mping apa la deal"
    http://technomitclima.ro/

  4. #49
    Expert Gigablue & Mut@tant 4k laleauaneagra's Avatar
    Join Date
    01 Feb 2007
    Posts
    5,000
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    104

    Default

    daaaaaa....m am prostit si eu la cap....aia e licenta de OE-ALLIANCE.....dar sursa de CI+ e la ATV...

    eram cu gandu in alta parte.....ca CCCAM 2 3 1 ARM.... e de fapt....oscam redenumit

    codu de indentificare e a celor ce compileaza oscam,,,git hash

    ---------- Post added 05-03-18 at 01:01 ---------- Previous post was 04-03-18 at 23:35 ----------

    In incheiere mai vreau sa spun atat....ptr ca ma retrag din discutie atata timp cat nu pot testa....

    majoritatea receptoarele au nevoie de patch E2 ptr a functiona CI+

    MUT@NT are nevoie doar de helper....acest helper functioneaza cu o KEYE non licenta....care este activa si la aceasta ora

    daca aceasta keye este blocata...atunci receptorul nu este certificat ptr CI+
    HD51: 4K - KODI - HBBTV - IPTV STALKER
    TOP5: Zgemma H9,
    Mut@nt/AX HD51 4K, Axas E4HD, Bre2ze4K, VU+ Ultimo 4K

  5. #50
    Expert Gigablue & Mut@tant 4k laleauaneagra's Avatar
    Join Date
    01 Feb 2007
    Posts
    5,000
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    104

    Default

    Quote Originally Posted by laleauaneagra View Post
    eram cu gandu in alta parte.....ca CCCAM 2 3 1 ARM.... e de fapt....oscam redenumit

    codu de indentificare e a celor ce compileaza oscam,,,git hash
    mdaaaaaaaaaaaaaa plus ca e foarte UNSTABLE.....doar pe unele receptoare ruleaza ca un BRILIANT....

    http://www.streamboard.tv/oscam/atta...upport.2.patch

    scuze de off
    HD51: 4K - KODI - HBBTV - IPTV STALKER
    TOP5: Zgemma H9,
    Mut@nt/AX HD51 4K, Axas E4HD, Bre2ze4K, VU+ Ultimo 4K

  6. #51
    konstantine's Avatar
    Join Date
    18 Apr 2008
    Location
    Sudul României
    Posts
    2,306
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    100

    Default

    Chiar sunt intr-o nebuloasă totala ! Un alt coleg de forum mi-a spus că de fapt e mgcamd...măscărit.(3c 2.3.1)
    Citat din Cătălin Ștefan:
    "M-am săturat să-mping apa la deal"
    http://technomitclima.ro/

  7. #52
    Standard RSP member dic_star79's Avatar
    Join Date
    15 Feb 2007
    Location
    44.42/26.12
    Posts
    4,462
    Mentioned
    3 Post(s)
    Rep Power
    96

    Default

    Sper ca nu o sa am probleme in citirea unor carduri de Focusat și Digi.

  8. #53
    Expert Gigablue & Mut@tant 4k laleauaneagra's Avatar
    Join Date
    01 Feb 2007
    Posts
    5,000
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    104

    Default

    cu ce anume?
    HD51: 4K - KODI - HBBTV - IPTV STALKER
    TOP5: Zgemma H9,
    Mut@nt/AX HD51 4K, Axas E4HD, Bre2ze4K, VU+ Ultimo 4K

  9. #54
    Expert Gigablue & Mut@tant 4k laleauaneagra's Avatar
    Join Date
    01 Feb 2007
    Posts
    5,000
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    104

    Default

    Noua frecventa ptr cele 3 canale in DVB-S2X



    HD51: 4K - KODI - HBBTV - IPTV STALKER
    TOP5: Zgemma H9,
    Mut@nt/AX HD51 4K, Axas E4HD, Bre2ze4K, VU+ Ultimo 4K

  10. #55
    Member Visitor
    Join Date
    23 May 2008
    Posts
    9
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default

    Salut, intrebare de incepator. Chiar incepator. Cumpar receiverul asta, mai cumpar o antena satelit cu un sistem de rotire, probabil ca mai am si ceva cablu, da de care nu stiu(stau in Austria). Ce pot face cu el, sau cu altul din aceiasi categorie, impreuna cu un abonament digi? Ce se poate vedea in plus, dar mai ales cum? Daca cineva doreste sa ma lamureasca, rog sa scrie in privat, ca banuiesc ca "regulamentul forumului nu permite scrierea acestor informatii in thread". Multumesc anticipat.

  11. #56
    Standard RSP member MihaiP's Avatar
    Join Date
    14 Apr 2008
    Posts
    2,086
    Mentioned
    19 Post(s)
    Rep Power
    78

    Default

    Nimic ! abonamentul de Digi si acest receptor nu au nimic in comun !
    daca in schimb esti sau devii hobbyst al receptiei satelit ... multe !

  12. #57
    Expert Gigablue & Mut@tant 4k laleauaneagra's Avatar
    Join Date
    01 Feb 2007
    Posts
    5,000
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    104

    Default

    referitor la ce am vb ieri seara pe shoutbox....calitate imagine OPENVIX...

    azi am pus VIX....da imaginea e OK asa cum era si pe ATV pana acum o saptamana....

    se pare ca GSTREAMER,desi acesta are leg doar cu multimedia IPTV etc....afecteaza si calitatea imagini pe satelit...si in bine dar si in rau...

    OPENPLI este la vers 1.12 daca nu ma insel..calitatea undeva la OK..

    VIX vers 1.13...calitate super OK desi se poate mai mult

    ATV vers 1.13.91....calitate slaba...

    cam asta ar fi motivul.cred eu...referitor la calitatea imagini...ptr ca in rest NU SA SCHIMBAT NIMIC....

    ce nu imi place la VIX e info referitor la media files si multiboot,desi sa fiu sincer nu prea il folosesc,doar curiozitatea de a testa o alta imagine...pli,atv sant full....in rest totu ok
    HD51: 4K - KODI - HBBTV - IPTV STALKER
    TOP5: Zgemma H9,
    Mut@nt/AX HD51 4K, Axas E4HD, Bre2ze4K, VU+ Ultimo 4K

  13. #58
    Standard RSP member vicu432's Avatar
    Join Date
    10 Jan 2009
    Location
    italia
    Posts
    105
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    56

    Default

    multiboot este ok , eu am 11 imagini pe HDD si este ok .

  14. #59
    Expert Gigablue & Mut@tant 4k laleauaneagra's Avatar
    Join Date
    01 Feb 2007
    Posts
    5,000
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    104

    Default

    eu in vix nu am multiboot...ai instalat poate openmultiboot?
    HD51: 4K - KODI - HBBTV - IPTV STALKER
    TOP5: Zgemma H9,
    Mut@nt/AX HD51 4K, Axas E4HD, Bre2ze4K, VU+ Ultimo 4K

  15. #60
    Standard RSP member vicu432's Avatar
    Join Date
    10 Jan 2009
    Location
    italia
    Posts
    105
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    56

    Default

    Da ai dreptate am instalat openmultiboot plugins/extensions/openmultiboot .

Page 4 of 15 FirstFirst 1234567814 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •