Thanks Thanks:  1
Likes Likes:  1
Dislikes Dislikes:  0
Results 1 to 4 of 4

Thread: D-Link DIR-615 cu DDWRT.Eroare la Tx power?

  1. #1
    konstantine's Avatar
    Join Date
    18 Apr 2008
    Location
    Sudul României
    Posts
    2,304
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    100

    Default D-Link DIR-615 cu DDWRT.Eroare la Tx power?

    Am pus ultima versiune DDWRT pe un DIR-615 si am observat niste parametri anormali la setarea puterii de transmisie.(de la 1 la 1000mw)
    Ruterul e echipat cu Ralink RT3352 id:1 rev:4 A mai intalnit cineva situatia expusa de mine?

    Ralink RT3352 id:1 rev:4 Ralink RT3352 id:1 rev:4
    Citat din Cătălin Ștefan:
    "M-am săturat să-mping apa la deal"
    http://technomitclima.ro/

  2. #2
    Standard RSP member
    Join Date
    08 Feb 2014
    Posts
    82
    Mentioned
    1 Post(s)
    Rep Power
    38

    Default

    pai cam asa e pentru toate, dar chiar daca vei seta 1000mW, el tot va lua maximul din fabrica, cred 20dBm

  3. #3
    konstantine's Avatar
    Join Date
    18 Apr 2008
    Location
    Sudul României
    Posts
    2,304
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    100

    Default

    Desi nu sunt mare fan open-wrt ,l-am testat.Am pus versiunea "openwrt-15.05-ramips-rt305x-dir-615-h1-squashfs-sysupgrade"
    (Ruterul e revizia H2.)
    In comparatie cu dd-wrt , routerul e "racheta" acum. Afiseaza parametri corecti la Tx. power(20dBm-100Mw) ,
    in mod wi-fi extender retransmite cu aceeasi viteza ca hostul , sensibilitate mult mai buna la Rx.
    Singurul inconvenient lipsa spatiului pt. instalare de noi pachete.




    Citat din Cătălin Ștefan:
    "M-am săturat să-mping apa la deal"
    http://technomitclima.ro/

  4. #4
    RSP Enigma Team & GM
    Join Date
    04 Jun 2007
    Location
    bucuresti
    Posts
    792
    Mentioned
    30 Post(s)
    Rep Power
    74

    Default

    mai testeaza-l o perioada si dupa vezi cu concluziile pentru ca pe forumul lor o sa gasesti destui care dupa o saptamina sau 2 s-au trezit ca nu le mai merge wirelessul(se pare ca asta e buba lor ) ; de obicei routerele cu ralink nu prea fac ce trebuie cu ddwrt,open-wrt instale pe ele . Cele cu broadcom sint verificate si merg bine . Eu am unul din seria 8xx de la dlink(model cilindru) care se preteaza la ddwrt si cu ddwrt pe el in 2-3 zile nu-i mai mergea wirelessul pe 5ghz ,cam la o saptamina -10 zile ii murea wan-ul -conectat pe rds ; nu era mare smecherie un restart dar de ce sa pierd timpul cu ceva care nu merge bine ? Asa ca am pus softul fabricantului cu care merge stabil fara mari pretentii si mi-am luat router nou care sa nu-mi dea batai de cap. Dlink nu e cea mai buna optiune daca esti interesat de ddwrt .
    pasionat de profesie ; Dbox2,Vu Ultimo,Vu Solo2, Vu Duo2,Sab Triple tuner Hd;
    offset 80cm,90cm,100cm,110cm,125cm toate produse de famaval ;
    simetrica 120cm,150cm,180cm ,260cm

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •