Thanks Thanks:  0
Likes Likes:  0
Dislikes Dislikes:  0
Results 1 to 2 of 2

Thread: Instalator antena satelit

  1. #1
    Standard RSP member
    Join Date
    04 Jan 2008
    Posts
    2,759
    Mentioned
    30 Post(s)
    Rep Power
    80

    Default Instalator antena satelit

    Salut , cine se mai ocupa cu instalari/reglaje antene mobile in Bucuresti
    Va rog frumos lasati-mi prin PM un nume de contact/telefon

  2. #2
    Standard RSP member
    Join Date
    04 Jan 2008
    Posts
    2,759
    Mentioned
    30 Post(s)
    Rep Power
    80

    Default

    Revin cu niste detali importante

    Mai jos aveti o poza cu locul/blocul unde as dori sa instalez un offset de 90 + o montura h-h
    Dupa cum se vede in imagine , lucrarea/instalarea este ceva mai complexa necesitand doi instalatori sau....
    La ultimul balcon de pe scari in prezent se vede in foto atasat o ''antena/tija metalica'' care nu stiu daca este operationala sau nu
    Eu locuiesc la etajul doi ( din trei ) in dreapta
    Cam in genul acesteia as dori sa se monteze o teava care sa sustina montura h-h + offset-ul de 90
    Bine inteles inaltimea/lungimea tevii in cauza trebuie calculata in asa fel incat sa permita rotirea offset-ului si tot odata stabilitate foarte buna la conditii meteo grele/vant puternic

    Astfel ca as fi interesat , daca :

    - se incumeta careva ( din Bucuresti ) la aceasta ''lucrare'' sau trebuie sa apelez la o firma ( lasati-mi un nume/numar de telefon in pm , pt mai multe detalii )

    - poate sa faca rost de ''piesa principala'' , adica o teava la dimensiunea necesara , sau trebuie sa o procur eu ( in acest caz , ce diametru ar trebui sa aibe teava in cauza , ca lungime eu zic ca una de 4/5m ar fi de ajuns )


Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •