Thanks Thanks:  26
Likes Likes:  36
Dislikes Dislikes:  1
Page 6 of 15 FirstFirst ... 2345678910 ... LastLast
Results 76 to 90 of 225

Thread: Mut@nt digital technology ULTRA HD HD51 2160p 4K-BOX E2 Linux Receiver

  1. #76
    Expert Gigablue & Mut@tant 4k laleauaneagra's Avatar
    Join Date
    01 Feb 2007
    Posts
    5,000
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    104

    Default

    asa cum am spus a aparut...OPENPLI 6.2..numa bine o pun in multiboot si vedem ce si cum...
    HD51: 4K - KODI - HBBTV - IPTV STALKER
    TOP5: Zgemma H9,
    Mut@nt/AX HD51 4K, Axas E4HD, Bre2ze4K, VU+ Ultimo 4K

  2. #77
    none
    Join Date
    01 Jan 1999
    Location
    acasa
    Posts
    799
    Mentioned
    35 Post(s)
    Rep Power
    100

    Default

    mi-am comandat si eu unul....
    Mut@nt Digital ULTRA HD HD51 2160p 4K-BOX E2 Linux Receiver (DVB-S2 Tuner + DVB-S2X Tuner)
    PS: a venit timpul sa schimb bătranul vu duo din dormitor...
    ^^^^
    bafta

  3. #78
    Expert Gigablue & Mut@tant 4k laleauaneagra's Avatar
    Join Date
    01 Feb 2007
    Posts
    5,000
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    104

    Default

    se poate instala PLI 6.2 fara probleme...a avut o mica problema la instalare...cu check internet connection....green screen...cu skip check se putea trece peste...am raportat...se stia deja si azi a fost rezolvata problema....deci fara probleme..
    HD51: 4K - KODI - HBBTV - IPTV STALKER
    TOP5: Zgemma H9,
    Mut@nt/AX HD51 4K, Axas E4HD, Bre2ze4K, VU+ Ultimo 4K

  4. #79
    Expert Gigablue & Mut@tant 4k laleauaneagra's Avatar
    Join Date
    01 Feb 2007
    Posts
    5,000
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    104

    Default

    asa cum au promis ce i de la mutant a iesit si MUTANT 530 C FBC TRIPLU....
    First FBC Triple DVB-C set-top-box with picture in picture and H.265 support

    suport deja la OPEN ATV...

    astept varianta 4K android...

    https://www.youtube.com/watch?time_c...&v=nWXDS0LD8B8

    Aus dem Hause Mutant gibt es seit kurzen eine neue DVB-C FBC Tuner Enigma2 Box
    Mutant HD 530 C FBC TRIPLE DVB-C Linux Kabel Receiver E2
    Die Mutant HD530 verfugt uber 3 DVB-C-Tuner, mit denen Sie mehrere Aufnahmen und Picture-in-Picture ohne Einschränkungen verwenden konnen.
    Sie mussen nur ein DVB-C-Kabel anschließen und mit dem eingebauten FBC-Tuner wird automatisch 3x DVB-C.
    Der Mutant HD530c kann auch die neue Videocodierung H.265 mit einer Auflosung von 1080p verarbeiten.
    Technische Daten:
    Triple DVB-C Tuner (FBC 1 Eingang)
    Broadcom BCM75839
    Dual-Thread 750Mhz CPU
    512 MB DDR
    256MB Nand
    2x USB 2.0
    Ethernet 10 / 100Mbit
    Optisches Audio
    HDMI1.4
    CVBS Audio R / L (uber Klinkenstecker)
    Kartenleser
    7-Segment-Display








    ---------- Post added at 22:41 ---------- Previous post was at 22:38 ----------

    HD51: 4K - KODI - HBBTV - IPTV STALKER
    TOP5: Zgemma H9,
    Mut@nt/AX HD51 4K, Axas E4HD, Bre2ze4K, VU+ Ultimo 4K

  5. #80
    Standard RSP member
    Join Date
    04 Jan 2008
    Posts
    2,760
    Mentioned
    30 Post(s)
    Rep Power
    80

    Default

    Sper ca varianta cu andriod sa nu fie doar cu 1Gb de ram si sa nu calce pe ''urmele'' lui Amiko A4 Combo , ar fi ''pacat''

  6. #81
    Expert Gigablue & Mut@tant 4k laleauaneagra's Avatar
    Join Date
    01 Feb 2007
    Posts
    5,000
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    104

    Default

    eu nu inteleg ce tot aveti cu 1GB ram?...sincer

    ---------- Post added at 14:03 ---------- Previous post was at 13:47 ----------

    si nu inteleg ce treaba are mutant cu amiko...chiar nu e deloc sanatoasa comparatia

    deocamdata cele mai indicate receptoare de team urle ce fac imagini sant mutantu si axax..o recomanda ei...NU EU...

    din spusele lui @Captain....suport va fi ptr mutant...nicidecum ptr dreambox....

    deocamdata cel mai sustinut recepetor e mutantu de catre toate team urile....in viitor vor fi altele cu siguranta
    HD51: 4K - KODI - HBBTV - IPTV STALKER
    TOP5: Zgemma H9,
    Mut@nt/AX HD51 4K, Axas E4HD, Bre2ze4K, VU+ Ultimo 4K

  7. #82
    Standard RSP member
    Join Date
    04 Jan 2008
    Posts
    2,760
    Mentioned
    30 Post(s)
    Rep Power
    80

    Default

    Legat de 1gb de ram , sincer nici pe telefon numai este de ajuns in prezent , numai zic de un receptor 4K
    LG-ul G3 al meu are 2Gb de ram si android 5 si cateodata tot mai.... si e un telefon 2K ( 2560 x 1440 )
    Asta vis-a-vis de receptoarele cu android si unde Amiko A4 Combo a dat-o in bara ( parere personala si tratati-o ca atare )
    Cu enigma2 e altaceva , fata de android si nu cred ca ''degeaba'' au aparut telefoane cu peste 2Gb de ram sau receptoare 4K cu 2Gb de ram
    Totusi e vorba in cazul prg tv 4K de un volum de informatii foarte mare care trebuiesc prelucrate intr-un timp foarte mic/real
    Si cei 2Gb constitue ''magazia tampon'' in aceste prelucrari in timp real si stii si tu cu cat e mai mare o ''magazie'' cu atat e mai bine ( in general nu numai in cazul receptoarelor 4K )
    Cat despre suport ai si nu ai dreptate , fiindca de cand sunt fan al acestui domeniu au mai fost ''receptoare pe val'' ca apoi....
    Timpul imi va da dreptate sau nu si nu vreau sa ma cert cu tine , ci doar sa imi exprim niste pareri personale free si atat

  8. #83
    Expert Gigablue & Mut@tant 4k laleauaneagra's Avatar
    Join Date
    01 Feb 2007
    Posts
    5,000
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    104

    Default

    HBBTV QT ptr cine intereseaza..

    plugin creat de ATV ptr MUTANT...AX..ZGEMMA..

    http://www.digitalfernsehen.de/OpenA....154489.0.html


    ---------- Post added at 18:08 ---------- Previous post was at 17:50 ----------

    ptr cine foloseste KODI...pun un script..ce va elimina orice rulare kodi in background...

    iesirea din kodi va fi din tasta OFF din telecomanda si va dura 2 sec ....kodi in default sta cam rau uneori la functia EXIT....

    instalare fisier script in ATV:
    creeati un fisier cu numele script in /usr in folderul script puneti fisieru script cu atribut 755

    de obicei dupa ce instalati kodi si veti incepe personalizarea si instalarea de addons se va creea un fisier...ascuns in media/hdd si va arata asa .kodi

    setati manageru de ftp pe care il folositi sa va arate fisierele ascunse

    in acest folder .kodi mergeti la /userdata/keymaps si introduceti fisierul keyboard.xml care este in arhiva...

    https://ufile.io/ja3gh
    HD51: 4K - KODI - HBBTV - IPTV STALKER
    TOP5: Zgemma H9,
    Mut@nt/AX HD51 4K, Axas E4HD, Bre2ze4K, VU+ Ultimo 4K

  9. #84
    none
    Join Date
    01 Jan 1999
    Location
    acasa
    Posts
    799
    Mentioned
    35 Post(s)
    Rep Power
    100

    Default

    l-am primit si eu de citeva zile, dar numai ieri am avut timp sa-l instalez...am pus ultima imagine de la openatv pe el, dar am o mica problema: a mea nevasta e obisnuita cu dtv-hd-reloaded skin, si daca il schimb, nu mai am liniste in dormitor.. .l-am pus, e ok, dar nu-mi arata nici un "crypto" sau "ecm-info", nu conteaza ce schimb in setarile iamginii sau ale skinului...nu am mai lucrat demult cu skinuri (de pe vremea dm7000), am incercat ceva, dar mi-a iesit un mare kk... cine poate sa adauge un widget cu toate cele necesare in acest skin sa arate ceva asemanator cu imaginea de mai jos?
    dau o bere




    mai am o intrebare...normal am comandat un DVB-S2 si un DVB2X...dar vad:
    TunerA Si2166D
    TunerB
    Si2166D
    e ok? am tot cautat, am vazut ca
    Si2166D ar fii DVB-S2X..asa e?
    Attached Images Attached Images
    Attached Files Attached Files
    Last edited by mirel; 14-04-18 at 13:12.
    ^^^^
    bafta

  10. #85
    Expert Gigablue & Mut@tant 4k laleauaneagra's Avatar
    Join Date
    01 Feb 2007
    Posts
    5,000
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    104

    Default

    s2x e ala cu SI.....s2 parca e cu AV...acum sant la lucru,nu imi aduc aminte exact...dezactiveaza un tuner sau pe rand si vezi daca nu sant amandoua la fel...

    era frumos sa folosesti skinu default in mod full hd cu toate setarile facute din pluginul skinu lui....

    skinu default..e frumos..simplu si complex....dar vb ta linistea in dormitor e mai importanta ...ptr noi
    HD51: 4K - KODI - HBBTV - IPTV STALKER
    TOP5: Zgemma H9,
    Mut@nt/AX HD51 4K, Axas E4HD, Bre2ze4K, VU+ Ultimo 4K

  11. #86
    Standard RSP member
    Join Date
    04 Jan 2008
    Posts
    2,760
    Mentioned
    30 Post(s)
    Rep Power
    80

    Default

    Mirel , poate te ajuta - https://www.silabs.com/products/tv-a...ators/si2166-d
    Eu il am pe asta ( deocamdata ) - https://www.silabs.com/products/tv-a...ators/si2169-c
    O sa urmeze si unul cu FBC , mi-se pare ca pt mine e cel BCM4508

  12. #87
    none
    Join Date
    01 Jan 1999
    Location
    acasa
    Posts
    799
    Mentioned
    35 Post(s)
    Rep Power
    100

    Default

    in legatura cu skinul...l-am rezolvat..nu e greu daca te documentezi un pic
    am adaugat un widget cu conversia din "DMCHDCaidDisplay"..e implementat deja in openatv6 in usr/lib/python..samd...si un label cu "EcmInfo" inainte...daca mai am timp, o sa-l fac sa arate si "crypto"...
    acum arata asa:




    PS: mi-a plesnit OpenWebif dupa ce am facut un update online!
    am facut un clone din git, si un ipk de acolo, dar nu mai e la fel (e special de dreambox!)..in fine, poate-si revine cu urmatorul update
    ^^^^
    bafta

  13. #88
    Standard RSP member Beginner
    Join Date
    01 Mar 2018
    Posts
    25
    Mentioned
    2 Post(s)
    Rep Power
    23

    Default

    salutare, vad la @mirel 367ms timp de raspuns pt cardul digi 1802, eu pe dm800 cu acelasi card am 255 ms cu sbox; a incercat cineva acest card local sa stiu si eu cam pe unde se situeaza rapiditatea cititorului intern al mut@ant-ului fata de dreambox? ms

  14. #89
    Expert Gigablue & Mut@tant 4k laleauaneagra's Avatar
    Join Date
    01 Feb 2007
    Posts
    5,000
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    104

    Default

    eu cred ca stabilitatea conteaza...restu e excitatie oculara...

    nici un receptor...nici o imagine....nici un cititor...nu o sa ti arate date perfecte..reale sau egale...nici E2 nici E1...

    este ca si cu semnalul de la tunere...atat de mult discutate la mai toate receptoarele....pe langa sensibilitatea si stabilitatea tunerelor....unele imagini..unele team uri dedicate unor receptoare....UMFLA SEMNALUL ...sa fie imaginea si receptorul lor...THE BEST in receptionare...

    acuma trage tu concluziile
    HD51: 4K - KODI - HBBTV - IPTV STALKER
    TOP5: Zgemma H9,
    Mut@nt/AX HD51 4K, Axas E4HD, Bre2ze4K, VU+ Ultimo 4K

  15. #90
    none
    Join Date
    01 Jan 1999
    Location
    acasa
    Posts
    799
    Mentioned
    35 Post(s)
    Rep Power
    100

    Default

    am avut o mica problema cu acest mutant: la fiecare 12-16 ore se bloca...nimic nu mai mergea...trebuia scos din priza. Am schimbat hdd-ul, aveam un seagate 250gb, care mi-a mers bine intr-unul din laptopurile de servici....am pus acum un ssd de 512gb Micron 6gb/s...vad ca de 3 zile nu sa mai blocat deloc...
    a mai avut careva o asemenea problema?
    __________________________________

    a doua problema: nu-mi misca motorul...doar sporadic...si cind vrea, si unde vrea! a trebuit sa-l mut inapoi cu Duo... Sursa prea slaba? Mai are careva buba asta?
    Last edited by mirel; 20-04-18 at 18:58.
    ^^^^
    bafta

Page 6 of 15 FirstFirst ... 2345678910 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •