Thanks Thanks:  9
Likes Likes:  4
Dislikes Dislikes:  0
Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 38 of 38

Thread: Octagon

  1. #31
    Expert Gigablue & Mut@tant 4k laleauaneagra's Avatar
    Join Date
    01 Feb 2007
    Posts
    5,000
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    104

    Default

    da..va multumesc....pana la urma am luat mut@tant combo 4k.....totusi sa stau o luna dupa un receptor...e cam exagerat.....vroiam sa testez SX....dar pana la urma stau in italia

    l am ordinat ieri mutantu...era 220 euro...dar am avut niste prob cu cartela...am anulat ordinu....azi l am luat cu 190....deci dupa toata asteptarea asta nebuna...am castigat si eu 30 de euro ..

    va multumesc inca o data la toti.....in special la useru...@sasa13....de esti clona sti parerea mea....daca nu....un pic de respect...
    HD51: 4K - KODI - HBBTV - IPTV STALKER
    TOP5: Zgemma H9,
    Mut@nt/AX HD51 4K, Axas E4HD, Bre2ze4K, VU+ Ultimo 4K

  2. #32
    Standard RSP member
    Join Date
    14 May 2011
    Posts
    111
    Mentioned
    7 Post(s)
    Rep Power
    48

    Default

    Eu am avut o comanda la Satking de pe 17.05 si abia azi au livrat receiverul. Ma gandeam la un moment dat sa schimb cu Gigablue 4k.

  3. #33
    Expert Gigablue & Mut@tant 4k laleauaneagra's Avatar
    Join Date
    01 Feb 2007
    Posts
    5,000
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    104

    Default

    oricum acea 100 de euro...face diferenta.....GIGA....va ramane unu dintre celel mai bune receptoare....in opinia mea...mai tarziu..dar mai bine....2 modele si e destul...VU sa grabit..cu o gramada..dar ca de obicei....DM da si el din colt in colt....asta e....

    vroiam GIGA...din start...dar nu e un moment potrivit financiar...insa ma mananca tare....sa vad ce fac aceste 4k....

    in fine..vedem ce face mutantu asta....

    ---------- Post added at 20:49 ---------- Previous post was at 20:44 ----------

    iar VU care cere...700 de euro pe ultima lui iesire....E STRIGATOR....chiar nu stiu ce poate oferi in plus fata de un GIGA la 350 de euro....lasand la o parte spatii de stocare etc...totusi e un receptor pana la urma....iar 4k nu cred ca va iesi din tv cu VU atacat de el
    HD51: 4K - KODI - HBBTV - IPTV STALKER
    TOP5: Zgemma H9,
    Mut@nt/AX HD51 4K, Axas E4HD, Bre2ze4K, VU+ Ultimo 4K

  4. #34
    Standard RSP member
    Join Date
    14 May 2011
    Posts
    111
    Mentioned
    7 Post(s)
    Rep Power
    48

    Default

    140 € era diferenta intre https://www.satking.de/en/By-Brand-M...=Gigablue%204k si https://www.satking.de/en/Receiver/S...Octagon%204008. Cam multisor in anumite conditii...

  5. #35
    Expert Gigablue & Mut@tant 4k laleauaneagra's Avatar
    Join Date
    01 Feb 2007
    Posts
    5,000
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    104

    Default

    da 140 mai exact....dar eu cred ca merita diferenta....incepand de la design pana la toate cele...poti astepta varianta UE 4K...cred ca e mai ieftina cu 50 de euro....daca nu ma insel..

    ca si pret....ca si renume....suport etc....cred ca GIGA ramane cel mai ieftin....

    ---------- Post added at 21:11 ---------- Previous post was at 21:07 ----------

    problema e ca multi vanzatori baga pe gat tot felu de combinatii de tunere....nejustificat....putini vanzatori iti dau sansa sa alegi...de la 0 la ce combinatii vrei tu...

    uite in italia acum apare octagon.....in combinatie de 2 tunere sat si 2 terestre....ghiceste tu pretu.....pai ce dracu de neoie am eu...oricat de pasionat as fi de o asemenea combinatie?
    HD51: 4K - KODI - HBBTV - IPTV STALKER
    TOP5: Zgemma H9,
    Mut@nt/AX HD51 4K, Axas E4HD, Bre2ze4K, VU+ Ultimo 4K

  6. #36
    Standard RSP member
    Join Date
    14 May 2011
    Posts
    111
    Mentioned
    7 Post(s)
    Rep Power
    48

    Default

    Din ceea ce am citit pana acum fara sa am insa posibilitatea sa testez practic GigaBlue UHD Quad 4k imi pare cel mai performant receiver 4k existent pe piata in momentul de fata.

  7. #37
    Expert Gigablue & Mut@tant 4k laleauaneagra's Avatar
    Join Date
    01 Feb 2007
    Posts
    5,000
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    104

    Default

    cam asa ceva...desi putini o recunosc....mai ales ce i care cred...ca nu exista alt receptor decat cel pe care il indrageste fiecare..
    HD51: 4K - KODI - HBBTV - IPTV STALKER
    TOP5: Zgemma H9,
    Mut@nt/AX HD51 4K, Axas E4HD, Bre2ze4K, VU+ Ultimo 4K

  8. #38
    Standard RSP member
    Join Date
    04 Jan 2008
    Posts
    2,759
    Mentioned
    30 Post(s)
    Rep Power
    80

    Default

    Depinde din ce punct de vedere te uiti :
    - doar performanta
    - doar dotare
    - raport pret performanta
    Fiecare e indreptățit să isi faca o parere pro/contra in functie de doleanțele personale
    Nu exista PRACTIC un receptor BEST OF......, toate avand minusuri/plusuri

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •