Thanks Thanks:  7
Likes Likes:  7
Dislikes Dislikes:  2
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 24

Thread: REGRESIE ȘI SĂRĂCIE. După 25 de ani, rom?nii se ?ntorc la televizoarel

  1. #1
    Standard RSP member
    Join Date
    04 Jan 2008
    Posts
    2,759
    Mentioned
    30 Post(s)
    Rep Power
    80

    Default REGRESIE ȘI SĂRĂCIE. După 25 de ani, românii se întorc la televizoarel

    Trist , dar ADEVARAT , mai multe puteti citi aici - http://www.evz.ro/regresie-si-saraci...alb-negru.html

  2. #2
    RSP Enigma Team & GM
    Join Date
    04 Feb 2007
    Posts
    426
    Mentioned
    5 Post(s)
    Rep Power
    66

    Default

    Imi explici si mie de ce este asa de trist si mai ales cum ai ajuns la concluzia ca este si ADEVARAT.

    f11
    PS. Cum ti sa raspuns si pe alte forumuri ca este un articol mincinos , manipulator si facut la comanda tu continui sa distribui toate prostiile.
    La noi daca trei iti spun ca esti beat si nu ai baut nimic TOT de duci la culcare.

  3. #3
    Standard RSP member
    Join Date
    04 Jan 2008
    Posts
    2,759
    Mentioned
    30 Post(s)
    Rep Power
    80

    Default

    Daca tu imi poti demonstra contrariu cu argumente , atunci ai dreptate , pana atunci lasa chestia cu cei trei.....
    Sau raspundeti la urmatoarele :
    - Nu exista cumva zone/localitati in prezent din RO fara curent electric ?
    - Au disparut definitiv din RO ''latrinele din fundul curtii'' ?
    - Nu exista ''saracie'' in RO ?

  4. #4
    RSP Enigma Team & GM
    Join Date
    04 Feb 2007
    Posts
    426
    Mentioned
    5 Post(s)
    Rep Power
    66

    Default

    Sa incepem cu "traducerea " titlului postat de tine si bineinteles a comentariului tau...

    f11

  5. #5
    Standard RSP member
    Join Date
    04 Jan 2008
    Posts
    2,759
    Mentioned
    30 Post(s)
    Rep Power
    80

    Default

    Nu mi-se pare un ''argument'' solid raspunsul tau si mai bine las-o ca vom ajunge la discutii care nu isi au rostul
    Fiecare are dreptul la pareri personale , ''argumentate'' in cazuri controversate
    La raspunsul tau.....nu are rost de alte comentarii

  6. #6
    Standard RSP member
    Join Date
    09 Apr 2011
    Posts
    53
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    48

    Default

    prezentarea '' saraciei '' e subiectul predilect a multor presari ( jurnalisti nu pot fi numiti , unii care lucreaza pe la unele ziare , tv uri , ziare online ... )

  7. #7
    Standard RSP member
    Join Date
    04 Jan 2008
    Posts
    2,759
    Mentioned
    30 Post(s)
    Rep Power
    80

    Default

    Stiu ca subiectul ''saraciei'' este ascuns de catre cei care sau ''ajuns'' pe spinarea celorlalti si de aceea nu e de dorit sa se scrie despre ea
    Dar este O REALITATE ce NU POATE FI OMISA , din pacate pt unii

  8. #8
    Standard RSP member
    Join Date
    09 Apr 2011
    Posts
    53
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    48

    Default

    frustrarea duce la depresie
    depresia poate duce la sinucidere

  9. #9
    Standard RSP member
    Join Date
    04 Jan 2008
    Posts
    2,759
    Mentioned
    30 Post(s)
    Rep Power
    80

    Default

    1 - Nu o data si nu la o singura televiziune au fost date reportaje din sate/comune din RO care in ''secolul vitezei'' nu exista ''banalul'' curent electric

    2 - Sunt foarte multe propietati rurale si in prezent care inca mai au ''latrina in fundul curtii'' , chiar daca unii dintre propietarii unor astfel de propietati de pe acest forum nu recunosc

    3 - Sunt inca multe femei/familii care din lipsa ''canalizarii cu apa curenta'' prefera sa spele manual sau la masina semi-automata

    4 - Se stie ca televiziunea analogica inca nu a ''disparut'' complet din RO , ea mai fiind in emisie pana la sfarsitul acestui an
    Ca atare sunt multi care prefera in loc de prg. tv digitale ( daca se pot receptiona si in ce conditii in zonele respective ) sa receptioneze/urmareasca in continuare cele doua tvr-uri ''analogice'' , mai ales daca detin prin pod un astfel de tv
    Cu ce i-ar ''incanta/ajuta'' pe respectivi care inca folosesc tv-uri alb-negru sa treaca la color ?
    Il ''scapa'' de prb. avute , le ''schimba'' viata avuta in alta mai buna.......

    Imi raspunzi si mie care dintre cele 4 situatii de mai sus NU E ADEVARATA in RO ?
    Nu stiu cine e mai ''frustat'' dintre noi doi :
    - Cel care NU ACCEPTA O REALITATE sau CEL CARE O ACCEPTA ?

  10. #10
    RSP - TEAM zildan's Avatar
    Join Date
    05 Dec 2007
    Location
    Sudul Romaniei
    Posts
    8,511
    Mentioned
    93 Post(s)
    Rep Power
    100

    Default

    Samanta saraciei e hranita de PSD.
    Daca nu ar avea clienti la vot care ar mai fi rostul acestui partid?
    Sper ca mario nu e victima propagandei populiste.
    Sh40, AML, prime focus 1,5m si altele ...

  11. #11
    Standard RSP member
    Join Date
    04 Jan 2008
    Posts
    2,759
    Mentioned
    30 Post(s)
    Rep Power
    80

    Default

    Stai linistit Zildan ca nu am votat pe nimeni pana acum si nici nu voi vota
    Oricum ''azi scapi de un hot , maine vine altul'' , insa imi pare rau de bogatiile/posibilitatiile acestei tarii care scad pe zi ce trece din cauza ''trocului'' facut in '89
    Vezi foarte bine ca din '89 si pana in prezent sau perindat pe la conducerea tarii mai multe partide , insa situatia generala parca denigreaza din ce in ce mai mult
    Totusi articolul are ''explicatii'' destul de REALISTE si nu stiu in ce masura ar fi fost ''comandat'' politic , atata timp cat in tara exista PRACTIC acele situati/explicati descrise

  12. #12
    konstantine's Avatar
    Join Date
    18 Apr 2008
    Location
    Sudul României
    Posts
    2,304
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    100

    Default

    Din intamplare , mai repar si televizoare...Zona in care stau , e la limita medie a veniturilor pe locuitor.
    In ultimii 5-6 ani , nu ca n-am mai reparat dar nici nu am mai vazut vreun tv. a/n la nimeni.
    Poate s-or referi la tv. color crt.Acu' ar fi culmea sa avem toti leduri de 120 si sa stam cu mainile in sold sa asteptam
    ajutoru' de la stat.
    Concluzie : sondajul facut de evz , e manipulator , distorsionat si menit sa creeze polemici destructive.
    Citat din Cătălin Ștefan:
    "M-am săturat să-mping apa la deal"
    http://technomitclima.ro/

  13. #13
    Standard RSP member
    Join Date
    13 Feb 2007
    Location
    Earth
    Posts
    1,977
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    76

    Default

    Quote Originally Posted by mario08 View Post
    Stai linistit Zildan ca nu am votat pe nimeni pana acum si nici nu voi vota
    Oricum ''azi scapi de un hot , maine vine altul'' , insa imi pare rau de bogatiile/posibilitatiile acestei tarii care scad pe zi ce trece din cauza ''trocului'' facut in '89
    Vezi foarte bine ca din '89 si pana in prezent sau perindat pe la conducerea tarii mai multe partide , insa situatia generala parca denigreaza din ce in ce mai mult .
    Fa un efort si mai pune si tu mana pe un dictionar ...

    Totusi articolul are ''explicatii'' destul de REALISTE si nu stiu in ce masura ar fi fost ''comandat'' politic , atata timp cat in tara exista PRACTIC acele situati/explicati descrise
    Articolul nu e comandat politic , e facut din '' birou '' , dupa '' ureche ''

    ps : din cand in cand , mai '' rasfoiesc '' evz.ro , din observatiile mele , au multe articole de ziar , in care '' exagerarile '' abunda ...


    Don't dream your life - live your DREAMbox ! DON'T FORGET TO SAY '' THANKS '' Note: Viewing Pay TV without a valid subscription is illegal All the files available here are kept for experimental and educational purpose only!

  14. #14
    Standard RSP member
    Join Date
    04 Jan 2008
    Posts
    2,759
    Mentioned
    30 Post(s)
    Rep Power
    80

    Default

    Deci inseamna ca cele 4 situatii descrise de mine mai jos in RO nu exista dupa voi
    Inseamna ca unii dintre noi sunt RUPTI DE REALITATEA din RO
    Konstantine nu neg ce ai scris , dar asta nu inseamna ca poti GENERALIZA pt intreaga tara
    Cat despre ziarul EZ este un alt ziar ca si alte ziare care au scrise articole identice despre varii sondaje
    In schimb SUBIECTELE articolului sunt O REALITATE pe care nu O PUTEM NEGA , existand totusi zone defavorizate si nu numai unde POT EXISTA una/doua sau chiar mai multe situatii descrise in articolul respectiv

  15. #15
    Standard RSP member
    Join Date
    09 Apr 2011
    Posts
    53
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    48

    Default

    Quote Originally Posted by mario08 View Post
    Stai linistit Zildan ca nu am votat pe nimeni pana acum si nici nu voi vota
    Oricum ''azi scapi de un hot , maine vine altul'' , insa imi pare rau de bogatiile/posibilitatiile acestei tarii care scad pe zi ce trece din cauza ''trocului'' facut in '89
    Vezi foarte bine ca din '89 si pana in prezent sau perindat pe la conducerea tarii mai multe partide , insa situatia generala parca denigreaza din ce in ce mai mult
    Totusi articolul are ''explicatii'' destul de REALISTE si nu stiu in ce masura ar fi fost ''comandat'' politic , atata timp cat in tara exista PRACTIC acele situati/explicati descrise
    te rugam ,
    un desen cu '' subiectul '' ... '' situatia generala parca denigreaza ''
    se poate ?
    multumim .

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •